Soru Bir günde ekranın ghost sceen olması? (Tüketici hakem heyetini kazandım)

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Merhaba arkadaşlar.

Telefonu garantiye yolladım kamera modülü ve ekran değişti yazmışlar. Resmi garanti firması.

Daha geldi ertesi gün yine ghost sceen oldu. Ya da değiştirdik yazıp değiştirmediler. Böyle birşey nasıl mümkün olabilir?

Garantiden gelmiş ürün nasıl oluyor da 1 günde tekrar bozuluyor. Ayrıca ekranı tam oturtamamışlar mı ne yapmışlar bilmiyorum sağ tarafta biraz iz şekilde siyah bir hafif iz gibi birşey var. Öyle duruyor. Karanlık renklerde çok daha belli oluyor.

Batarya az gidiyor ve çok ısınıyordu ona da birşey yapmamışlar. Geçende sıcaktan elimle ekrana zor dokunuyordum. Çok yavaş şarj olup çok kolay şarjı bitiyor ısınması da cabası. 46 derece kadar çıkmıştı sıcaklık bir ara. Garantiden gelmesine rağmen aynı zaten işlem yapmamışlar.

Proximity sensor sorunu da aynı tam gaz devam ediyor onunla da ilgili birşey yapmamışlar. Zaten genel bir sorun galiba bu. Ben kendim de çok şey denedim burada yazan şeyleri vs. Hiçbir şekilde düzelmedi. Hatta garantiden önce daha iyi çalışıyordu.

Telefon kendinden soğuttu daha alalı 9 ay bile olmamıştır.

Ben yenisini istesem de tamir ederler büyük ihtimalle. Yenisi de gelse ghost vs yine olabilir.

Garanti şartlarına baktığımda malın tekrar arızalanması durumunda bedel iadesi alma hakkım varmış sanırım. Adamlar daha değişim yapmadılar talep etmeme rağmen bunu yapacaklarını hiç mi hiç sanmıyorum.

Tüketici hakem heyeti işi de baya uzun sürüyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Tekrar garantiye yollayıp bedel iadesi mi isteyeyim, yoksa direk tüketici hakem heyetine mi gitmeliyim? Değişim isteyip 2. El satmak daha mı mantıklı bilemedim 2. El fiyatı şuan 0 aldığım fiyatla neredeyse eş değer. Ne istersem isteyim %90 tamir etmeye kalkacaklar. Ürünün ayıplı olduğu bariz ortada.

Tavsiyeleriniz ve önerileriniz nelerdir. Teşekkürler.

Edit: Arkadaşlar tüketici hakem heyeti bilirkişi incelemesi istedi. Bilirkişi beni haklı buldu ve ben kazandım. Cihazı kutusu ve aksesuarları ile birlikte geri gönderdim ücret iademi aldım. Yerine başka bir marka telefon aldım. Böyle durumlarda kesinlikle tüketici hakem heyetine vermenizi tavsiye ederim. Karar fotoğraflar arasında mevcuttur. Telefon parasının dışında bilirkişi ve tebligat ücreti de karşı firma ödemesi gerekiyor. Benim de işime geldi açıkçası yeni bir cihaz sahibi oldum.

Ekli dosyalar

• IMG_20201013_174814~2.jpg
    IMG_20201013_174814~2.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Oyla:

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Benim cihaz da Evofone garantili şimdi bunları duyunca canım sıkıldı. Bu heriflerle ben kesin yumruk yumruğa girerim böyle çakallıklara hiç gelemem ama ne yazık ki iş ahlakı en tepeden en dibe hiçbirinde yok, olan firmalar da parmakla sayılacak kadar ..
Açıkçası garanti firmalarında icraatlar aynı isimler farklı yani evafone olduğu için üzülmenize gerek yok Daha önce de 2-3 kez mahkemelik oldum başka garanti firmalarla hepsini de kazandım. Çok tartıştım sinirlendim maalesef. İnsanı çileden çıkarırlar. Tüketici hakem heyeti tek çözüm oluyor o da biraz uzun sürüyor ama mecbur yapacak birşey yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sa

Sağ olun hocam inşallah sizin için en iyisi olur
Teşekkürler hocam.

