Yardım Custom rom IMEI gider mi

Werghos

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F1
Konular
1
Merhabalar poco F1 telefonumda yazılımsal sıkıntı mevcut ileri düzey pubg oynayan birisiyim bu dokunmatik sıkıntısı beni etkiliyor biraz araştırma yaptım custom rom atınca gidiyormuş bu sıkıntı şimdi ben custom rom atmayı planlıyorum bir arkadaşım atmayı biliyormuş ama IMEI numarası gider mi gitmez mi bilmiyormus şimdi twrp ile custom rom atınca IMEI gider mi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar poco F1 telefonumda yazılımsal sıkıntı mevcut ileri düzey pubg oynayan birisiyim bu dokunmatik sıkıntısı beni etkiliyor biraz araştırma yaptım custom rom atınca gidiyormuş bu sıkıntı şimdi ben custom rom atmayı planlıyorum bir arkadaşım atmayı biliyormuş ama IMEI numarası gider mi gitmez mi bilmiyormus şimdi twrp ile custom rom atınca IMEI gider mi
Custom rom IMEI gitmemesi için adım adım yazar mısınız

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126

Bu konuya göz atabilirsiniz.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Silinmez

Ben dolaylı yoldan attım custom rom pubg oynayan biriyim poco F1 için uyumlu bir rom buldum indirdim iyi Google servisleride indirdim ama IMEI uçtu geri getiremiyorum

Bu konudan devam edin siz Yes~~

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Ben dolaylı yoldan attım custom rom pubg oynayan biriyim poco F1 için uyumlu bir rom buldum indirdim iyi Google servisleride indirdim ama IMEI uçtu geri getiremiyorum
Hocam size son uyarım dı bilginiz olsun.!!!
Her şeyin farkındayım, kendi konunuza yine kendiniz mi yorum yazıyorsunuz?

Forum kuralları 2.7. Çoklu Üyelikler : Bir kişinin birden fazla üyeliğe sahip olduğu tespit edildiğinde tüm hesapları sitemizden süresiz olarak uzaklaştırlacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44

Romu kurmadan önce twrp de backup bölümünden efs(IMEI) yedeği almak en mantıklısı
İki tür IMEI var biri tek dosya EFS
Diğeri NVdata NVram bir tane daha var adı aklıma gelmiyor üçünün de adı NV ile başlar bunların yedeğini al dosyalarım da klasör olarak TWRP adında Bir klasör olacak onun içindekini
al harici bir USB pc veya SD karta at sonrasında romu indir kur baktın IMEI gitmiş (gitmez normalde ama) diyelim gitti telefonu normal normal aç harici flash bellek hafıza kartı her neye kopyaladı isen o dosyayı twrp klasörüne geri kopyala twrpyi aç restore kısmına gel orada direk aldığın yedeğin çıkacak onu seçip kaydırıp reboot sistem yap IMEI geri geldi demektir bu kadar basit aslında anlatması uzun sürmüş olsa bile

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Sıkıntı olmaz, ne olur ne olmaz yedek alırsınız yukarıda hocamız detayına girerek açıklamış zaten.

Lorias

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emrecan
Cihazım
Poco F1
Konular
0
Romu kurmadan önce twrp de backup bölümünden efs(IMEI) yedeği almak en mantıklısı
İki tür IMEI var biri tek dosya EFS
Diğeri NVdata NVram bir tane daha var adı aklıma gelmiyor üçünün de adı NV ile başlar bunların yedeğini al dosyalarım da klasör olarak TWRP adında Bir klasör olacak onun içindekini
al harici bir USB pc veya SD karta at sonrasında romu indir kur baktın IMEI gitmiş (gitmez normalde ama) diyelim gitti telefonu normal normal aç harici flash bellek hafıza kartı her neye kopyaladı isen o dosyayı twrp klasörüne geri kopyala twrpyi aç restore kısmına gel orada direk aldığın yedeğin çıkacak onu seçip kaydırıp reboot sistem yap IMEI geri geldi demektir bu kadar basit aslında anlatması uzun sürmüş olsa bile
Abi custom romu atarken twrp den wipe data yapıp mi atayım rom ondan sonra yedekledigimi tekrar restore kısmından yukleyeyimmi bu şekilde mi yapayım

Üst Alt