Yardım Bu telefonun çok büyük bir Bildirim göstermeme sorunu var

erkanshi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erkan
Cihazım
redmi7
Konular
8
Arkadaşlar redmi 7 aldım, ekranı güzel, hızı, menüsü güzel fiyatına göre ama gel gelelim bu telefonun büyük bir bildirim göstermeme sorunu var ve çözüm de yok gibi görünüyor...

Kaç gündür araştırıyorum,;
Ayarlar > Pil ve Performans > Pil > Uygulama Pil Tasarrufu / ayarındaki kısıtlamayı kaldırdım
Ana Menü > Güvenlik > İzinler > Otomatik Başlatma / dan izin verdim
Ana Menü > Güvenlik > İzinler > İzinler > Uygulamalar ve İzinler / deki ayarları gözden geçirdim.

uygulamanın kendi bildirim ayarları falan hepsini gerekli şekilde ayarlamama rağmen bu telefon bildirimleri göstermiyor...

Facebook uygulamasında örneğin;
-bildirim gelince o kırmızı uyarı iconu hiç görünmüyor
-bildirimleri hiçbirşekilde göstermiyor
-uygulamaya girince 30 tane bildirim görünüyor yarısı eski baktığım bildirimler.

bunu çözmenin kesin bir yolu yok mu? sırf bu bildirim sorunu yüzünden telefonu satın samsung a50 veya huaewe falan alacağım.

not: custom rom işlerine falan hiç bulaşmadım, cihazın geldiği romu kullanıyorum.

Son düzenleme:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
otomatik baslatmaya izin verdiniz mi?
buda ise yaramaz sa son uygulamalarda facebook var iken Facebook'a basılı tutun ve kilit isaretine tiklayin

Oyla:

erkanshi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erkan
Cihazım
redmi7
Konular
8
otomatik baslatmaya izin verdiniz mi?
buda ise yaramaz sa son uygulamalarda facebook var iken Facebook'a basılı tutun ve kilit isaretine tiklayin
evet ilk yaptığım ayardı o otomatik başlatma ama 2. dediğinizi anlamadım, son uygulamada facebook varken nasıl basık tutuyoruz?
ve sizde bildirimler doğru düzgün görünüyor mu yani? sadece ben de mi var bu sorun.

Oyla:

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Miui nin stok romlarında maalesef tüm cihazlarda bildirim sorunu var.
Bazen bildirim geliyor ses çıkmıyor, veya ekran uyanmıyor. Bazen ses geliyor ekranda hiç bir şey olmuyor. Bazen hiç bildirim gelmiyor. Garip garip sorunlar oluyor.
Ben bu sorunu Eu roma geçerek çözebildim. Eu romda bildirimler sorunsuz bir şekilde geliyor.

Oyla:

erkanshi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erkan
Cihazım
redmi7
Konular
8
Bazen bildirim geliyor ses çıkmıyor, veya ekran uyanmıyor. Bazen ses geliyor ekranda hiç bir şey olmuyor. Bazen hiç bildirim gelmiyor. Garip garip sorunlar oluyor.
Ben bu sorunu Eu roma geçerek çözebildim. Eu romda bildirimler sorunsuz bir şekilde geliyor.
Ya bu bildirim sorunu bir şekilde çözülürse çok sevineceğim yoksa elime aldığımda severek kullanmaya başladığım bu telefonu satmak zorunda kalacağım.
ben bu rom işlerine hiç girmedim, daha önce ios kullanıcısıydım. ayarlara baktığımda global rom kullandığımı görüyorum, bundan direkt eu roma geçebiliyor muyum ve en önemlisi gerçekten bu eu rom benim bildirim sorunumun ilacı olacak mı?

Oyla:

Blacklist64

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkut
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
Akademisyen
Konular
2
bende global redmi note 7 kullanıyorum ama bildirim sorunum yok bildirimler geliyor kaç bildirim varsa kırmız ikon içersinde görünüyor sürmünüz kaç acaba dün bir güncelleme gelmişti 10.3.5 bu güncellemeyi yüklediniz mi ?

Oyla:

erkanshi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erkan
Cihazım
redmi7
Konular
8
bende global redmi note 7 kullanıyorum ama bildirim sorunum yok bildirimler geliyor kaç bildirim varsa kırmız ikon içersinde görünüyor sürmünüz kaç acaba dün bir güncelleme gelmişti 10.3.5 bu güncellemeyi yüklediniz mi ?
1035 güncellemesi bana gelmedi henüz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sizin bahsettiğiniz eu rom bu mu acaba: Rom - MIUI 10 EU Stable Rom / Beta Rom 9.4.25 Güncellemesi Ve Değişiklikler (Linkler Eklendi)

Son düzenleme:
Oyla:

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Şimdi bir güncelleme geliyor telefona, onunla deneyim, düzeldi mi söylerim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sizin bahsettiğiniz eu rom bu mu acaba: Rom - MIUI 10 EU Stable Rom / Beta Rom 9.4.25 Güncellemesi Ve Değişiklikler (Linkler Eklendi)

Evet bahsettiğim rom bu. Bende 1,5 yıl önce ios tan geçtim xiaomi ye. yaklaşık 6 aydır falan önce rom işlerine girdim.
Benim cihaz Mi6 siz kendi cihazınıza uygun forumlarda rom yükleme konularına bakmanız gerekiyor. Önce Bl kilidiniz açılması gerekiyor belki sizin cihazda açık olabilir.
Öğrendikten sonra rom atmak max. 10-15 dk falan sürüyor. Ama iyi araştırmak gerekiyor konuya hakim olmak gerekiyor. Bazı cihazlar bu işlem sırasında brick oluyor. Her şeyi kuralına göre yaparsanız hiç bir sorun olmuyor.

Oyla:
Üst Alt