Yardım Çift Tıklama ile ekranı uyandırma sorunu

cahilixiaomi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cahilixiaomi
Cihazım
RedmiNote9Pro
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Xiaomi.eu Stabil 14.0.3.0 (SJZMIXM)
Telefon Modeli
Redmi Note 9 Pro (joyeuse)
Bootloader Kilidi
Açık
İyi forumlar arkadaşlar.

Genel olarak hep ekran kapatamamayla ilgili sorular sorulmuş baktığım kadarıyla. Benim sorunum ise tam tersi. Kısaca özetliyim. 1 yıldan uzun süre CorvusOs kullandım ama hem güncellemenin kesilmesi hem de sıkıldığımdan dolayı Eu Rom'a geçiş yapmak istedim. Yükledim, kullanmaya başladım. Buraya kadar bir sorun yok. Sonra custom romları incelemeye başladım, malum 1 yıldır yoktum piyasada. Msm Extended, DerpFest, Evolution X sırasıyla denedim son sürümlerini (Android 13). Hepsinde farklı sorunlar vardı henüz optimize değiller, tekrar eu rom'a geçmek istedim. Ancak son rom geçişimde henüz Eu Rom'dayken çift tıklamayla uyanmamaya başladı ekran. Evo, Derp birkaç geçiş yaptım ama emin olamadım. En son tekrar Eu'yu yükledim ve kontrol ettim. Kötü haber. Romlarla alâkası yokmuş. Hangi romu indirirsem indireyim ekran uykudayken çift tıklamayla uyanmıyor. (Ayarlardan aç deyip bana yolu tarif etmeye kalkan biri çıkmaz umarım anlattıklarımdan sonra😂). Neyse belli ki sorun daha derinlerde, kaynak dosyalarımı, kök dosyalarımı her ne deniyorsa artık. Firmware indirdim siteden yine olamadı. Sensörden mi kaynaklı bilmiyorum. Bu rom geçişleri sırasında temel dosyalardan, kodlardan birine hasar vermiş olabilir miyim? Çünkü geçen sene en son Eu Rom'a geçerken hard brick yapmıştım. Servis "Telefonun temel dosyaları bile silinmiş, bir şey kalmamış içinde" demişti ve 1000 TL vermiştim. Yine benzer bir şey mi oldu bilmiyorum. Ayrıca şuan Eu Rom kullanıyorum ama bence ara ara takılmalar oluyor sanki performans düşüşü var. Belli belirsiz ama tam emin değilim. Acaba fastboot üzerinden orjinal rom atsam düzelir mi? Sonra tekrar OrangeFox falan atmam gerekecek bi ton iş, üşeniyorum. Ama sizin fikrinizi almak istiyorum. Bu konuda yardımı olacak olan varsa çok makbule geçer. Belli ki bir sorun var derinlerde. Şimdiden teşekkür ederim.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Fastboot temiz kurulum bir çok soruna çözüm olabilir.
Yazılımsal bir sorun varsa fastboot rom çözüm sağlayacaktır.

Oyla:

hallocan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Note 11 ProPlus
Konular
11
Hocam basit ama genel olarak karşılaşılan sorunların çözümü olabiliyor, neticede probleminizi ve telefonunuzu elimize almadık, tema kullanıyor olabilir misiniz? Temalar tıklamayla uyandırmayı desteklemeyebiliyor.

Oyla:

cahilixiaomi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cahilixiaomi
Cihazım
RedmiNote9Pro
Konular
3
Hocam basit ama genel olarak karşılaşılan sorunların çözümü olabiliyor, neticede probleminizi ve telefonunuzu elimize almadık, tema kullanıyor olabilir misiniz? Temalar tıklamayla uyandırmayı desteklemeyebiliyor.
Hayır. Tema kullanmıyorum. Zaten aosp romlara geçtiğimde de aynı sorun devam ediyor. Clean flash yapıyorum her seferinde. Sanırım fastboot yapıcam son çare.

Oyla:

KinZhuLL

🇹🇷
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
12S Ultra
Konular
7
Benzer bir durum 12s ultra cihazımda başıma geldi ama ben kendim deneme yaparken yaşadım başlatıcı uygulamasini guncelleyince çift tıklama iptal oluyor açık görünse bile tepki vermiyor güncellemeyi kaldırdım düzeldi sizdede benzer bir durum olabilir

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hayır. Tema kullanmıyorum. Zaten aosp romlara geçtiğimde de aynı sorun devam ediyor. Clean flash yapıyorum her seferinde. Sanırım fastboot yapıcam son çare.

Eskiden rom dosyalarından yanılmıyorsam bir img dosyası flashlayınca geçiyordu. , tabi artık romlar değişti. yakınlık sensörü ve çift tıklama çalışmazdı orjinal rom dosyalarından onu flashlardık düzelirdi.

Oyla:

cahilixiaomi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cahilixiaomi
Cihazım
RedmiNote9Pro
Konular
3
Eskiden rom dosyalarından yanılmıyorsam bir img dosyası flashlayınca geçiyordu. , tabi artık romlar değişti. yakınlık sensörü ve çift tıklama çalışmazdı orjinal rom dosyalarından onu flashlardık düzelirdi.
persist.img dosyasından bahsediyosunuz hocam. Hatta tam olarak şuan onu flashlamak üzereydim. Bir bakayım buraya dedim mesajınızı gördüm. Birkaç sene önce benzer bir şey başıma gelmişti persist flashlayıp halletmiştim. Dosya bilgisayarda kalmış, görünce aklıma geldi birden. Bir deneyeceğim.

Oyla:
Üst Alt