Soru CrDroid Romu kimler neden kullanıyor?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Şakada olsa aslında haklısın Koçara hocam normalde cihaz için pek sıcak bakmıyorum bu tür uygulamalara nedeni de şu; evet swift backup her uygulamayı yüklüyor ama cihazın kazaya kurban gidebilecek EFS, Modem, Persist gibi önemli dosyalarının ayrı bir yerde yedeklenmiş olması gerekiyor. Nandroid yedekleme bütün herşeyi içinde barındırıyor bu çok elzem. Swift Backup benim cihaz içinde oluşturduğum ya da bana gelen yazılım dosyalarını yedekliyor ve Google Driver üzerinden bunu seri bir şekilde bir kaç kişiyle paylaşmamı sağlaması, bu işlemi daha önce OTG'ye atıp orada Google Driver'e atıyordum bu işlemi kısalttı.
Hocam, bu uygulama sık rom değiştirenler için ideal, Siz ayrıca başka şekilde de yararlanabilirseniz, ne mutlu bize, biz kara cahiller sadece yedekleme ve geri yüklemeyi biliyoruuz

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Hocam, bu uygulama sık rom değiştirenler için ideal, Siz ayrıca başka şekilde de yararlanabilirseniz, ne mutlu bize, biz kara cahiller sadece yedekleme ve geri yüklemeyi biliyoruuz

Kara cahilim diyene de bakın siz. yn~~:D

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180

Estağfirullah Skorpi hocam Swift Backup'ı keşfeden sizlersiniz bu kara cahil işine benzemiyor pek 🤣

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Estağfirullah Skorpi hocam Swift Backup'ı keşfeden sizlersiniz bu kara cahil işine benzemiyor pek 🤣
Yok be hocam, nerede bizde o kabiliyet, mutlaka birileri tavsiye etmiştir bize de, oradan öğrenmişizdir, diğer başka şeylerde de olduğu gibi 8=)drunk~~

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Yok be hocam, nerede bizde o kabiliyet, mutlaka birileri tavsiye etmiştir bize de, oradan öğrenmişizdir, diğer başka şeylerde de olduğu gibi 8=)drunk~~

Doğru ya hocam Amerika'yı keşfettiği söylenen Amerigo Vespuci'de burası Hindistan demişti. 😜

Son düzenleme:

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Benim cihazımın orjinal romunda efs ve persist yedeği yok sadece imei atılmadan önceki qcn dosyasını yedeklemiştim, farzediyorumki yanlış bir işlemle imei uçtu orjinal qcn dosyası ile halledilirmi, bootloader açık olduğunu varsayarsak yoksa şuan imei atılmış halinde efs yedeği almama gerek varmı
Hocam tam emin olmamakla birlikte (daha bilgili hocalarım ekleme ve düzeltme yapabilir.) Qcn imei ve şebeke bilgilerinin bulunduğu dosyadır. Eğer imei giderse orijinal qcn dosyası ile telefonunuzun orijinal imeileri geri gelir.
EFS ise Skorpi hocamın buradaki konusunda belirttiği gibi network, mac adresi gibi cihaza özgü bilgilerin saklandığı kısımdır.
Persist ise telefonun işlevlerini düzgün bir şekilde yerine getirmesini sağlayan dosyadır. Örneğin: Telefonunuzu kulağınıza götürdüğünüzde ekranın kararması kulağınızdan çekince ekranın açılması gibi.
Benim tavsiyem: 1.imeili qcn yedeğinizi alın saklayın. 2.EFS yedeğini alıp saklayın ve son olarak 3.Persist yedeğinizi alıp saklayın.

Ekleme: Okuduğum kadarıyla eğer telefonunuzda şu an ne wifi ne şebekede ne de sensörlerinde bir problem yoksa efs ve persist bozulmamıştır ve şu an da bile efs ve persist yedeklerini alıp saklayabilirsiniz. Yine okuduğum kadarıyla bu dosyalar rom değiştirme ile ayarları değişmiyor yani bozulmadığı sürece telefonunuzun ilk halindeki versiyonuyla duruyorlar.

