Yardım Cihaz Resmi ROM'u Kabul Etmiyor

yusufk122

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
21
yusufk122, Onlar farklı sürüm/rom kullanıyordur, sürüm yükselince iyi olur diye bir kural yok. Her sürümün/romun sayı numarası farklı içerik aynıdır,rakamlara takılı kalmayın...
İyi ama benim sürümüm çok sorunlu. Çoğu uygulamanın bildirimi gelmiyor. Sensör kafasına göre açılıp kapanıyor. Uygulamalar donuyor, kasıyor. Bazen kapanıyorlar. Örneğin google haritalar uygulaması benim cihazımda çalışmıyor. Netflix çok geç açılıyor. Youtube sürekli donup hata veriyor ve kapanıyor. 12.5.8 kullananlar bu sorunu yaşamıyoruz dediler.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
yusufk122, BL kilit açmadan farklı roma yani bahsettiğiniz sürüme/roma geçiş yapamazsınız...

Şu programi kullanarak deneyin geçmek istediğiniz roma...

Şu konunuzda da düzelme olmustu bazı uygulamalar da...

yusufk122

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
21
yusufk122, BL kilit açmadan farklı roma yani bahsettiğiniz sürüme/roma geçiş yapamazsınız...

Şu programi kullanarak deneyin geçmek istediğiniz roma...

Şu konunuzda da düzelme olmustu bazı uygulamalar da...

Düzelme olmuştu. Ama maalesef bir kaç günlüğüne olmuş maalesef. O konuda çözüldüğünü sandığım sorunlar yine devam ediyor. 12.5.8 veya 12.5.6 sürümüne geçiş yapmam için bootloader kilidini açmam gerekiyor yani. Doğrumu? Eğer bootloader kilidini açar isem bu seferde garanti bozulacak değil mi?

Farox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Farox
Cihazım
Ka-Fa 1500
Konular
4
İyi ama benim sürümüm çok sorunlu. Çoğu uygulamanın bildirimi gelmiyor. Sensör kafasına göre açılıp kapanıyor. Uygulamalar donuyor, kasıyor. Bazen kapanıyorlar. Örneğin google haritalar uygulaması benim cihazımda çalışmıyor. Netflix çok geç açılıyor. Youtube sürekli donup hata veriyor ve kapanıyor. 12.5.8 kullananlar bu sorunu yaşamıyoruz dediler.

Düzelme olmuştu. Ama maalesef bir kaç günlüğüne olmuş maalesef. O konuda çözüldüğünü sandığım sorunlar yine devam ediyor. 12.5.8 veya 12.5.6 sürümüne geçiş yapmam için bootloader kilidini açmam gerekiyor yani. Doğrumu? Eğer bootloader kilidini açar isem bu seferde garanti bozulacak değil mi?
BL Kilidini açmadan olmaz bu net.

Garanti konusunda düşünme pek arıza yaparsa eski yazılımı kurup BL Kilidini kapatabilirsin, ben öyle yapmıştım hala garantili.

yusufk122

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
21

BL Kilidini açmadan olmaz bu net.

Garanti konusunda düşünme pek arıza yaparsa eski yazılımı kurup BL Kilidini kapatabilirsin, ben öyle yapmıştım hala garantili.
Bu bootloader kilidini kaldırma ve rom yükleme işlemini bir arkadaş telefoncuların yaptığını söylemişti. Onlara yaptırmak ne kadar sağlıklı?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
yusufk122, Riske girer garantiniz. Güç tuşu bozulur, ekran kararır vs gibi durumlarda BL kapatıp gönderme şansınız olmaz + olarak servis isterse açılıp/kapatıldığını görebiliyor, dediğim gibi risk almaya değmez ama tercih senin....

Tüm Xiaomi cihazlar bu şekilde bl açılır...

yusufk122

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
21
yusufk122, Riske girer garantiniz. Güç tuşu bozulur, ekran kararır vs gibi durumlarda BL kapatıp gönderme şansınız olmaz + olarak servis isterse açılıp/kapatıldığını görebiliyor, dediğim gibi risk almaya değmez ama tercih senin....

Tüm Xiaomi cihazlar bu şekilde bl açılır...

Öyleyse yaşadığım sorunlar için cihazı garantiye göndermek en iyisi. Yoksa bu sorunlar çekilecek gibi değil. Sorunlar her gün çoğalıyor.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
yusufk122, Rom yukleyip gönderirler, telefonsuz kaldığınız yanınıza kâr kalır...

Garantili cihaza yapılacak tek işlem hard reset atip sıfırdan kurulum yapmaktır....

yusufk122

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
21

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
yusufk122, Çözülmez, çözecek kişi/servis vs değil, XİAOMİ güncellemeleri olur ;)

Üst Alt