İnceleme BLOKADA Reklam Engelleyici[ROOTSUZ][APK]

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Bu arada Blockada Google Play'de var: "DNS changer by Blokada"

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Bu arada Blockada Google Play'de var: "DNS changer by Blokada"
Ordaki aynı firmanın yaptığı farklı bir uygulama rootsuz dns değiştirici.
Buradaki uygulama ise reklam engelleyici

MI 5s Miui10 8.7.12 Global

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Ordaki aynı firmanın yaptığı farklı bir uygulama rootsuz dns değiştirici.
Buradaki uygulama ise reklam engelleyici

Ekran görüntüleri aynı gibi gelmişti, şimdi baktım haklısınız, arayüz çok benzermiş. Yes~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca kısa bir araştırma yaptım, GitHub'da kaynak kodları var, güvenlik açısından sorun olmayacak gibi duruyor. Yalnız sitesindeki ekran görüntülerinde olan "Config" ve "Data saving" alanları bende görünmüyor. 3.5 versiyonu yüklü. O görüntüler eski bir sürüme mi ait acaba?

Pil performansına da şimdi bakacağım, Mi8'i şarj ediyorum, şu anki konfigürasyonum ile 36 saat bekleme süresi ve 6 saat ekran süresi alıyorum, bakalım nasıl değişim olacak. Bu uygulamaya erişmemizi sağlayanlara tekrar çok teşekkürler...

Son düzenleme:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Ekran görüntüleri aynı gibi gelmişti, şimdi baktım haklısınız, arayüz çok benzermiş. Yes~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca kısa bir araştırma yaptım, GitHub'da kaynak kodları var, güvenlik açısından sorun olmayacak gibi duruyor. Yalnız sitesindeki ekran görüntülerinde olan "Config" ve "Data saving" alanları bende görünmüyor. 3.5 versiyonu yüklü. O görüntüler eski bir sürüme mi ait acaba?

Pil performansına da şimdi bakacağım, Mi8'i şarj ediyorum, şu anki konfigürasyonum ile 36 saat bekleme süresi ve 6 saat ekran süresi alıyorum, bakalım nasıl değişim olacak. Bu uygulamaya erişmemizi sağlayanlara tekrar çok teşekkürler...
Kullandıktan sonra değerli yorumlarınızı bekliyorum

micool

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
3
Ben de Adquard kullanıyorum. Tavsiye ederim
Adguard güzel bir uygulama genel merkez Rusya bu yüzden pek güvenemiyorum.Premium versiyonu ücretli ama crack olarak Google'da bulursunuz bu da ne derece güvenilir onu bilemem.
Blokada rootlu telefonlarda adblocker olarak işlem gören Adaway uygulamasının yer aldığı F-Droid havuz platformundaki özgür açık kaynak kodlu uygulamalardan bir tanesidir.XDA tarafından da önerilen bir uygulama.

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

micool

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
3
Elbette bahsettiğiniz şeyler genel olarak olması gereken şeyler. Pil konusunda elbette iyileştirme olacaktır ama devamlı arkada çalışan bir uygulama olması da tasarruf ettirdiğinden daha fazla harcama yapar mı denemek lazım. Konuyu gördüğümden beri uygulamayı kullanıyorum. Benim asıl çekincem VPN gibi çalışıp tüm veriyi monitör edebilmesi, malum hepimiz bankacılık uygulamalarını kullanıyoruz telefonlarımızda. Sonuç olarak "bedava peynir sadece fare kapanında olur" gibi bir gerçek de var...
VPN Lokal VPN ve bütün ağ trafiğiniz encrypted yani şifreli olarak kalıyor. Bütün filtreleme prosesleri cihazınızın içinde kalıyor, veriyi monitörize etme gibi bir durumu yok.
Esas root işlemini tartışmamız gerekiyor, bu çok daha tehlikeli. Bazı cihazlarda TWRP flaşlanırken cihazın encrypted özelliği devre dışı kalıyor. Bu da zararlı olabilecek yazılımlara karşı bir açık kapı bırakıyor.

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Root zaten yapmam dolayısı ile tartışmaya gerek yok. angel~~

Mi8'de notification'larda sorun var sanırım, arkadaşımın Mi5s+'a kurdum orda gelen notification'da "add to white list" var, bende bu seçenekler görünmüyor sadece bildirim geliyor şunu engelledim diye.

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Şu an %13 şarjım kalmış, tekrar şarja koymadan kontrol ettim, Blokada %7.5 şarj tüketmiş, bekleme süresi 27 saat, ekran süresi 4:30. Blokada kurmadan önceki ekran sürem 6 saat ve bekleme sürem 36 saatti...
Bunların dışında yaklaşık 30 saatlik Mi8 Blokada kullanımım sonucunda Face Unlock ve Finger Print Unlock sırasında farkedilebilecek takılmalar gözlemledim. Browser olarak Brave kullandığım için reklam konusunda çok fark hissetmedim, pil kullanımı kötüye gitti ve unlock akıcılığı kayboldu. Şimdi Blokada'yı kaldırıp 1 şarj döngüsü daha test edeceğim.

Edit: Blokada'yı kaldırdıktan sonra da unlock akıcılığı normale dönmedi, telefonu restart ettikten sonra düzeldi. Bu sorunun Blokada'dan kaynaklanıp kaynaklanmadığına emin olamadım bu yüzden.

Son düzenleme:

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Blokada'yı kaldırdıktan sonraki ilk şarj döngüsü:

42 saat bekleme 5 saat ekran süresi. Bu verilere göre Blokada pil kullanım süresini olumsuz etkiliyor diyebilirim. Benim testlerim Mi8 üzerinde MIUI 9.5.11.0 ile yapıldı.

Üst Alt