Son düzenleme:

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Bana mı dediniz hocam?
Benim yepyeni bir cihazım var zaten, Xiaomi'lerin Efendisi Mi Max3
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bana göre xiaomi'lerin efendisi mi6, hala kalbimde kendisi
Hocam tam emin olmamakla birlikte (daha bilgili hocalarım ekleme ve düzeltme yapabilir.) Qcn imei ve şebeke bilgilerinin bulunduğu dosyadır. Eğer imei giderse orijinal qcn dosyası ile telefonunuzun orijinal imeileri geri gelir.
EFS ise Skorpi hocamın buradaki konusunda belirttiği gibi network, mac adresi gibi cihaza özgü bilgilerin saklandığı kısımdır.
Persist ise telefonun işlevlerini düzgün bir şekilde yerine getirmesini sağlayan dosyadır. Örneğin: Telefonunuzu kulağınıza götürdüğünüzde ekranın kararması kulağınızdan çekince ekranın açılması gibi.
Benim tavsiyem: 1.imeili qcn yedeğinizi alın saklayın. 2.EFS yedeğini alıp saklayın ve son olarak 3.Persist yedeğinizi alıp saklayın.

Ekleme: Okuduğum kadarıyla eğer telefonunuzda şu an ne wifi ne şebekede ne de sensörlerinde bir problem yoksa efs ve persist bozulmamıştır ve şu an da bile efs ve persist yedeklerini alıp saklayabilirsiniz. Yine okuduğum kadarıyla bu dosyalar rom değiştirme ile ayarları değişmiyor yani bozulmadığı sürece telefonunuzun ilk halindeki versiyonuyla duruyorlar.
Anladım hocam orjinal qcn yedeğim zaten vardı o zaman şimdi birde imeili qcn yedeği efs ve persist de alıp saklayayım ne olur ne olmaz :)

sonergul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Grafik Tasarımcı
Konular
11
Bütün konuyu baştan sona okudum 🙈
cantara hocam deneyiminizden sonra Mi6 ile crdroid macerasına şimdilik girmeyeceğim. Resmi kanaldan rom yayınlanırsa o zaman şans vereceğim.
Skorpi hocamın tavsiyesi ile nerdeyse 4 belki 5 yıldır Xiaomi EU'dayım. Beta 2.6.18 ile yola devam.
Arada başka romlar denedim ama EU'daki stabiliteyi maalesef diğer romlarda bulamadım. Konuyu severek takibe devam 😉
Herkese selamlar... İyi bayramlar...

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Bütün konuyu baştan sona okudum 🙈
cantara hocam deneyiminizden sonra Mi6 ile crdroid macerasına şimdilik girmeyeceğim. Resmi kanaldan rom yayınlanırsa o zaman şans vereceğim.
Skorpi hocamın tavsiyesi ile nerdeyse 4 belki 5 yıldır Xiaomi EU'dayım. Beta 2.6.18 ile yola devam.
Arada başka romlar denedim ama EU'daki stabiliteyi maalesef diğer romlarda bulamadım. Konuyu severek takibe devam 😉
Herkese selamlar... İyi bayramlar...
Bence de girmeyin hocam. Bizim efsanenin bünyesi maalesef Crdroid 8.4 ü kabul etmedi. Evet rom miui bazlı romlara göre gayet akıcı ve cihazı inanılmaz rahatlatıyor ama çok fazla bug var. Bu da günlük kullanımda büyük sıkıntı yaratıyor.
Eğer Official sürümü kullanmak isterseniz Android 11 bazlı 7.2 sürümü mevcut. Kaldı ki Eu romda artık eski tadında değil. İflah olmaz bir Eu betacı olarak Miroom kurdum, artık gerisini siz düşünün.

Üst Alt