Sohbet Bir daha Redmi Note serisinden cihaz alanı sevsinler.

ekremunal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
5
Telefon redmi note 10 pro yurt içi garantili cihaz. Telefonu alalı 7 ay oldu, ilk 2 ay şarjda hiç sıkıntı yoktu, 2 ay sonra geceden ssbaha %93 te bıraktığım şarj wifi, mobil veri konu vs kapalı olmasına rağmen sabah kalktığımda %85 e düşmüş oluyor. Araştırdığım kadarıyla derin uykuya girmiyormuş cihaz. 3 günde bir restart atınca düzeliyor dediler. O yöntemde artık iki gündür işeyaramıyor. Sabrettim belki güncellemelerle düzelir diye ama sağolsun xiaomi beyimiz hiç oralı değil. 14.0.4 çıkardılar düzelmedi, 14.0.8 geldi yine düzelmedi. Hata düzeltmek yerine sadece güvenlik güncellemesi yükseltiyor ağalar. Bozulana kadar gitsin bakalım. Bundan sonra redmi note almsm. Ki bu dorun redmi note 12 pro cihazda da varmış.
Ablamda note 12 pro var bende de note 12 pro 5g dediğin şeylerin hiç biri biz de yok aksine süreklı aralıksız 10 saat kullandığım oluyor üstüne de %20 şarj kalıyor. Bence mi flash ile yeniden sıfır rom at. Eğer yasadigin sorunu baskaları yaşasa yüzlerce kişi buraya bunu yazardı. Tek sen kullanmıyorsun ki binlerce insan kullanıyor

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
16
Şahsım adına ben de belirtmek isterim ki Yurtiçi olmadığı sürece ben de kolay kolay mediatek almam :) Sırf custom rom kapsamın da desteği olmadığı için

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Şahsım adına ben de belirtmek isterim ki Yurtiçi olmadığı sürece ben de kolay kolay mediatek almam :) Sırf custom rom kapsamın da desteği olmadığı için
Mediatek ne alaka birader.Note 10 Pro da Snapdragon 732G var.Ve yanıldığın bir kısım var,her mediatek e custom rom atılmıyor değil.Markaya göre bakacaksın custom rom atılıyomu atılmıyomu diye.

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
16
Mediatek ne alaka birader.Note 10 Pro da Snapdragon 732G var.Ve yanıldığın bir kısım var,her mediatek e custom rom atılmıyor değil.Markaya göre bakacaksın custom rom atılıyomu atılmıyomu diye.
Şimdi siz diyorsunuz ki Xiaomi cihazlar da mediatek işlemciler de geniş bir custom rom var, bir bakın isterseniz, eu, lineageOS, pixel destekleri, cdroid destekleri ne kadar var.

Harici olarak Sd işlemcileri bana bu konu da daha çok özgürlük tanımaktadır.

Note 10 pro demişsin o cihazın lineageOS vb. Bir çok custom rom var ve dahası bu benim öngörüşüm.

Eu ekibi bile sınırlı Xiaomi mediatek cihazlarına rom geliştirmesini ücretli yapıyor.

Biraz araştırmış olsanız mediatek cihazlar da rom port'un kolay yapılmadığını ve belirli kişilerin yapmadığını uğraşmadığını görmüş olurdunuz :)

Ayrıca ki bu benim düşüncem, anlayışınız için teşekkür ederim.

İyi forumlar...

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Şimdi siz diyorsunuz ki Xiaomi cihazlar da mediatek işlemciler de geniş bir custom rom var, bir bakın isterseniz, eu, lineageOS, pixel destekleri, cdroid destekleri ne kadar var.

Harici olarak Sd işlemcileri bana bu konu da daha çok özgürlük tanımaktadır.

Note 10 pro demişsin o cihazın lineageOS vb. Bir çok custom rom var ve dahası bu benim öngörüşüm.

Eu ekibi bile sınırlı Xiaomi mediatek cihazlarına rom geliştirmesini ücretli yapıyor.

Biraz araştırmış olsanız mediatek cihazlar da rom port'un kolay yapılmadığını ve belirli kişilerin yapmadığını uğraşmadığını görmüş olurdunuz :)

Ayrıca ki bu benim düşüncem, anlayışınız için teşekkür ederim.

İyi forumlar...
Hocam.Örnek vereyim,Redmi 9,Redmi 10,Redmi Note 9,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 10S,Redmi Note 10 5G,POCO M3 Pro 5G,bunlara custom aosp romlar bol.Görüşünüzü doğru bulmuyorum mediatek hakkında.Snapdragonlara daha çok yapıyorlar orası doğru katılıyorum fakat mediatek e yapmıyolar değil.

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
16
Hocam.Örnek vereyim,Redmi 9,Redmi 10,Redmi Note 9,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 10S,Redmi Note 10 5G,POCO M3 Pro 5G,bunlara custom aosp romlar bol.Görüşünüzü doğru bulmuyorum mediatek hakkında.Snapdragonlara daha çok yapıyorlar orası doğru katılıyorum fakat mediatek e yapmıyolar değil.
Ben yapmıyorlar demiyorum sadece ugraşmıyorlar demek istediğim bu işlemci grubu bu konu da biraz zayıf kalıyor harici olarak Snap kadar geniş değil demek istedim, yani ben tercihim ve ön görüşümü belirtmek istedim.

Siz dediklerimi çokta takmayın sayın değerli hocam. Kişisel kararlarım doğrultusunda öyle bir açıklama da bulunmuştum 😊

İyi forumlar

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Ben yapmıyorlar demiyorum sadece ugraşmıyorlar demek istediğim bu işlemci grubu bu konu da biraz zayıf kalıyor harici olarak Snap kadar geniş değil demek istedim, yani ben tercihim ve ön görüşümü belirtmek istedim.

Siz dediklerimi çokta takmayın sayın değerli hocam. Kişisel kararlarım doğrultusunda öyle bir açıklama da bulunmuştum 😊

İyi forumlar
Anladım hocam.İyi forumlar sizede🙂

lewwwent

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
1
Bu bir tek ben de oluyor sanıyordum. Gece yatarken ( saat 12 civarı ) şarjı %90 larda oluyor, sabah ( 08:30 ) kalktığımda %70 lerde oluyor. Endonezya romu falan yüklesek sorun çözülür mü ?

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Bu bir tek ben de oluyor sanıyordum. Gece yatarken ( saat 12 civarı ) şarjı %90 larda oluyor, sabah ( 08:30 ) kalktığımda %70 lerde oluyor. Endonezya romu falan yüklesek sorun çözülür mü ?
Hyr çözülmez.AOSP Custom rom kurun

Muski

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
RN 12 Pro 4G/5G
Konular
5
Hocam bende de aynı sorun oluyor.2 haftada bir filan. Ben şöyle çözdüm. Bunu yapınca telefonu kapatıp 1 saat şarj ediyorum.Full şarj olduktan sonra açınca düzelmiş olarak devam ediyorum. Onun için kafama da pek takmıyorum. Sizde bir deneyin.

Üst Alt