Yardım Çin'den mi6 almak.

ulasecgin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ulaş
Cihazım
mi5s plus
Konular
27
Arkadaşlar bir yakınım Çin'e gitti bende mi6 aldırmak istiyorum ama şu global olayını falan anlamadım beni aydınlatır mısınız? Vede Çim'den alırsak ne gibi farklılıklar olur?

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Arkadaşlar bir yakınım Çin'e gitti bende mi6 aldırmak istiyorum ama şu global olayını falan anlamadım beni aydınlatır mısınız? Vede Çim'den alırsak ne gibi farklılıklar olur?
herhangi bir fark olacağını sanmıyorum hocam fiyat dışında zaten cihazlar çinden türkiye'ye geliyor global'den kastınız cihazın bant 20 özelliğinin açık olması demek MI6'nın bant 20 özellliği açık değil,açık olan özelliğinide tanıtmadı diye biliyorum.

Oyla:

Erenimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
MI 5S Plus
Konular
10
sim kartı uyumluluk mevzusunu bilmiyorum fakat burada Türkçe rom atıp google uygulamalarını elle yüklemeniz gerekebilir. imei konusuna girmiyorum bile. onun dışında pek bir fark olacağını sanmıyorum.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
sim kartı uyumluluk mevzusunu bilmiyorum fakat burada Türkçe rom atıp google uygulamalarını elle yüklemeniz gerekebilir. imei konusuna girmiyorum bile. onun dışında pek bir fark olacağını sanmıyorum.
Global romun içersinde google servisleri vardır, elle yüklemek gerekmez. Sim kart uyumsuzluğu diye birşey de sö konusu değil. Cihazlar çinden buraya gelip satılıyor zaten.

İmei için pasapoet kaydı veya imei tamiri yaptırabilirsiniz.

Oyla:

Erenimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
MI 5S Plus
Konular
10
Global romun içersinde google servisleri vardır, elle yüklemek gerekmez. Sim kart uyumsuzluğu diye birşey de sö konusu değil. Cihazlar çinden buraya gelip satılıyor zaten.

İmei için pasapoet kaydı veya imei tamiri yaptırabilirsiniz.
hocam demek istediğim bazı telefonlar Türkiye'de çalışmıyormuş şu bant olayından kaynaklı sanırım pek bir fikrim yok sadece duymuştum.

Oyla:

msy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi 6 (Yknda)
Konular
13
hocam demek istediğim bazı telefonlar Türkiye'de çalışmıyormuş şu bant olayından kaynaklı sanırım pek bir fikrim yok sadece duymuştum.
Bant olayının telefonun çalışıp çalışmaması ile hiçbir alakası yok. Bant sim kartların iletişim frekansları ve şuan satılan tüm Mi 6'lar da (Türkiye dahil) aynı bantlar var. Zaten şuan Türkiye'de satılan cihazlarda Çin'den geliyor. Uzaydan gelmiyor yani.

Oyla:

Erenimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
MI 5S Plus
Konular
10
Bant olayının telefonun çalışıp çalışmaması ile hiçbir alakası yok. Bant sim kartların iletişim frekansları ve şuan satılan tüm Mi 6'lar da (Türkiye dahil) aynı bantlar var. Zaten şuan Türkiye'de satılan cihazlarda Çin'den geliyor. Uzaydan gelmiyor yani.
ben yanlış anlamışım o zaman kusura bakmayın

• Beğen
Tepkiler: msy
Oyla:

nokta

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bella
Cihazım
sagit
Konular
9
bu konu benim için de iyi oldu, taa ne zaman önce çin'den getirtecektim birileri operatör problemi oluyor, işte cihazın sürümünü falan da değiştirmek gerekiyor gibi bir sürü zorlayıcı şeylerden bahsedince vazgeçmiştim, zaten şuan cihazı almayı düşünmüyorum ama olur da alırsam çin'den alsam da problem olmayacağını öğrenmiş oldum teşekkürler.

Oyla:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
bu konu benim için de iyi oldu, taa ne zaman önce çin'den getirtecektim birileri operatör problemi oluyor, işte cihazın sürümünü falan da değiştirmek gerekiyor gibi bir sürü zorlayıcı şeylerden bahsedince vazgeçmiştim, zaten şuan cihazı almayı düşünmüyorum ama olur da alırsam çin'den alsam da problem olmayacağını öğrenmiş oldum teşekkürler.
operatör sorunları bazı cihazlarda olduğu doğru fakat belirli modeller mesela htc nin sprint yada verizon modelleri örneğini verebilirim bunlar burada sıkıntı çıkaran cihazlar. kimileri 4gyi geçtim 3g bile sıkıntı yaşayanlar var güncellemeden sonra.Tabi avrupa ya uygun mid ve cid değişimi yapıp cihazı kullananlar var fakat biraz yoğun bilgi ve tecrübe istiyor. bunuda buraya not düşmek istedim

MiuiPro 7.9.7 Mi5s

Oyla:
Üst Alt