Rehber [CRB] Android Kitchen Tool ile ROM Parçalama / Birleştirme

Adolyer

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F3
Konular
6
kardeşim eline sağlık. ben uzun zamandır kullanıyordum bunu. türkçe anlatım olması güzel olmuş. beta 14 ün linki silinmiş tekrar yollama şansın varmı? güncel sürümde toplu halle birleştirmeyi ücretli sürüm için yapmışlar.

Edit: Ben internetten bulup tekrar upload ettim arkadaşarlar. Dileyen indirebilir. Bu sürümde kısıtlamalar daha az.

Son düzenleme:

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
Artık bu yöntem yerine direkt telefondan tüm işlemler rahatlıkla yapılabiliyor. Onu kullandığım için buraya pek bakamadım.

ayhanornek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ayhan
Cihazım
z5
Konular
0

[CRB] Android Kitchen Tool ile ROM Parçalama / Birleştirme​

Merhaba sevgili MiuiTürkiye Ailesi,

Xiaomi cihazları için Rom parçalama, düzenleme ve yeniden paketleme işlerine ClassiCTR hocamızın,
Rehber - Android Rom Tool .dat-.dat.br-img Dosyaları ile Çalışın. [Parçala ve topla] linkinde bulunan konusu ile merak salıp başlamıştım.

Konuya güncelleme getirmek, güncel uygulamaları sizlerle paylaşmak, forumumuzun meraklı, girişken ve hırslı " Ben de kendi Romumu yapıp insanlara daha güzelini sunacağım." düşüncesine sahip üyelerine rehber olmak istedim.

Artık CRB3 v14 Beta tools' umuz var arkadaşlar. Windows11' e kadar da desteği mevcut.

Tools' u indirip açtığımızda bizi bu ekran bekliyor. Önce WSL' i açıp PC mizi restart ediyoruz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ardından İmport Distro butonuna basıyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra " Test Distro " diyoruz.
Done yazısı geldiğinde uygulama açılıyor.

Biraz sorunlu bir uygulama, bazen durduk yere distro patlıyor ve unregister yapıp tekrar import ve test ettiriyor. Haliyle sizleri ve sevdiklerinizi fazlasıyla anıyoruz :D

Uygulamamız açıldığında " Create New Project " diyoruz

Şimdi burada bizi ilgilendiren menüleri numaralandırdım.

1 - Proje oluşturma, Rom dosyasını seçme ve parçalama
2- İmza doğrulamasını kaldırma, Boot.img ve Vbmeta.img dosyalarını patchleme
3- Debloat, Deodexer ve Smali Patcher Menüsü (ÜCRETSİZ SÜRÜMDE SADECE DEBLOAT ÇALIŞIYOR)
4- Romu tekrar paketleme, dağıtıma hazır hale getirme menüsüdür.

1 - Proje oluşturma, Rom dosyasını seçme ve parçalama​

Bu ekranda Extract Rom (AUTO) ya tıklayıp Romun zip dosyasını seçiyoruz ve sağ altan Download butonuna benzer ikonlu butona basıp arkamıza yaslanıyoruz. Birazcık uygulama çalışsın :)

2- İmza Doğrulamasını kaldırma, Boot.img ve Vbmeta.img dosyalarını patchleme menüsü​

Bu menüde öncelikle Force Encryption Disabler diyoruz.
Ardından sırasıyla Patch VBMeta.İmg dedikten sonra sağ da o dosyayı seçip sağ en alttaki butona basıyoruz.
Patch Boot.img dedikten sonra da sonra sağ taraftan o dosyayı seçip sağ en alttaki butona basıyoruz.

3- Debloat (En sevdiğim) Menüsü

Ben rom editlemeyeceğim, sadece debloat yapıp toparlayayım en azından insanlar temiz bir rom kullansın diyenler de bu özelliği yaptıktan sonra direkt 4.menüden romu toparlayıp dağıtımını yapabilirler.
Bu menüde istediğiniz apk ları seçip sil demeniz yeterli.

4- Romu tekrar paketleme, dağıtıma hazır hale getirme menüsü

Bu menüden rom yapınıza göre (benim cihazımda .dat.br uzantılı) romunuzu tekrar paketleyip paylaşıma açabilirsiniz.
Ben Build İmage Bulk dedikten sonra 2 numaralı butona basıp rom yapımı seçtikten sonra 3 numaralı butondan bölümleri ekledim.
F adlı (final diye adlandırdım) buton ile romu paketledim.
4 numaralı buton ile build dosyama baktım.

Paketlenen romu, Rom.zip dosyasına ekleme

Evet son olarak 4 numaralı butondan açtığınız build klasöründen "vbmeta Hariç " tüm dosyaları rom.zip dosyanızın içine sürükleyin ve değiştir' e tıklayın. Zip' in içini sizin dosyalarınızla güncelleyecektir.

