Yardım Bu telefonun çok büyük bir Bildirim göstermeme sorunu var

erkanshi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erkan
Cihazım
redmi7
Konular
8
Arkadaşlar redmi 7 aldım, ekranı güzel, hızı, menüsü güzel fiyatına göre ama gel gelelim bu telefonun büyük bir bildirim göstermeme sorunu var ve çözüm de yok gibi görünüyor...

Kaç gündür araştırıyorum,;
Ayarlar > Pil ve Performans > Pil > Uygulama Pil Tasarrufu / ayarındaki kısıtlamayı kaldırdım
Ana Menü > Güvenlik > İzinler > Otomatik Başlatma / dan izin verdim
Ana Menü > Güvenlik > İzinler > İzinler > Uygulamalar ve İzinler / deki ayarları gözden geçirdim.

uygulamanın kendi bildirim ayarları falan hepsini gerekli şekilde ayarlamama rağmen bu telefon bildirimleri göstermiyor...

Facebook uygulamasında örneğin;
-bildirim gelince o kırmızı uyarı iconu hiç görünmüyor
-bildirimleri hiçbirşekilde göstermiyor
-uygulamaya girince 30 tane bildirim görünüyor yarısı eski baktığım bildirimler.

bunu çözmenin kesin bir yolu yok mu? sırf bu bildirim sorunu yüzünden telefonu satın samsung a50 veya huaewe falan alacağım.

not: custom rom işlerine falan hiç bulaşmadım, cihazın geldiği romu kullanıyorum.

Son düzenleme:

kavrama

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
YUSUF
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
1
Eksik olma düşündüğümden daha kolay geçtim vee ilk izlenim bayıldım arayüze. daha önemli gereksiz google uygulamaları yok telefonda:) şimdi bildirimleri deneyeceğimmm...yazarım bildirim sonucunu da...
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Merhaba. Hocam sizin kullandığınız tema veya icon paketi bende çıkmıyor. Bölgeyi ne seçtiniz mesela ?
Birde ikinci resimdeki cihazım menüsü bende bu şekilde değil düz liste gibi. miui_LAVENDEREEAGlobal_V10.3.2.0.PFGEUXM bu romu kurdum ama aynı değil gibi. google uygulamaları kayboldu demişsin mesela bende hepsi duruyor.

Oyla:

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
Merhaba. Hocam sizin kullandığınız tema veya icon paketi bende çıkmıyor. Bölgeyi ne seçtiniz mesela ?
Birde ikinci resimdeki cihazım menüsü bende bu şekilde değil düz liste gibi. miui_LAVENDEREEAGlobal_V10.3.2.0.PFGEUXM bu romu kurdum ama aynı değil gibi. google uygulamaları kayboldu demişsin mesela bende hepsi duruyor.
Global romdasin dostum o yuzden farkli.

Oyla:

kavrama

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
YUSUF
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
1
eu sürüme geçtim. ama seninkinden farklı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

mi flash tool ilede denedim. twrp kurup denedim sonuç aynı. sen romu indirdiğin linki paylaşırmısın romun adına baksana miui_LAVENDEREEAGlobal_V10.3.2.0.PFGEUXM eea yazıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

tamam hocam haklısın ben yanlış rom kurmuşum. lingeage os bile kurdum ama eu rom olayını çok yanlış anlamışım ben. teşekkür ederim

Son düzenleme:
Oyla:

kavrama

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
YUSUF
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
1
Global romdasin dostum o yuzden farkli.
eu rom doğru şekilde kurdum sorun yok ama bende şu ekrandaki gibi cihaz bilgileri kısmı çıkmıyor düz liste var. İşlemci pil kamera bilgilerini veren kısım yok. Rom doğru xiaomi.eu_multi_HMNote7_V10.3.1.0.PFGCNXM_v10-9_2 bunu indirip kurdum ama kurarken her şeyi sildim hafıza kartından kurulum yaptım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-05-19-00-44-55-531_com.android.settings.png
    Screenshot_2019-05-19-00-44-55-531_com.android.settings.png
    131,8 KB · Görüntüleme: 49
Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
bendede vardı sorun yaşadığım uygulamanin verisini sildim düzeldi. işe yarar mi acaba sizdede

