Yardım Bu telefonun çok büyük bir Bildirim göstermeme sorunu var

erkanshi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erkan
Cihazım
redmi7
Konular
8
Arkadaşlar redmi 7 aldım, ekranı güzel, hızı, menüsü güzel fiyatına göre ama gel gelelim bu telefonun büyük bir bildirim göstermeme sorunu var ve çözüm de yok gibi görünüyor...

Kaç gündür araştırıyorum,;
Ayarlar > Pil ve Performans > Pil > Uygulama Pil Tasarrufu / ayarındaki kısıtlamayı kaldırdım
Ana Menü > Güvenlik > İzinler > Otomatik Başlatma / dan izin verdim
Ana Menü > Güvenlik > İzinler > İzinler > Uygulamalar ve İzinler / deki ayarları gözden geçirdim.

uygulamanın kendi bildirim ayarları falan hepsini gerekli şekilde ayarlamama rağmen bu telefon bildirimleri göstermiyor...

Facebook uygulamasında örneğin;
-bildirim gelince o kırmızı uyarı iconu hiç görünmüyor
-bildirimleri hiçbirşekilde göstermiyor
-uygulamaya girince 30 tane bildirim görünüyor yarısı eski baktığım bildirimler.

bunu çözmenin kesin bir yolu yok mu? sırf bu bildirim sorunu yüzünden telefonu satın samsung a50 veya huaewe falan alacağım.

not: custom rom işlerine falan hiç bulaşmadım, cihazın geldiği romu kullanıyorum.

Son düzenleme:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
evet ilk yaptığım ayardı o otomatik başlatma ama 2. dediğinizi anlamadım, son uygulamada facebook varken nasıl basık tutuyoruz?
ve sizde bildirimler doğru düzgün görünüyor mu yani? sadece ben de mi var bu sorun.
bende gözüküyor evet. hocam son uygulamalar ekranini bilirsiniz. hani tuşa basarsiniz açık olan uygulamalar gözükür. o ekranda facebook a basili tutun

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Bildirim sorunu wifide mi hücresel veride mi oluyor.
Hücresel veride sorun varsa. Hattınızın online işlemlerinden aile ve çocuk modunu kapatın.
Sorun wifiye bağlı iken oluyorsa. Ttnet ayarlarına girip aile ve çocuk modunu kapatın.
Kısacası güvenli internet aktif iken bildirim sorunu oluyor. Bir çok kişi bu şekilde çözdü sorunu. Daha dün bir arkadaş WhatsApp sorununu bu şekilde çözdü.

Oyla:

dikmenali05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
y
Cihazım
mi9se
Konular
0
Benim mi9 sede de ayni sorun var. Telefon kapaliyken bildirimler gelmiyor acinca geliyor.Cin romu mevcut telefonda suan yazilimsal diyorlar.Bootloader suresini bekliyorum suan.

Oyla:

erkanshi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erkan
Cihazım
redmi7
Konular
8
Bildirim sorunu wifide mi hücresel veride mi oluyor.
Hücresel veride sorun varsa. Hattınızın online işlemlerinden aile ve çocuk modunu kapatın.
Sorun wifiye bağlı iken oluyorsa. Ttnet ayarlarına girip aile ve çocuk modunu kapatın.
Kısacası güvenli internet aktif iken bildirim sorunu oluyor. Bir çok kişi bu şekilde çözdü sorunu. Daha dün bir arkadaş WhatsApp sorununu bu şekilde çözdü.
Hem wifi hem hücreselde bildirim gelmiyor, ttnet "Güvenli İnternet Hizmeti devre dışıdır" yazıyor şimdi baktım. vadafone da bakacağım şimdi.

Oyla:

bulentevcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bulent
Cihazım
mi6
Konular
0
Bendede mi9 var global cihaz içinde fabrikasyon gloab rom var,rom yükleme v.s işlemi yapmadım telefonun hiçbir ayarı ile oynamadım,ilk aldığımda birde bugün bir güncelleme geldi onu yükledim ve şimdiye kadar hiçbir şekilde bildirim sorunu yaşamadım.

Oyla:

ayranci.veli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
veli
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
9
Mi note 3, mi 8 Lite ardından şuanda redmi note 7 kullanıyorum hepsine bildirim sorunu yaşadım onlarca rom denedim maalesef çözüm yok muhtemelen uygulama geliştiricileri ile Xiaomi arasında ki uyumsuzlukdan dolayı bildirim sorunu oluyor bir sonraki telefon Xiaomi olmayacağı kesin

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım