İnceleme Bölgelere Göre Face ID ve Ses Yüksekliği Durumu

Enderbaba16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Xiomi mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
0
Çok faydalı bir çalışma

AndroKiller

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
s3 mini
Konular
42
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Telefonun Bölge ayarlarındaki yaklaşık 213 ülkeyi tek tek bölge olarak seçip face id (yüz tanıma) ile yüksek ses içerip içermediğini kontrol ettim. Ayrıntılı bilgileri ( hangi ülkede reklam daha çok hangisinde az ya da hangi ülkede hangi programlar telefona otomatik olarak yükleniyor) daha sonra excelde hazırlayıp eklerim. Şimdilik kabaca yüz tanıma ile ses durumlarını paylaşıyorum.

Mi 8 Global Stable 10.0.3.0

Face id ( Yüz tanıma olan Bölgeler) :

Fransa, hindistan, honkong, endonezya, malezya, katar, rusya, singapur, güney kore, tayvan, tayland, vietnam, ispanya, polonya, azerbaycan, kırgızistan, belarus, danimarka, moldova, moğolistan, belçika, gürcistan, hollanda, birleşik krallık, nepal, özbekistan, tacikistan, yunanistan, kazakistan, bengladeş, türkmenistan, italya, ermenistan,

Sesi hem yüksek hem de face id olan bölgeler:

Hindistan, azerbaycan, gürcistan, ermenistan, tacikistan, moldova, moğolistan, kırgızistan, belarus, singapur, tayvan, tayland, vietnam, endonezya,

Ben azerbaycan ve gürcistanı tercih ediyorum. Sürekli reklam bildirimi gelmiyor telefona. Yalnız bu bölgelerde de mi app yok. Uygulamalar ve gps de sorunsuz çalışıyor.

Hindistan kadar rezalet bir bölge görmedim. Neredeyse kamerayı açarken bile reklam gelcek telefona.

Avrupa ülkelerinde ses düzeyleri düşük. Muhtemelen kısıtlamalardan dolayı.

Aslında face id olsa en güzeli Türkiye. Hem tema uygulaması hem mi app uygulaması mevcut hem de ses yüksek.
cihazın bölgesine göre hoparlor sesi mi değişiyor hocam**????

suat6027

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
Mİ8
Meslek
Sınıf Öğretmeni
Konular
24
Bölgede sadece çin görünüyor ve yüz tarama kullanamıyorum.. yardımcı olur musunuz?

MehmetNY

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5
Düz mi 8 mi, mi 8 lite mi yoksa mi 8 ee mi. Yazılım sürümünüz nedir? Bunlar da farklılık gösterebilir. Normal mi 8'de şu an gürcistan bölgesinde yüz tanıma özelliğini kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok.

Bu arada ses seviyelerinin eşitlenmesi maalesef negatif yönde. Yüksek olan bölgelerdeki ses seviyeleri azaltılarak diğer bölgelerle eşitlenmiş. 9.4.25 sürümünde inşallah eskiye döner.

Hocam bunun için kullandığınz bir magisk romu var mıdır acaba?
hoparlör, ahize ve kulaklık sesini arttıran bir mod var mıdır?

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Evet ne artısı var acaba Gürcistanın

Bu başlığı açtığımda hem yüz tanıma, hem yüksek kulaklık sesi seviyesi, hem de minimum reklam vardı. Artık yüz tanıma dışında bi özelliği yok maalesef. Ses seviyeleri eşitlendi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bunun için kullandığınz bir magisk romu var mıdır acaba?
hoparlör, ahize ve kulaklık sesini arttıran bir mod var mıdır?

Maalesef. Resmi Beta rom kullanıyorum sadece

Ozalp4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Ellerine sağlık hocam. Bu bahsettiğin bölgelerinden birini seçip face id'yi aktif edince sarjda bi düşme oluyor mu Türkiye'ye göre?
Bende niye yok mi6 model global 10.4.2.0 sürüm bölge hindistan olarak kullanıyorum sürekli duvar kağıtları için ama face id maalesef hiç gelmedi ayarlara

Üst Alt