Çözüldü [ÇÖZÜLDÜ] Çalışmayan Sensörler (Persist.img Repair İşlemi)

retroman2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tolga
Cihazım
mi9t
Konular
0
selam arkadaslar 3 4 saattir araştırıyorum mi9t pro da jiroskop çalışmıyordu ..
trabzonlunun sunduğu tek tus twrp indirdimşu an kullandığım rom un içinde ki persist dosyasını twrp ile imajdan flasladım yeniden baslattım
açılıştaön kamera başlatılamadı hatası verdi ama kalibrasyon ayarlarına girip test edince düzeldi inşallah sizinde düzelir yardımlarını için hepinizze teşekkürler
bl kilidi açık ve rootlu cihazım

REDMİ K20 PRO İMEİ YAZILDI VE ARKASINDAN ÖN KAMERA KALİBRASYONU BOZULDU AYNI DOSYADAN MI KAYNAKLANIYOR 'KALİBRE BAŞARISIZ' YAZIYOR VE KAPATIYOR KAMERA ANİDEN

Narkoz68

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi9t pro
Konular
1
REDMİ K20 PRO İMEİ YAZILDI VE ARKASINDAN ÖN KAMERA KALİBRASYONU BOZULDU AYNI DOSYADAN MI KAYNAKLANIYOR 'KALİBRE BAŞARISIZ' YAZIYOR VE KAPATIYOR KAMERA ANİDEN
Tam emin değilim zenex e danışman da fayda var aynı dosyadansa eğer hata bahsettiğim şekilde oluyor

hamunpatra

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
9
Redmi note 8 pro da sensör ler çalışmıyor . Nasıl yapabilirim acaba

mctcanpasa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mecit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Muhasebe
Konular
21
Persist dosyası nasıl siliniyor ki eskiden yoktu bu sanırım . Twrp de persist sil secegini mi gelmiş ?

wiper30

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şükrü
Cihazım
mi 11T Pro
Meslek
Güvenlij+PC vs..
Konular
55
Denemediğim rom kalamad belki 20 tane rom denedim olmuyor jiroskop çalışmıyor arkadaşlar PC gerekmeden twrp neyi yukleyim jiriskop çalışır
Uzmanlardan acilen yardım

wiper30

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şükrü
Cihazım
mi 11T Pro
Meslek
Güvenlij+PC vs..
Konular
55
Denemediğim rom kalamad belki 20 tane rom denedim olmuyor jiroskop çalışmıyor arkadaşlar PC gerekmeden twrp neyi yukleyim jiriskop çalışır
Uzmanlardan acilen yardım
Oldu teşekkür ederim IMG olarak yukledim Başarılı

buseturk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
2
Arkadaşlar telefon redmi note 7, kilit ekranına bildirim düştüğünde kilit ekran ışığı yanmıyor yani ekran açılmıyor siyah kalıyor bunu nasıl düzeltebilirim

wiper30

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şükrü
Cihazım
mi 11T Pro
Meslek
Güvenlij+PC vs..
Konular
55
Arkadaşlar telefon redmi note 7, kilit ekranına bildirim düştüğünde kilit ekran ışığı yanmıyor yani ekran açılmıyor siyah kalıyor bunu nasıl düzeltebilirim
Ayarlardan böyle yaptın mi

Ekli dosyalar

• IMG_20200818_210446.jpg
    IMG_20200818_210446.jpg
    253,9 KB · Görüntüleme: 67
  • Screenshot_2020-08-18-21-03-48-539_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-08-18-21-03-48-539_com.android.settings.jpg
    120,2 KB · Görüntüleme: 65

Doktorhia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Merhaba arkadaşlar
Twrp üzerinden Rom işlemlerinde işaretlemeleri yaparken yanlışlıkla persist dosyasını silebiliyoruz. Daha sonra persist.img dosyasını gerek imaj yükle kısmından gerekse ADB Komut satırı üzerinden yüklemeye kalktığımız zaman bazı hatalarla karşılaşanlar olabiliyor. Örneğin:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
VE
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
GİBİ SORUNLAR İLE KARŞILAŞAN ARKADAŞLAR ÇOKTUR whew~~whew~~whew~~ :@:@:@:@:@

Burada bu sorunlar ile karşılaşan arkadaşları bu durumdan nasıl kurtulacakları bir rehber hazırlamak istedim. Ben uzun uğraşlar sonucu buldum, denedim ve işe yaradı umarım sizlerin de işinize yarar.

NOT : BU İŞLEMLER İÇİN BOOTLOADER KİLİDİNİZİN AÇIK OLMASI GEREKMEKTEDİR.

Öncelikle şu adresteki TWRPyi indirip Yerel Disk C'de C:\adb klasörüne atın. Persist.img yi (chinia miui 9 için ) cihaz hafızasına atın. Eğer sizin cihazınız global ise Global Stock Rom içindeki İmages Klasöründe bulunan Persist.img dosyasını kullanın . Buradaki TWRP 3.2.1-0 CODERED sürümüdür.8-|
- Adb klasörü içinde boş bir yere SHİFT tuşu ile beraber mouse sağ tık yapın. "Komut Penceresini Burada Aç" a tıklayarak cmd'yi çalıştıralım. Burada dikkat etmemiz gereken nokta twrp4(TWRP 3.2.1-0 CODERED ) dosyasını recovery' e flashlamayacağız. Sırayla şu komutları girelim:

fastboot devices

fastboot boot twrp4.img

Dedikten sonra telefonumuz TWRP üzerinden açılacak. INSTALL--> Install İmage diyip cihaz hafızasındaki persist.img dosyasını seçerek persist dosyasına flashlıyoruz. Daha sonra hangi Stock Romun persist dosyasını aldıysak o Stock Romu telefonumuza kurmamız gerekiyor.

DİKKAT : MiFlash üzerinden yapacağınız işlemlerde sağ altta "Clean all and lock" tikini "Clean all" olarak değiştirmeyi UNUTMAYINshake~~shake~~shake~~facepalm~~facepalm~~facepalm~~facepalm~~

Şimdi MİUİ 9 STOCK ROM unuzu kurduktan sonra sensörleriniz, Wi-fi Hotspot, Yakınlık Sensörü, Gps, Yapılan aramalarda karşı tarafın kendi sesini duyma sorunları vs. düzelmeye başlayacaktır. Daha sonra tekrar telefonunuza TWRP yükleyip diğer Romları denemeye devam edebilirsiniz.

Yeni Romlarınızı kurarken Persist dosyasını Silmemeye özen gösterin. Ben bu şekilde çözdüm umarım sizinde işinize yarar haha-- İyi Forumlar rock~~ yn~~yn~~yn~~yn~~yn~~yn~~yn~~
Hocam ben V11.0.3.0.PDICNXM_v11-9.zip romunu yüklemiştim. benim için persist.img hangisi olmalı? Siz (china miui 9 için) diye yazmışsınız. android versiyonu mu 9. anlatabilmişimdir umarım. teşekkürler.

Üst Alt