Rehber Bootloader Unlock Redmi Note 3 Resimli Anlatım

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Arkadaşlar resimli olarak size anlatım yapmaya çalışacğım. Bu anlatım yabancı ve türkçe kaynaklardan derlenmiştir.

Bu yöntemlerin hem stabil hemde geliştirici romda işe yaradığı belirtilmiştir.

Bu işlemleri yapmak için öncelikle bir adet Xiaomi hesabını açmanız gerekmektedir. Eğer Xiaomi hesabınız varsa bu aşamayı atlayabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye olduktan sonra aşağıda ekteki dosyaları indiriniz.
MI Flash Unlock Tool Aracı

Öncelikle bu işlem için farklı iki durum bulunmakta.

1. Durum : Şimdilik zor ama direk olarak işlemler sonucu bootloader kilidinin açılması
2. Durum : Bootloader kilidinin açılması için Xiaomi tarafından onaylanması gerektiği ile karşılacağınız bir ekran. Bootloader kilidi açıldığında size SMS ile bilgi verileceğini anlatan bir açıklama

Şimdi durumları anladı isek anlatıma devam edelim.

- Öncelikle bilgisayarınıza Minimal AdB Tool aracını indirip kurunuz.

- Xiaomi hesabınıza üsteki anlatımda olduğu gibi giriş yapın.
- İndirdiğimiz Mi Flash unlock programını kurun ve çalıştırın karşıma aşağıda ki resmide ki gibi ekran gelecek

- Bu ekran Agree diyip devam edin ve aşağıda ki ekran olduğu ekrana ulaşın ve bu ekran telefonunuzda açmış oldğumunuz Xiaomi hesabı ile giriş yapın..

- Aşağıda ki gibi bir ekran gelecek ve bu ekranda cihazınızın Unlock için uygun olup olmadığını kontrol ettiğini belirtecek

Eğer bu işlem esnasında aşağıda ki ekran ile karşılaşırsanız bir kaç kez deneyin eğer yine olmazsa bir iki saat sonra tekrar deneyin bunun sebebi Xiaomi sunuclarında ki yoğunluk sebebi ile erişim sorunu yaşanması

Şimdi bu ekran eğer başarı ile geçerseniz karşınıza iki farklı ekran gelecek bu durumdan yazının başında belirmiştim şimdi gelelim bu ihtimallere

- Eğer aşağıda ki gibi bir ekran geldiyse Unlock işlemi için devam edebilirsiniz demektir.

Şimdi, anlatıma geçmeden önce yapmamız gereken son bir şey var telefonunuzu açın ve Location (Konum Servisleri) bölümünden Yüksek Doğruluk seçeneğini işaretleyin bununla birlikte telefonda aktif bir internet bağlantısının olduğundan emin olun (Wifi veya şebeke interneti farketmez)

Ardından Mi Cloud adresine giriş yapın ( ) Cihazımı bul yada İngilizce kullananlar içn Find Device seçeneğine gelin. Eğer cihazını sorunsuz bir şekilde konumu tespit edilirse bu cihazının konum ayarlarının sorunsuz çalıştığını gösterecek bu yöntem bir test aşamasıdır sadece

Şimdi işlemlere devam ediyoruz;

- MI Flash Unlock programını en son bıraktığımızda aşağıdaki ekrandaydı

- Telefonunuzu kapatın ve Ses kısma + Güç tuşu ile fastboot modda cihazınızı açın. Daha sonra USB ile bilgisayara bağlayın ve bir kaç saniye sonra bilgisayarınız telefonunuzu aşağıda ki resmide de olduğu gibi tespit edecek

- Programdaki Unlock butonuna tıklayın ve devamında herşeyi hatasız yaptıysanız işlem başlayacaktır

Ve eğer ekranınız üste ki resmide olduğu gibi ise cihazınınz kilidi açılmış demektir.

Eğer aşağıda ki gibi ekran ile karşılaştıysanız bu durumda Xiaomi size kilidi açmak için yetki vermemiş demektir. Bunun için yapmanız gereken adımlar için bu yöntemi sonuna kadar devam edin.

Ekranda çıkan GİT yani GO butonuna tıklayın ve aşağıda ki web sayfasına gidin.

Gelen ekranda Yeni Kilit Açma yani NEW UNOCK ekranına tıklayın.

Bu ekran ilk başta oluşturduğunuz Xiaomi hesabınız ile giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıda ki yeni ekran gelecek burada sağ bölümde telefonunuzun kilidi açmanız durumunda karşılaşacağınız durumlar hakkında bilgi verilmiştir. En önemli bölüm ise kilidi açılan cihazın garanti dışı kalacağı hakkındadır. Eğer bu şartları okuduysanız ve kabul ediyorsanız işleme devam edelim.