Ekranı değişseler de taktıkları ekran Tianma panel ise ghost screen olması kaçınılmaz. Ya THH'ye başvurun ya da iki defa daha yollayın garantiye. Aynı arızadan 6 ay içinde 3 defa garantiye giderse mutlaka ama mutlaka para iadesi veya değişim hakkınız var.
Evet hocam 6 ay içinde arıza yaparsa ilk gün arıza yapmış gibi sayılıyormuş benimki 6 ayı geçmişti. Birde cihaz ekran değişti daha geldi ertesi gün tekrar oldu yani 1 günde nasıl oldu anlamış değilim. Tahminimce bilirkişi incelemesine gidecek cihaz. Zaten proximity parmak okuyucu çalışmıyor ve ghostta var büyük ihtimalle kazanırım diye düşünüyorum thhyi.

Son düzenleme:
Oyla:

Alp07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alptimuçin
Cihazım
Red Mi Note 7
Meslek
Maden Mühendisi
Konular
1
Bir ara ASUS laptop vardı servise göndermiştim kasayı kırıp göndermişler birde biz yapmadık kargo da kırılmış filan demişlerdi. Allah'tan ASUS müşteri memnuniyeti için ücretsiz değiştirmişti. Servislerin hepsi aynı APPLE hariç Allah yardımcın olsun

Oyla:

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Bir ara ASUS laptop vardı servise göndermiştim kasayı kırıp göndermişler birde biz yapmadık kargo da kırılmış filan demişlerdi. Allah'tan ASUS müşteri memnuniyeti için ücretsiz değiştirmişti. Servislerin hepsi aynı APPLE hariç Allah yardımcın olsun
Sağolun maalesef öyle. Bugünde bir aldığım laptop direk bozuk geldi şimdi de onla uğraşıyorum iade için adamlar teknik servise gönderin diyorlar anlaşılan bunu da thh ye vericem galiba.

Oyla:

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Süreç ne oldu hocam acaba?
hocam bilirkişi incelemesine gidecek. Bilirkişiye liste geliyormuş geldikten sonra beni arayacaklarmış. Bilirkişi ile konuştuğumda arızaların kanıtları var bende dedim o zaman inceleme fazla sürmez dedi ama normalde 1 ayı bulabiliyor dedi. Şu anda bilirkişinin çağırmasını bekliyorum.

Oyla:

agritux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.0.1
Cihazım
g3
Konular
3
Ben mesajı yazdığım gün garantiye yolladım telefonu kargoyla. Bugün geldi. Ekran değişmiş hocam. Umarım sizinki de uzamadan can sıkmadan çözülür.

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
IPS ekranlarda telefon ısındıkça ekran üzerinde bir miktar hayalet görüntüler kalır cihaz soğudukça geçer bu kaçınılmaz, paneli farketmez. Dua edin amoled panel değil, düzelme gibi bişey söz konusu değil, gerçi ondaki hayalet ekran değil direkt yanıyor o pikseller.

Oyla:

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
IPS ekranlarda telefon ısındıkça ekran üzerinde bir miktar hayalet görüntüler kalır cihaz soğudukça geçer bu kaçınılmaz, paneli farketmez. Dua edin amoled panel değil, düzelme gibi bişey söz konusu değil, gerçi ondaki hayalet ekran değil direkt yanıyor o pikseller.
Hocam kullandığım cihazlar hep IPS ekrandı şimdiye kadar. Daha önce kullandığım hiçbir cihazda böyle bir sorun ne soğukken ne sıcakkan yaşamadım. Ekran neredeyse kullanılamaz hale geliyor bu olay olduğunda. Birde cihazı aldığım ilk 3-4 ay kadar ısınsa da böyle birşey olmuyordu. Sonradan oldu. Cihaz çok az bile ısınsa çoğu şey birbirine geçiyor yazılar vs. özellikle YouTube de video felan izlersem çok belli oluyor programdan çıkınca. Zaten bunun dışında da tonlarca problemi var. Hala bilirkişinin aramasını bekliyorum. Bu işler çok yavaş yürüyor.

Ben mesajı yazdığım gün garantiye yolladım telefonu kargoyla. Bugün geldi. Ekran değişmiş hocam. Umarım sizinki de uzamadan can sıkmadan çözülür.
Sağolun hocam sizde sorun çıkmadan cihazı kullanmaya devam edersiniz inşallah.

Oyla:
Üst Alt