Çözüldü [ÇÖZÜLDÜ] Çalışmayan Sensörler (Persist.img Repair İşlemi)

Security

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Mi Note3
Konular
3
Merhaba arkadaşlar
Twrp üzerinden Rom işlemlerinde işaretlemeleri yaparken yanlışlıkla persist dosyasını silebiliyoruz. Daha sonra persist.img dosyasını gerek imaj yükle kısmından gerekse ADB Komut satırı üzerinden yüklemeye kalktığımız zaman bazı hatalarla karşılaşanlar olabiliyor. Örneğin:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
VE
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
GİBİ SORUNLAR İLE KARŞILAŞAN ARKADAŞLAR ÇOKTUR whew~~whew~~whew~~ :@:@:@:@:@

Burada bu sorunlar ile karşılaşan arkadaşları bu durumdan nasıl kurtulacakları bir rehber hazırlamak istedim. Ben uzun uğraşlar sonucu buldum, denedim ve işe yaradı umarım sizlerin de işinize yarar.

NOT : BU İŞLEMLER İÇİN BOOTLOADER KİLİDİNİZİN AÇIK OLMASI GEREKMEKTEDİR.

Öncelikle şu adresteki TWRPyi indirip Yerel Disk C'de C:\adb klasörüne atın. Persist.img yi (chinia miui 9 için ) cihaz hafızasına atın. Eğer sizin cihazınız global ise Global Stock Rom içindeki İmages Klasöründe bulunan Persist.img dosyasını kullanın . Buradaki TWRP 3.2.1-0 CODERED sürümüdür.8-|
- Adb klasörü içinde boş bir yere SHİFT tuşu ile beraber mouse sağ tık yapın. "Komut Penceresini Burada Aç" a tıklayarak cmd'yi çalıştıralım. Burada dikkat etmemiz gereken nokta twrp4(TWRP 3.2.1-0 CODERED ) dosyasını recovery' e flashlamayacağız. Sırayla şu komutları girelim:

fastboot devices

fastboot boot twrp4.img

Dedikten sonra telefonumuz TWRP üzerinden açılacak. INSTALL--> Install İmage diyip cihaz hafızasındaki persist.img dosyasını seçerek persist dosyasına flashlıyoruz. Daha sonra hangi Stock Romun persist dosyasını aldıysak o Stock Romu telefonumuza kurmamız gerekiyor.

DİKKAT : MiFlash üzerinden yapacağınız işlemlerde sağ altta "Clean all and lock" tikini "Clean all" olarak değiştirmeyi UNUTMAYINshake~~shake~~shake~~facepalm~~facepalm~~facepalm~~facepalm~~

Şimdi MİUİ 9 STOCK ROM unuzu kurduktan sonra sensörleriniz, Wi-fi Hotspot, Yakınlık Sensörü, Gps, Yapılan aramalarda karşı tarafın kendi sesini duyma sorunları vs. düzelmeye başlayacaktır. Daha sonra tekrar telefonunuza TWRP yükleyip diğer Romları denemeye devam edebilirsiniz.

Yeni Romlarınızı kurarken Persist dosyasını Silmemeye özen gösterin. Ben bu şekilde çözdüm umarım sizinde işinize yarar haha-- İyi Forumlar rock~~ yn~~yn~~yn~~yn~~yn~~yn~~yn~~

aburaksen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Gemi Kaptanı
Konular
12
Üstad peki sadece şöyle yapsak olur mu bayadir telefona stock rom yüklemiyorum customdan customa geçiyorum bu sorunu çözebilmek için direk miflash ile stock Roma donsek bu persist ile ilgili sorunu çözmüş olmazmiyiz yoksa illa önce persist dosyasını flaslayip donmek zorundayiz

sobig

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet MERAM
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Finans
Konular
0

Security

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Mi Note3
Konular
3
Üstad peki sadece şöyle yapsak olur mu bayadir telefona stock rom yüklemiyorum customdan customa geçiyorum bu sorunu çözebilmek için direk miflash ile stock Roma donsek bu persist ile ilgili sorunu çözmüş olmazmiyiz yoksa illa önce persist dosyasını flaslayip donmek zorundayiz
Maalesef o şekilde de olmuyor. Dosya içeriği yazmaya karşı korumalı olduğu için costum romlar da işe yaramıyor. Ayrıca bu işlemi yapmadan miflash ile stock rom kursanız bile yine işe yaramıyor. Buradaki TWRP normal TWRP değil, yönetici izni verilmiş gibidir. Diğer twrplerde yazmaya karşı korumalı olan dosyaları bununla yazabiliyorsunuz sadece

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Maalesef o şekilde de olmuyor. Dosya içeriği yazmaya karşı korumalı olduğu için costum romlar da işe yaramıyor. Ayrıca bu işlemi yapmadan miflash ile stock rom kursanız bile yine işe yaramıyor. Buradaki TWRP normal TWRP değil, yönetici izni verilmiş gibidir. Diğer twrplerde yazmaya karşı korumalı olan dosyaları bununla yazabiliyorsunuz sadece

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bazı durumlar istisna olabilir tabiki. Bu işlemleri yapmadan persist.img dosyasını TWRP üzerinden direkt flashlayanlarda var. Yada cmd üzerinden "Partition is write protected" hatası almadan flashlayanlarda vardır. Buradaki amacım bu işlemleri yapamayan arkadaşlara yardımcı olmak

Son düzenleme:

lenardolavinci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
levent
Cihazım
mi 8 se
Konular
0
miroom için yükleme nasıl yapılıyor?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
miroom için yükleme nasıl yapılıyor?

Global fastboot romun içinden alacaksınız custom rom ile alakası yok hocam.

Global rom ne yüklü ise onun içinden alıp ilk sayda ki adımlarla yükleyeceksiniz.

lenardolavinci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
levent
Cihazım
mi 8 se
Konular
0

Global rom ne yüklü ise onun içinden alıp ilk sayda ki adımlarla yükleyeceksiniz.
hocam şuanda benim twrp güncel. telefonda en son eu rom kullanırken güncelleme sonrası yakınlık sensörü gitti.
sonra forumlardaki tavsiyeler üzerine bugün mirooma geçtim. hala yakınlık sensörü çalışmıyor.
burda yüklü olan persist.img i tvrp üzerinden yükledim ancak çalışmadı. bu global romun persist.img ni nasıl ve nerden bulabilirim?
birde yaptığım işlem doğru mu ?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
hocam şuanda benim twrp güncel. telefonda en son eu rom kullanırken güncelleme sonrası yakınlık sensörü gitti.
sonra forumlardaki tavsiyeler üzerine bugün mirooma geçtim. hala yakınlık sensörü çalışmıyor.
burda yüklü olan persist.img i tvrp üzerinden yükledim ancak çalışmadı. bu global romun persist.img ni nasıl ve nerden bulabilirim?
birde yaptığım işlem doğru mu ?

Linkteki adımları uygulayın hocam

lenardolavinci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
levent
Cihazım
mi 8 se
Konular
0

bu Global fastboot romunu nerden bulabilirim??

Narkoz68

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi9t pro
Konular
1
selam arkadaslar 3 4 saattir araştırıyorum mi9t pro da jiroskop çalışmıyordu ..
trabzonlunun sunduğu tek tus twrp indirdimşu an kullandığım rom un içinde ki persist dosyasını twrp ile imajdan flasladım yeniden baslattım
açılıştaön kamera başlatılamadı hatası verdi ama kalibrasyon ayarlarına girip test edince düzeldi inşallah sizinde düzelir yardımlarını için hepinizze teşekkürler
bl kilidi açık ve rootlu cihazım

Üst Alt