Tebrikler ! Artık kendi romunuzu oluşturdunuz. Birbirinden güzel romlarınızı, çalışmalarınızı en kısa sürede forumumuzda görmek dileğiyle :)
tsk ederim eline saglık kardeşim

iceturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
iceturk
Cihazım
12t
Konular
0
Artık bu yöntem yerine direkt telefondan tüm işlemler rahatlıkla yapılabiliyor. Onu kullandığım için buraya pek bakamadım.
telefon üzerinden / erofs müdahale edemiyorum. bu konuda detay paylaşabilir misin? benim ve tüm xiaomi kullanıcı için kritik

ayhanornek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ayhan
Cihazım
z5
Konular
0
hocam ben bunu normalde odin ile yüklüyorum zip ile yüklemek için meta inf gerekiyor .başka zip teki meta inf ile yüklerken hata veriyor twrp de. sadece sistem dosyasını değiştirdim zip teki sistem dosyası ile aynı uzantılı new dat br yine yükleme yapmadı.odin ile yükleme yapınca hata vermiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

rom android 13 samsung s20 işlemleri crb ile yapıyorum sorun nerede acaba twrp mi meta inf mi.. twrp bir önceki yazılıma ait ondan yapıyor olabilirmi ..twrp recovery yapmak gerekiyormu ve nasıl yapılıyor saygılar ...

Son düzenleme:

AliVeli79

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
A32
Konular
0
Hocam yeni bir apk dosyasi ekleme nasil oluyor

beyliceli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ZEKİ
Cihazım
Mİ9T
Konular
74
arkadaşlar bu programı kullanan hakım olan varmı mi9t için bır rom paketlemem lazım ama uzak baglantı yardımcı olunursa ancak çözerım

isaakcu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İSA
Cihazım
mi note 10
Konular
1

[CRB] Android Kitchen Tool ile ROM Parçalama / Birleştirme​

Merhaba sevgili MiuiTürkiye Ailesi,

Xiaomi cihazları için Rom parçalama, düzenleme ve yeniden paketleme işlerine ClassiCTR hocamızın,
Rehber - Android Rom Tool .dat-.dat.br-img Dosyaları ile Çalışın. [Parçala ve topla] linkinde bulunan konusu ile merak salıp başlamıştım.

Konuya güncelleme getirmek, güncel uygulamaları sizlerle paylaşmak, forumumuzun meraklı, girişken ve hırslı " Ben de kendi Romumu yapıp insanlara daha güzelini sunacağım." düşüncesine sahip üyelerine rehber olmak istedim.

Artık CRB3 v14 Beta tools' umuz var arkadaşlar. Windows11' e kadar da desteği mevcut.

Tools' u indirip açtığımızda bizi bu ekran bekliyor. Önce WSL' i açıp PC mizi restart ediyoruz.

Ardından İmport Distro butonuna basıyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra " Test Distro " diyoruz.
Done yazısı geldiğinde uygulama açılıyor.

Biraz sorunlu bir uygulama, bazen durduk yere distro patlıyor ve unregister yapıp tekrar import ve test ettiriyor. Haliyle sizleri ve sevdiklerinizi fazlasıyla anıyoruz :D

Uygulamamız açıldığında " Create New Project " diyoruz

Şimdi burada bizi ilgilendiren menüleri numaralandırdım.

1 - Proje oluşturma, Rom dosyasını seçme ve parçalama
2- İmza doğrulamasını kaldırma, Boot.img ve Vbmeta.img dosyalarını patchleme
3- Debloat, Deodexer ve Smali Patcher Menüsü (ÜCRETSİZ SÜRÜMDE SADECE DEBLOAT ÇALIŞIYOR)
4- Romu tekrar paketleme, dağıtıma hazır hale getirme menüsüdür.

1 - Proje oluşturma, Rom dosyasını seçme ve parçalama​

Bu ekranda Extract Rom (AUTO) ya tıklayıp Romun zip dosyasını seçiyoruz ve sağ altan Download butonuna benzer ikonlu butona basıp arkamıza yaslanıyoruz. Birazcık uygulama çalışsın :)

2- İmza Doğrulamasını kaldırma, Boot.img ve Vbmeta.img dosyalarını patchleme menüsü​

Bu menüde öncelikle Force Encryption Disabler diyoruz.
Ardından sırasıyla Patch VBMeta.İmg dedikten sonra sağ da o dosyayı seçip sağ en alttaki butona basıyoruz.
Patch Boot.img dedikten sonra da sonra sağ taraftan o dosyayı seçip sağ en alttaki butona basıyoruz.

3- Debloat (En sevdiğim) Menüsü

Ben rom editlemeyeceğim, sadece debloat yapıp toparlayayım en azından insanlar temiz bir rom kullansın diyenler de bu özelliği yaptıktan sonra direkt 4.menüden romu toparlayıp dağıtımını yapabilirler.
Bu menüde istediğiniz apk ları seçip sil demeniz yeterli.

4- Romu tekrar paketleme, dağıtıma hazır hale getirme menüsü

Bu menüden rom yapınıza göre (benim cihazımda .dat.br uzantılı) romunuzu tekrar paketleyip paylaşıma açabilirsiniz.
Ben Build İmage Bulk dedikten sonra 2 numaralı butona basıp rom yapımı seçtikten sonra 3 numaralı butondan bölümleri ekledim.
F adlı (final diye adlandırdım) buton ile romu paketledim.
4 numaralı buton ile build dosyama baktım.

Paketlenen romu, Rom.zip dosyasına ekleme

Evet son olarak 4 numaralı butondan açtığınız build klasöründen "vbmeta Hariç " tüm dosyaları rom.zip dosyanızın içine sürükleyin ve değiştir' e tıklayın. Zip' in içini sizin dosyalarınızla güncelleyecektir.

Tebrikler ! Artık kendi romunuzu oluşturdunuz. Birbirinden güzel romlarınızı, çalışmalarınızı en kısa sürede forumumuzda görmek dileğiyle :)
hocam merhaba xda dan indirdim oda virüslü diyor. sizdeki dosya guvenilirse paylaşırmısınız

Üst Alt