Çözüldü [ÇÖZÜLDÜ] Çalışmayan Sensörler (Persist.img Repair İşlemi)

hkn.dmir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
0
Vallahi bu sefer çözdüm billahi çözdüm ohhh bee.. varsa eğer ihtiyacı olan anlatıyım şimdilik yoksa müsait zamanımda yazıcam şimdi halay zamanı:)

karaca44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
karaca
Cihazım
s3
Konular
0
merhabalar, rica etsem bana anlatabilir misiniz ? miui11 den miui12 ye geçtim oto parlaklık,pusula, uygulamadan atam gibi vs sorunlar yaşadım. imei çakılı bir telefon. twrp ve magisk yüklü değil. ne olur yardımcı olunuz imei uçar diye bilmeden emin olamadan yapamıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Vallahi bu sefer çözdüm billahi çözdüm ohhh bee.. varsa eğer ihtiyacı olan anlatıyım şimdilik yoksa müsait zamanımda yazıcam şimdi halay zamanı:)
merhabalar, rica etsem bana anlatabilir misiniz ? miui11 den miui12 ye geçtim oto parlaklık,pusula, uygulamadan atam gibi vs sorunlar yaşadım. imei çakılı bir telefon. twrp ve magisk yüklü değil. ne olur yardımcı olunuz imei uçar diye bilmeden emin olamadan yapamıyorum.

cemugur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Mi Max 2
Konular
17
Dostlar Aosp rom kuruyorum bir tanesinde kamera açılmıyor. Otomatik parlaklık ve ekran döndürme vs de çalışmıyor. Persist img yedek nerden alırım? Şuan MIUI 11 global kurulu. Aosp sevdigim moke rom kurcam ama sensörler çalışmıyor.

IN2020 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kowasky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yavuzer
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
0
usta bi anlatıver zahmet olmazsa.. mi9 t repair sonrası tüm sensörler gitti..

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

hacker_hammer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yasin
Cihazım
mi a1
Konular
0
Selamün Aleyküm.

Telefonum mi A1 android 9 version. Telefonu rootladım. wifi açılmıyor.usb kablosunu bilgisayar görmüyor ama sarj oluyor.
Bu sebebten dolayı adb driver ı kullanamıyorum. Persist dosyasını buldum fakat birinci resimde gösterdiğiniz gibi persis partı gözükmüyor.
Terminalden komutla yapılıyor diye biliyorum. Eski persisti silip yenisini yüklemek istiyorum. Terminal komutlarını bilen yazabilirmi acaba yada yardımcı olabilirmi ?

Alpaslans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alpaslan
Cihazım
Not 8
Konular
0
Parmak izi hariç hiçbir sensör çalışmıyor rn8 defalarca room değiştim 2 defa hardbrick oldu açtırdım 2 sindede ama artık yoruldum😡😡😡😡😡😡🤬🤬🤬🤬🤬🤬

murat5plus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
26
Merhaba arkadaşlar
Twrp üzerinden Rom işlemlerinde işaretlemeleri yaparken yanlışlıkla persist dosyasını silebiliyoruz. Daha sonra persist.img dosyasını gerek imaj yükle kısmından gerekse ADB Komut satırı üzerinden yüklemeye kalktığımız zaman bazı hatalarla karşılaşanlar olabiliyor. Örneğin:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
VE
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
GİBİ SORUNLAR İLE KARŞILAŞAN ARKADAŞLAR ÇOKTUR whew~~whew~~whew~~ :@:@:@:@:@

Burada bu sorunlar ile karşılaşan arkadaşları bu durumdan nasıl kurtulacakları bir rehber hazırlamak istedim. Ben uzun uğraşlar sonucu buldum, denedim ve işe yaradı umarım sizlerin de işinize yarar.

NOT : BU İŞLEMLER İÇİN BOOTLOADER KİLİDİNİZİN AÇIK OLMASI GEREKMEKTEDİR.

Öncelikle şu adresteki TWRPyi indirip Yerel Disk C'de C:\adb klasörüne atın. Persist.img yi (chinia miui 9 için ) cihaz hafızasına atın. Eğer sizin cihazınız global ise Global Stock Rom içindeki İmages Klasöründe bulunan Persist.img dosyasını kullanın . Buradaki TWRP 3.2.1-0 CODERED sürümüdür.8-|
- Adb klasörü içinde boş bir yere SHİFT tuşu ile beraber mouse sağ tık yapın. "Komut Penceresini Burada Aç" a tıklayarak cmd'yi çalıştıralım. Burada dikkat etmemiz gereken nokta twrp4(TWRP 3.2.1-0 CODERED ) dosyasını recovery' e flashlamayacağız. Sırayla şu komutları girelim:

fastboot devices

fastboot boot twrp4.img

Dedikten sonra telefonumuz TWRP üzerinden açılacak. INSTALL--> Install İmage diyip cihaz hafızasındaki persist.img dosyasını seçerek persist dosyasına flashlıyoruz. Daha sonra hangi Stock Romun persist dosyasını aldıysak o Stock Romu telefonumuza kurmamız gerekiyor.

DİKKAT : MiFlash üzerinden yapacağınız işlemlerde sağ altta "Clean all and lock" tikini "Clean all" olarak değiştirmeyi UNUTMAYINshake~~shake~~shake~~facepalm~~facepalm~~facepalm~~facepalm~~

Şimdi MİUİ 9 STOCK ROM unuzu kurduktan sonra sensörleriniz, Wi-fi Hotspot, Yakınlık Sensörü, Gps, Yapılan aramalarda karşı tarafın kendi sesini duyma sorunları vs. düzelmeye başlayacaktır. Daha sonra tekrar telefonunuza TWRP yükleyip diğer Romları denemeye devam edebilirsiniz.

Yeni Romlarınızı kurarken Persist dosyasını Silmemeye özen gösterin. Ben bu şekilde çözdüm umarım sizinde işinize yarar haha-- İyi Forumlar rock~~ yn~~yn~~yn~~yn~~yn~~yn~~yn~~
Persist.img ile this device is locked ekranından bypass edilebiliyormuş diye duydum. Aslı varmı. Şuan mi11tpro kullanıyorum ve mi hesabımdan çıkış yapmadan format attım açılış hüsran. Cloud şifren doğru olduğu halde kabul etmedi ve şuan hesabıma erişimim hiç yok. Bi şekilde o ekranı bypass etmem gerekiyor. Bilgisi olan yardımcı olabilirmi?

Xeaza

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Miui v7
Konular
0
Merhaba Redmi Note 9 Pro için persist dosyasına root explorer ile nasıl ulaşabilirim?

Üst Alt