Aşağıda ki ekran bulunan boş bölümler doldurunuz.

İlk satır isminiz
İkinci satır ülke kodunuz yani Türkiye için +90
Üçüncü satır telefon numaranız
Dördüncü bölümünde neden cihazınızı unlock yapmak istediğiniz yazıyor bu bölüme ister ingilizce olarak

Please unlock my phone bootloader lock
yada çince olarak
请解开我的红米手机注3引导程序。

yazabilirsiniz. Tabi farklı birşey yazmak isterseniz bu durum size kalmış ben çince olanı yazmanızı öneririm :)

Bütün satırları doldurduktan sonra programdaki apply immediately butonuna tıklayın karşınıza aşağıdaki ekran gelecek ve verdiğiniz telefon numarasına gelen onay kodunu girmeniz gerekecek

Doğrulama kodunuda doğru olarak girdiyseniz karşınıza aşağıda ki ekran gelecektir.

Buraya kadar tüm işlemler başarılı ise Xiaomi tarafından ortalama 1-2 hafta içinde size bir bilgilendirme mesajı gelecektir. Eğer Xiaomi tarafından izni kaptıysanız 1.DURUM daki yöntemi uygulayarak telefonunuzun UNLOCK yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• MiFlashUnlock_1.1.0118.1_English.zip
    1,9 MB · Görüntüleme: 1.032

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Arkadaşlar resimli olarak size anlatım yapmaya çalışacğım. Bu anlatım yabancı ve türkçe kaynaklardan derlenmiştir.

Bu yöntemlerin hem stabil hemde geliştirici romda işe yaradığı belirtilmiştir.

Bu işlemleri yapmak için öncelikle bir adet Xiaomi hesabını açmanız gerekmektedir. Eğer Xiaomi hesabınız varsa bu aşamayı atlayabilirsiniz.

Üye olduktan sonra aşağıda ekteki dosyaları indiriniz.
MI Flash Unlock Tool Aracı

Öncelikle bu işlem için farklı iki durum bulunmakta.

1. Durum : Şimdilik zor ama direk olarak işlemler sonucu bootloader kilidinin açılması
2. Durum : Bootloader kilidinin açılması için Xiaomi tarafından onaylanması gerektiği ile karşılacağınız bir ekran. Bootloader kilidi açıldığında size SMS ile bilgi verileceğini anlatan bir açıklama

Şimdi durumları anladı isek anlatıma devam edelim.

- Öncelikle bilgisayarınıza Minimal AdB Tool aracını indirip kurunuz.

- Xiaomi hesabınıza üsteki anlatımda olduğu gibi giriş yapın.
- İndirdiğimiz Mi Flash unlock programını kurun ve çalıştırın karşıma aşağıda ki resmide ki gibi ekran gelecek

- Bu ekran Agree diyip devam edin ve aşağıda ki ekran olduğu ekrana ulaşın ve bu ekran telefonunuzda açmış oldğumunuz Xiaomi hesabı ile giriş yapın..

- Aşağıda ki gibi bir ekran gelecek ve bu ekranda cihazınızın Unlock için uygun olup olmadığını kontrol ettiğini belirtecek

Eğer bu işlem esnasında aşağıda ki ekran ile karşılaşırsanız bir kaç kez deneyin eğer yine olmazsa bir iki saat sonra tekrar deneyin bunun sebebi Xiaomi sunuclarında ki yoğunluk sebebi ile erişim sorunu yaşanması

Şimdi bu ekran eğer başarı ile geçerseniz karşınıza iki farklı ekran gelecek bu durumdan yazının başında belirmiştim şimdi gelelim bu ihtimallere

- Eğer aşağıda ki gibi bir ekran geldiyse Unlock işlemi için devam edebilirsiniz demektir.

Şimdi, anlatıma geçmeden önce yapmamız gereken son bir şey var telefonunuzu açın ve Location (Konum Servisleri) bölümünden Yüksek Doğruluk seçeneğini işaretleyin bununla birlikte telefonda aktif bir internet bağlantısının olduğundan emin olun (Wifi veya şebeke interneti farketmez)

Ardından Mi Cloud adresine giriş yapın ( ) Cihazımı bul yada İngilizce kullananlar içn Find Device seçeneğine gelin. Eğer cihazını sorunsuz bir şekilde konumu tespit edilirse bu cihazının konum ayarlarının sorunsuz çalıştığını gösterecek bu yöntem bir test aşamasıdır sadece

Şimdi işlemlere devam ediyoruz;

- MI Flash Unlock programını en son bıraktığımızda aşağıdaki ekrandaydı

- Telefonunuzu kapatın ve Ses kısma + Güç tuşu ile fastboot modda cihazınızı açın. Daha sonra USB ile bilgisayara bağlayın ve bir kaç saniye sonra bilgisayarınız telefonunuzu aşağıda ki resmide de olduğu gibi tespit edecek

- Programdaki Unlock butonuna tıklayın ve devamında herşeyi hatasız yaptıysanız işlem başlayacaktır

Ve eğer ekranınız üste ki resmide olduğu gibi ise cihazınınz kilidi açılmış demektir.

