Rehber Bootloader Unlock Redmi Note 3 Resimli Anlatım

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Cihazım note 3 snapdragon 650 global 7.5.3 rom yükü.unlock için izin mesajı geldi.Açmayı denedim yüzde 50 de kaldı.Sanırım geliştirici rom yüklemek gerekiyor.Biraz bakayım dedim ama bir sürü geliştirici rom var kafam karıştı.snapdragon 650 için hangi romu yüklemeliyim.link verebilirmisiniz.Bir de geliştirici rom yükleme kısaca anlatırsanız sevinirim.teşekkürler.
2 tane geliştirici rom vardır. Global gelistirici (developer) rom ve Çin geliştirici rom.
Unlock için eğer mevcut sürümde yapılamıyorsa kesin çözüm Çin Developer sürümü yüklemektir.
Unlock sonrasında Türkçe rom kullanabilmek için Global geliştirici yada global kararlı sürüm yükleyebilirsiniz. Sıkça sorulan sorular konusunda detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Rom yükleme konusunda da forumdaki resimli ve videolu rehberlerden yararlanabilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

teacher1977

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
adil şener
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
2 tane geliştirici rom vardır. Global gelistirici (developer) rom ve Çin geliştirici rom.
Unlock için eğer mevcut sürümde yapılamıyorsa kesin çözüm Çin Developer sürümü yüklemektir.
Unlock sonrasında Türkçe rom kullanabilmek için Global geliştirici yada global kararlı sürüm yükleyebilirsiniz. Sıkça sorulan sorular konusunda detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Rom yükleme konusunda da forumdaki resimli ve videolu rehberlerden yararlanabilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
İnanın forumu baştan sona inceledim.mtk ve snapdragon konuları birbirine girmiş.yanlış birşey yapıp brick yapmaktan korkuyorum.Sizden sadece yüklemem gereken rom linki ve hangi programla yükleyeceğimi söylerseniz gerisini halledebilirim.

SerkanDündar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serkan
Cihazım
RN3(Pro)
Konular
2
İnanın forumu baştan sona inceledim.mtk ve snapdragon konuları birbirine girmiş.yanlış birşey yapıp brick yapmaktan korkuyorum.Sizden sadece yüklemem gereken rom linki ve hangi programla yükleyeceğimi söylerseniz gerisini halledebilirim.
İzlemeniz gereken yol bu linkte http://forum.miuiturkiye.net/konu/redmi-note-3-pro-bootloader-kilidi-acmadan-global-rom-kurma.5497/
çin geliştirici rom adımları eksiksiz şekilde izleyip rom u kurun sonrasında bootloader kilitini kaldırabilirsiniz.

teacher1977

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
adil şener
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
İzlemeniz gereken yol bu linkte http://forum.miuiturkiye.net/konu/redmi-note-3-pro-bootloader-kilidi-acmadan-global-rom-kurma.5497/
çin geliştirici rom adımları eksiksiz şekilde izleyip rom u kurun sonrasında bootloader kilitini kaldırabilirsiniz.
Anlatımda global rom kurma demiş ama çin geliştirici romu da bu yöntemle kurabiliyoruz değil mi?Bir de unlock yaptıktan sonra yine aynı yöntemle şu an kullandığım 7.5.3 romuna dönebilirmiyim.teşekkürler.

SerkanDündar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serkan
Cihazım
RN3(Pro)
Konular
2
Anlatımda global rom kurma demiş ama çin geliştirici romu da bu yöntemle kurabiliyoruz değil mi?Bir de unlock yaptıktan sonra yine aynı yöntemle şu an kullandığım 7.5.3 romuna dönebilirmiyim.teşekkürler.
Aynen anlatımdaki global rom yerine Çin geliştirici romu yükleyeceksiniz bl kilitini kaldırdıktan sonrada aynı yöntemle ana konudaki stabil global romu yükleyebilirsiniz.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Unlock'tan sonra istediğiniz romu aynı yöntemle yükleyebilirsiniz. Birkaç güne cihaz geliyor. Gerçi bunca anlatım varken pek gerek yok ama bir videolu anlatım gerekli galiba.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teacher1977

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
adil şener
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
teşekkürler.anlatımlar güzel ancak dediğim gibi mtk ve sd anlatımlarda belirtilmediği için insanın içine şüphe düşüyor.acaba mtk için mi bu yöntem diye.

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
uzun aşamalar sonucunda cihazımı unlock yaptım

kısa bir açıklama yapam aşamaları....
eski mi hesabıma açılış onayı gelmedi...
bende yeni hesap aldım ve onunla onay taleb ettim ve 3 gün sonra mesaj geldi...
bugün itibari ile cihazımı derin uykudan uyandırıp vietnam kökenli 7.1.x rom unu yükleyip yukarda anlatıldığı gibi cihazımın kilidini açmış oldum

emeği geçen ..... her zamanki gibi konu anlatımları... tecrübeleri ile özelden rahatsız ettiğim konu sahibi ve diğer arkadaşlara bu vesile ile selam - saygı - teşekkürler

teacher1977

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
adil şener
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
Son bir soru.Cihazı unlock yaptıktan sonra önerebileceğiniz bir rom var mı.Depsleep sorunu olmayan hızlı stabil.7.5.3 global romundayım ve ekran süresi maksimum 4.5-5 saat alıyorum.

marowak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
burak
Cihazım
redmi note 3
Konular
19
cihaz %50de dogrulama hatası veriyor

Üst Alt