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
eu rom doğru şekilde kurdum sorun yok ama bende şu ekrandaki gibi cihaz bilgileri kısmı çıkmıyor düz liste var. İşlemci pil kamera bilgilerini veren kısım yok. Rom doğru xiaomi.eu_multi_HMNote7_V10.3.1.0.PFGCNXM_v10-9_2 bunu indirip kurdum ama kurarken her şeyi sildim hafıza kartından kurulum yaptım
Benim kurdugum rom bu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-05-24-11-46-52-517_com.android.fileexplorer.png
    Screenshot_2019-05-24-11-46-52-517_com.android.fileexplorer.png
    45,7 KB · Görüntüleme: 57
Oyla:

muhammetfatih12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Arkadaşlar redmi 7 aldım, ekranı güzel, hızı, menüsü güzel fiyatına göre ama gel gelelim bu telefonun büyük bir bildirim göstermeme sorunu var ve çözüm de yok gibi görünüyor...

Kaç gündür araştırıyorum,;
Ayarlar > Pil ve Performans > Pil > Uygulama Pil Tasarrufu / ayarındaki kısıtlamayı kaldırdım
Ana Menü > Güvenlik > İzinler > Otomatik Başlatma / dan izin verdim
Ana Menü > Güvenlik > İzinler > İzinler > Uygulamalar ve İzinler / deki ayarları gözden geçirdim.

uygulamanın kendi bildirim ayarları falan hepsini gerekli şekilde ayarlamama rağmen bu telefon bildirimleri göstermiyor...

Facebook uygulamasında örneğin;
-bildirim gelince o kırmızı uyarı iconu hiç görünmüyor
-bildirimleri hiçbirşekilde göstermiyor
-uygulamaya girince 30 tane bildirim görünüyor yarısı eski baktığım bildirimler.

bunu çözmenin kesin bir yolu yok mu? sırf bu bildirim sorunu yüzünden telefonu satın samsung a50 veya huaewe falan alacağım.

not: custom rom işlerine falan hiç bulaşmadım, cihazın geldiği romu kullanıyorum.
Ayarlar kısmından bildirim i aratın Bildirimler & Durum Çubuğu na tıklayın oradan en üste uygulama bildirimleri var birde oraya bakın derim bildirimler kapalı oluyor bazı uygulamalarda

Oyla:

kavrama

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
YUSUF
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
1
Benim kurdugum rom bu

Benim kafaya taktığım ekran işte bu. herşey doğru ama neden sizdeki ile aynı ekran çıkmıyor ? bu kısım farklı olunca haliyle başka şeylerdede farklılık olabilir diye düşünüyorum. eu roma geçmeden önce global V10.3.2.0.PFGEUXM sürümü yüklüydü. bundan kaynaklı farklı görüntü yani vendor bilgileri hafızada kalıyor olabilirmi ? wipe data yaparken vendor seçeneğini silmediğimiz için. vebdor üreticinin bilgilerini tutan dosyaymış. Dosya aynı sizin gösterdiğiniz dosya elimde. Kurulum sırasını ve şeklini bana yazabilirseniz çok memnun olurum. kolay gelsin

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-04-09-14-31-03-188_com.android.settings.png
    Screenshot_2019-04-09-14-31-03-188_com.android.settings.png
    91 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Oyla:

kavrama

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
YUSUF
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
1
Bu arada arkadaşlar, telefonu miflash ile rom yüklerken kazara cleen all and lock seçeneğini işaretlemişim. hemde 2 ayrı zamanda 2 kez. yani cihazı bl kilidini açtıktan sonra geri kilitliyor program ve brick olmadı. miflash 20180528 sürümü kullandım. Bir çok mi cihazda o seçenek cihazı brick ediyor açılmıyor dediler forumlarda. Ama durum bizim telefon için geçerli değil redmi note 7

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Ayrıca şunu ekleyeyim sorun yaşayan olursa faydalansın.
Eu rom gibi miui tabanlı custom romlarda, temiz kurulum yapmalarına rağmen bildirim sorunu yaşayan arkadaşlar Batarya-Senaryolar- Uyku Modu açık mı baksınlar.
Uyku modu açık iken uzun süre telefonu kullanmadığınız zaman arka plan verilerini kısıtlayıp bildirim gelmesini engelliyor olabilir.

Oyla:
Üst Alt