Eğer aşağıda ki gibi ekran ile karşılaştıysanız bu durumda Xiaomi size kilidi açmak için yetki vermemiş demektir. Bunun için yapmanız gereken adımlar için bu yöntemi sonuna kadar devam edin.

Ekranda çıkan GİT yani GO butonuna tıklayın ve aşağıda ki web sayfasına gidin.

Gelen ekranda Yeni Kilit Açma yani NEW UNOCK ekranına tıklayın.

Bu ekran ilk başta oluşturduğunuz Xiaomi hesabınız ile giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıda ki yeni ekran gelecek burada sağ bölümde telefonunuzun kilidi açmanız durumunda karşılaşacağınız durumlar hakkında bilgi verilmiştir. En önemli bölüm ise kilidi açılan cihazın garanti dışı kalacağı hakkındadır. Eğer bu şartları okuduysanız ve kabul ediyorsanız işleme devam edelim.

Aşağıda ki ekran bulunan boş bölümler doldurunuz.

İlk satır isminiz
İkinci satır ülke kodunuz yani Türkiye için +90
Üçüncü satır telefon numaranız
Dördüncü bölümünde neden cihazınızı unlock yapmak istediğiniz yazıyor bu bölüme ister ingilizce olarak

Please unlock my phone bootloader lock
yada çince olarak
请解开我的红米手机注3引导程序。

yazabilirsiniz. Tabi farklı birşey yazmak isterseniz bu durum size kalmış ben çince olanı yazmanızı öneririm :)

Bütün satırları doldurduktan sonra programdaki apply immediately butonuna tıklayın karşınıza aşağıdaki ekran gelecek ve verdiğiniz telefon numarasına gelen onay kodunu girmeniz gerekecek

Doğrulama kodunuda doğru olarak girdiyseniz karşınıza aşağıda ki ekran gelecektir.

Buraya kadar tüm işlemler başarılı ise Xiaomi tarafından ortalama 1-2 hafta içinde size bir bilgilendirme mesajı gelecektir. Eğer Xiaomi tarafından izni kaptıysanız 1.DURUM daki yöntemi uygulayarak telefonunuzun UNLOCK yapabilirsiniz.
Kilit kaldırma bağlantısında mi hesabımı ve telefon numarasını girdikten sonra onay mesajı hemen gelmiyor yoksa bekliyormuyuz nasıl oluyor...

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183

Escobar1945

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
ortalama 1 hafta da geliyor.
Teşekkür ederim bende bekliyorum gelicek diye peki son olarak kilidi acmamizin bize ne gibi faydası var rom konusunda daha çok alternatif elimize geçecek herhalde yeni olduğum için zorluk çekiyorum ve son olarak global rom desteği verecekmi acaba xiaomi..

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Teşekkür ederim bende bekliyorum gelicek diye peki son olarak kilidi acmamizin bize ne gibi faydası var rom konusunda daha çok alternatif elimize geçecek herhalde yeni olduğum için zorluk çekiyorum ve son olarak global rom desteği verecekmi acaba xiaomi..

Multi dil romları ve twrp gibi recveryleri yüklebileceksinz.

serdalm

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdal Muslu
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
6
Selamlar

2.Yönetmle kilidin açılması adına Xiaomiye yolladım.
Peki 1 hafta içinde demişsiniz
Kilidin kaldırıldığıyla alakalı Sms'mi gelecek yada güncelleme vs birşeymi gelecek?
Nasıl bileceğim kilidin kalktığını.

eyup1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
uzman
Cihazım
ximo not3
Konular
1
Xiaomi insanlarla dalğla geçiyor sanirim bot kilidini açmak için mesaj geldi kulanci adiniz yanliş diyor benim kulanci adim doğrudur konum buluyorum ayni kulanci adi ile telefona bağlaniyorum telfonu kilit ata biliyorum telfonun nerde olduğunu buluyorum xiaomi bot kilidini açamak istemiyor

Escobar1945

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Bende bekliyorum bakalım kilit kodunu başıma neler gelicek..

burk86

kısa yazabilecek kadar cok vaktim yok
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
mi4 64gb
Meslek
Tercüman