Sohbet Birisi tarafından size her gün 86.400₺ para veriliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KingMan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YuSuF02
Cihazım
Uçak
Konular
24
Bir banka hesabınız var. Birisi tarafından size her gün 86.400₺ para veriliyor. Yalnız bu parayı o gün içerisinde kullanmanız gerekiyor. Ertesi güne aktarma yapılamıyor, paranın hepsini de çekemiyorsunuz, giden para da geri gelmiyor. Ve size deniliyor ki bu parayı işletirseniz yani doğru yerlere yatırım yaparsanız ileride çok kârlı bir kazanç sağlamış olursunuz. Yok eğer doğru yere harcamazsanız, gereksiz yerlere harcarsanız zararlı çıkmış olacaksınız. Ne yaparsınız?

İşte bu örnekte olduğu gibi Allah, her gün bize 86.400 saniye zaman veriyor. Giden zaman da geri gelmiyor. Biz bu zamanı var oluş amacımız için kullanıp kendimize değer katmak için çabalarsak ilerisi için kazançlı bir iş yapmış oluruz. Eğer ki boş, gereksiz şeylere harcarsak hem zararlı çıkmış olacağız hem de pişman olmuş olacağız.

Müslümanın ömrü bir ibadettir. Yatması, kalkması, yemesi, içmesi, çalışması... Allah için yaptığımız her iş birer ibadettir bizim için. Bize düşen de bize bahşedilen bu muazzam cevheri doğru şekilde kullanmaktır. Allah bizleri zamanın kıymetini bilen kullarından eylesin...

Ömür sermayesi pek azdır, lüzumlu işler pek çoktur...

KingMan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YuSuF02
Cihazım
Uçak
Konular
24
Siz bugüne kadar ne gibi yatırımlar yaptınız

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Burada önemli olan benim ne yaptığım değil bunu ben kendimede söylüyorum zaten.:$

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Hocam ben budistim. Reenkarnasyona inanıyorum. Limitli bir ömrün ödülüde limitli zamana ait bir ödüldür. Hiç kimss 60 sene iyilik yaptı diye sonsuz nimetle ödüllendirilemez. Adil değil. Aynı şekilde sonsuza kadar cezalandırılamazda. Kim ne kadar iyilik yaparsa onun karşılığını alacaktır diye ayet vardı yanılmıyorsam. Kısıtlı iyiliğin karşılığı sonsuz iyilik olamaz yani anlatmak istediğim bu. Ayrıca telefon sitesinde dini konu ne alaka onu anlamadım. Normalde forumlarda din siyaset konuşmak yasaktır diye biliyorum forum kuralları gereği.

uwentallos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9S
Konular
6
Hocam ben budistim. Reenkarnasyona inanıyorum. Limitli bir ömrün ödülüde limitli zamana ait bir ödüldür. Hiç kimss 60 sene iyilik yaptı diye sonsuz nimetle ödüllendirilemez. Adil değil. Aynı şekilde sonsuza kadar cezalandırılamazda. Kim ne kadar iyilik yaparsa onun karşılığını alacaktır diye ayet vardı yanılmıyorsam. Kısıtlı iyiliğin karşılığı sonsuz iyilik olamaz yani anlatmak istediğim bu. Ayrıca telefon sitesinde dini konu ne alaka onu anlamadım. Normalde forumlarda din siyaset konuşmak yasaktır diye biliyorum forum kuralları gereği.
İyilik yapan sonsuz cennete kötülük yapan sonsuz cehenneme gidecek değil onun aslı Allaha iman eden sonsuz cennete iman etmeyen ise sonsuz cehenneme gidecek ve ortada milyonlarca hatta kattrilyonlarca kanıt varken iman etmeyen biri sonsuz cehennemi haketmiş sayılır.Ama bazı insanlar farketmeden iman eder Allah onun içini görür zaten ona göre mükafatlandırır

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
İyilik yapan sonsuz cennete kötülük yapan sonsuz cehenneme gidecek değil onun aslı Allaha iman eden sonsuz cennete iman etmeyen ise sonsuz cehenneme gidecek ve ortada milyonlarca hatta kattrilyonlarca kanıt varken iman etmeyen biri sonsuz cehennemi haketmiş sayılır.Ama bazı insanlar farketmeden iman eder Allah onun içini görür zaten ona göre mükafatlandırır
Bu şekilde yola çıkarsak daha kötü.Kullandığımız telefonu yapanlardan tut radyo dalgasını bulan adama kadar bir çoğu kişi cehenneme gidecek eğer öyleyse.

Neden? Sırf Allah'a iman etmedi diye.

Peki bu kısasa kısas olayına uyuyor mu?Yani iman etmemenin inanmamanın cezası yanmak mıdır?Daha da ötesi inanmamak bir suç mu?

HalukUzun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Haluk
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Çoğu zaman unutuyoruz bunu...

KingMan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YuSuF02
Cihazım
Uçak
Konular
24
Bu şekilde yola çıkarsak daha kötü.Kullandığımız telefonu yapanlardan tut radyo dalgasını bulan adama kadar bir çoğu kişi cehenneme gidecek eğer öyleyse.

Peki bu kısasa kısas olayına uyuyor mu?Yani iman etmemenin inanmamanın cezası yanmak mıdır?Daha da ötesi inanmamak bir suç mu?
bir alim cahille tartışmasında kazanamamış oyüzden hiç bulaşmayayım

uwentallos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9S
Konular
6

İnanmamak suç değil.Allahın verdiği aklı kullanmamak suç etrafta bu kadar delil varken yine de Allaha yüz çevirmek suç.Devletin anayasasında sakızını yere atarsan 10 yıl ceza yersin yazsaydı ve sakızınızı yere atıp hapise girseydiniz neden girdiğinizi sorgulama hakkınız olur muydu? Allah bizi her taraftan uyarıyor her taraftan...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt