İnceleme Cepport Mi 6 İnceleme

• Konbuyu başlatan ertanx
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 31
  • Görüntüleme 6K

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cepport'dan Aldığınızı Söylemişsiniz Ama Açıklama Kısmında Delta Garantisi Altında Olduğunu ve Delta Garanti Belgesinin Kutu İçerisinde Olduğunu Belirtmişsiniz.

Şimdi Cihazı Cepport'dan Aldığınıza Göre Neden Cepport Garantisi Değilde Delta Garantisi Oluyor. Bildiğim Kadarıyla Cepport Ayrı Bir İthalat Firması Delta Ayrı Bir İthalat Firması Birbirinden Bağımsız... Şimdi Bu Çelişkiler Hakkında Bilgi Verecek misiniz?

Eğer Cepport Tarafından Satılan Ürünler Delta Garantisi Altında İse İlgilendiğim Mi Max 2 Kodlu Cihazı Alacağım. Ama Cepport İse Kararımdan Vazgeçeceğim. Çünkü Cepport Hakkında Bugüne Dek Hiç Olumlu Bir Haber Duymadım...

Her hangi bir çelişki yok hocam. Delta ithalatçı bir firma değildir teknik servistir. Cepport ise ithalatçı firmadır...

ALBAY PARS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
BAHA BERK
Cihazım
KIRILDI
Konular
13
Her hangi bir çelişki yok hocam. Delta ithalatçı bir firma değildir teknik servistir. Cepport ise ithalatçı firmadır...
İyi de Şimdi Sayın Cantara Hocam Cepport'da Bir Teknik Servis Değilmidir...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
İyi de Şimdi Sayın Cantara Hocam Cepport'da Bir Teknik Servis Değilmidir...

Hayır hocam Cepport'un teknik servis hizmeti bulunmuyor. Buradan satın aldığınız cihazların servis hizmeti Delta tarafından sunuluyor.

ALBAY PARS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
BAHA BERK
Cihazım
KIRILDI
Konular
13
Hayır hocam Cepport'un teknik servis hizmeti bulunmuyor. Buradan satın aldığınız cihazların servis hizmeti Delta tarafından sunuluyor.
Eyvallah Hocam Bilgilendirme İçin Çok Sağolun. Forum Açıldı Açılalı ve Bende Xioami İle Tanıştıktan Sonra Sizi Hiddenking Ve Bir Kaç Saygı Duyduğum Kişileri Yakından Takip Ediyorum. Gerçekten Bir Aile Reisi Gibi Forum Üyelerine Sahip Çıkıyorsunuz. Sayın Cantara Hocam Gece Gece Vaktinizi Ayırdığınız İçin teşekkürlerimi Bir Borç Bilir Gelecek hayatınızda Başarılarınızın Devamını Temenni Ederim...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Eyvallah Hocam Bilgilendirme İçin Çok Sağolun. Forum Açıldı Açılalı ve Bende Xioami İle Tanıştıktan Sonra Sizi Hiddenking Ve Bir Kaç Saygı Duyduğum Kişileri Yakından Takip Ediyorum. Gerçekten Bir Aile Reisi Gibi Forum Üyelerine Sahip Çıkıyorsunuz. Sayın Cantara Hocam Gece Gece Vaktinizi Ayırdığınız İçin teşekkürlerimi Bir Borç Bilir Gelecek hayatınızda Başarılarınızın Devamını Temenni Ederim...

Rica ederim hocam, asıl güzel cümleleriniz için ben teşekkür ederim :)

Hydrbyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Mİ6 128GB
Konular
1
Güzel günlerde kullanın, telefon süper, bende Mİ6 aldım ama teknik bir sorun nedeni ile geri göndermek zorunda kaldım, pazartesi yeniden kavuşurum Mİ6'ma umarım :)

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Güzel günlerde kullanın, telefon süper, bende Mİ6 aldım ama teknik bir sorun nedeni ile geri göndermek zorunda kaldım, pazartesi yeniden kavuşurum Mİ6'ma umarım :)
Teknik sorunu neydi?

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erkan176

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erkan
Cihazım
mi 6
Meslek
memur
Konular
36
Bu konuda Cepport'tan alınan Siyah Mi 6 6/128 GB'nin ufak incelemesini yapıyorum.

Mi 6 forumumuzun alışveriş sayfasından Cepport'un Gitti Gidiyor sayfasına yönlendirilerek sipariş geçildi ve ertesi gün cihaz elime geçti. Yurtiçi Kargo ile gelen ürün kargo poşetinde sevk irsaliyesi vardı. Poşet açıldığında mi6 kutusu farklı bir kutunun içinden çıktı, e arşiv faturası örneğide içindeydi.

Cihazın kutusunu açıp eksik gedik var mı kontrol ettikten sonra, cihazı açtım. Global Kararlı 8.5.1.0 Miui 8 rom ile açıldı.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Kutu ön yüzünde 4G+ ibaresi Çince ibareli etiket sonradan yapıştırılmış, hoş bizdeki 4,5 G..

Kutu arkasında forumumuzun etiketi ve model bilgisi etiketi var. Model MCT1 olarak geçiyor, e-devlet sorgulamasında ise C1 model adı.

Her iki imei numarası e-devletten kontrol ettiğimde sorunsuz,

Delta firmasının garantisi mevcut olup, belgeside içinde yer alıyor.

Turkcell hat kullandığım için Turkcell tarafından cihaz 4,5G olarak tanınmıyor, sim uyumlu, cihazınız uyumsuz yazmakta..

Kutusundan MDY-08-ES qualcomm charge 3.0 şarj adaptörü çıktı ve TR için çevirici aparatta çıkıyor, fakat bu ikili birleşince biraz kaba ve büyük oluyor maalesef. Çantada yanınızda taşırken ben hep buradayım diyor..

Mi6 nano sim kart kullanıyor, bilindiği gibi 3 çeşit sim kart var, normal sim, mikro sim ve nano sim..Artık tüm gsm operatörleri üçlü sim kart veriyor. Sim takılırken püf noktası var resimi aşağıda;

Simlerin Miui 8-9 romda görünüş sırası bu şekilde olmakta, zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Sim tepsisinde delik olmadığı için tepsinin yönü için "face to screen" ibaresi konulmuş ve sorunsuz uyum şu şekilde olmakta;

Bu noktadan sonra, Miui kurulumu siharbazına geçip cihazı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Püf noktaları: Miui kurulumda Aktivasyon için yurtşına sms atar bilginize...

Wifiye ilk kurulumda bağlanın , eğer bağlanmazsanız 4G hemen aktif olur ve mobil datayı sömürmeye başlar.
Kardeş bende sana bi püf noktasından bahsedeyim. miui hesabını mail adresiyle al, cep no'yla alma

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Cep numarası ile alınca konuma bakıp ona göremi davranıyor diyorsunuz.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt