İnceleme Cepport Mi 6 İnceleme

• Konbuyu başlatan ertanx
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 31
  • Görüntüleme 6K

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Bu konuda Cepport'tan alınan Siyah Mi 6 6/128 GB'nin ufak incelemesini yapıyorum.

Mi 6 forumumuzun alışveriş sayfasından Cepport'un Gitti Gidiyor sayfasına yönlendirilerek sipariş geçildi ve ertesi gün cihaz elime geçti. Yurtiçi Kargo ile gelen ürün kargo poşetinde sevk irsaliyesi vardı. Poşet açıldığında mi6 kutusu farklı bir kutunun içinden çıktı, e arşiv faturası örneğide içindeydi.

Cihazın kutusunu açıp eksik gedik var mı kontrol ettikten sonra, cihazı açtım. Global Kararlı 8.5.1.0 Miui 8 rom ile açıldı.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Kutu ön yüzünde 4G+ ibaresi Çince ibareli etiket sonradan yapıştırılmış, hoş bizdeki 4,5 G..

Kutu arkasında forumumuzun etiketi ve model bilgisi etiketi var. Model MCT1 olarak geçiyor, e-devlet sorgulamasında ise C1 model adı.

Her iki imei numarası e-devletten kontrol ettiğimde sorunsuz,

Delta firmasının garantisi mevcut olup, belgeside içinde yer alıyor.

Turkcell hat kullandığım için Turkcell tarafından cihaz 4,5G olarak tanınmıyor, sim uyumlu, cihazınız uyumsuz yazmakta..

Kutusundan MDY-08-ES qualcomm charge 3.0 şarj adaptörü çıktı ve TR için çevirici aparatta çıkıyor, fakat bu ikili birleşince biraz kaba ve büyük oluyor maalesef. Çantada yanınızda taşırken ben hep buradayım diyor..

Mi6 nano sim kart kullanıyor, bilindiği gibi 3 çeşit sim kart var, normal sim, mikro sim ve nano sim..Artık tüm gsm operatörleri üçlü sim kart veriyor. Sim takılırken püf noktası var resimi aşağıda;

Simlerin Miui 8-9 romda görünüş sırası bu şekilde olmakta, zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Sim tepsisinde delik olmadığı için tepsinin yönü için "face to screen" ibaresi konulmuş ve sorunsuz uyum şu şekilde olmakta;

Bu noktadan sonra, Miui kurulumu siharbazına geçip cihazı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Püf noktaları: Miui kurulumda Aktivasyon için yurtşına sms atar bilginize...

Wifiye ilk kurulumda bağlanın , eğer bağlanmazsanız 4G hemen aktif olur ve mobil datayı sömürmeye başlar.

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hayırlı olsun Ertan hocam, doğru ve kararlı bir seçim yapmışsınız. :)

mucahit21258

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mücahit
Cihazım
Lenovoa2010
Konular
8
Hayırlısı olsun. Ben de almayı düşünüyorum fakat bütçe yok

Lenovo A2010-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mstafag1980

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mstafag
Cihazım
Xiaomi mi4c
Konular
8
Gecen hafta redmi note 4 telefon almaya karsr verdim. Hepsiburada sitesinden ithalatçı garantili bakarken. Global sürüm mtk snapdragon karmasasiyla gittigidiyor uzerinden arastirma yapmaya basladim. Bu cepport ilanini gorunce 0850 li numaradan arayip sotularimi sormak istedim. Bir kadın açtı. Global surum yolluyorlarmis snapdragon islemciliymis buraya kadar guzel gidiyordu. Ardindan fiş icin donusturucude yolluyoruz dedi. İyide dedim global surum yolluyorsaniz fis donusturucu aparatina ne gerek var diye sorunca yuzume kapatti terbiyesiz. Bende baska bir ilandan aldim.

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Gecen hafta redmi note 4 telefon almaya karsr verdim. Hepsiburada sitesinden ithalatçı garantili bakarken. Global sürüm mtk snapdragon karmasasiyla gittigidiyor uzerinden arastirma yapmaya basladim. Bu cepport ilanini gorunce 0850 li numaradan arayip sotularimi sormak istedim. Bir kadın açtı. Global surum yolluyorlarmis snapdragon islemciliymis buraya kadar guzel gidiyordu. Ardindan fiş icin donusturucude yolluyoruz dedi. İyide dedim global surum yolluyorsaniz fis donusturucu aparatina ne gerek var diye sorunca yuzume kapatti terbiyesiz. Bende baska bir ilandan aldim.

Global derken cihazın Global olur zaten bizim gibi 3-5 ülkelerde bu fiş olayı var zaten gelen fiş Global Avrupa dakika adam kullanıyor bizde yuvarlak olduğu için dönüştürücü şart

mstafag1980

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mstafag
Cihazım
Xiaomi mi4c
Konular
8
Global derken cihazın Global olur zaten bizim gibi 3-5 ülkelerde bu fiş olayı var zaten gelen fiş Global Avrupa dakika adam kullanıyor bizde yuvarlak olduğu için dönüştürücü şart
Telefonu başka yerden aldım üzerinde global etiketi var. Delta etiketi var ve içinden çıkan fiş Türkiye uyumlu

Lulzsec

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi note 4
Konular
4
bir an mi6 mini diye cihaz zannettim :D

ALBAY PARS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
BAHA BERK
Cihazım
KIRILDI
Konular
13
Cepport'dan Aldığınızı Söylemişsiniz Ama Açıklama Kısmında Delta Garantisi Altında Olduğunu ve Delta Garanti Belgesinin Kutu İçerisinde Olduğunu Belirtmişsiniz.

Şimdi Cihazı Cepport'dan Aldığınıza Göre Neden Cepport Garantisi Değilde Delta Garantisi Oluyor. Bildiğim Kadarıyla Cepport Ayrı Bir İthalat Firması Delta Ayrı Bir İthalat Firması Birbirinden Bağımsız... Şimdi Bu Çelişkiler Hakkında Bilgi Verecek misiniz?

Eğer Cepport Tarafından Satılan Ürünler Delta Garantisi Altında İse İlgilendiğim Mi Max 2 Kodlu Cihazı Alacağım. Ama Cepport İse Kararımdan Vazgeçeceğim. Çünkü Cepport Hakkında Bugüne Dek Hiç Olumlu Bir Haber Duymadım...

Üst Alt