Sohbet Bir daha Redmi Note serisinden cihaz alanı sevsinler.

Atacan28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atalay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
29
Telefon redmi note 10 pro yurt içi garantili cihaz. Telefonu alalı 7 ay oldu, ilk 2 ay şarjda hiç sıkıntı yoktu, 2 ay sonra geceden ssbaha %93 te bıraktığım şarj wifi, mobil veri konu vs kapalı olmasına rağmen sabah kalktığımda %85 e düşmüş oluyor. Araştırdığım kadarıyla derin uykuya girmiyormuş cihaz. 3 günde bir restart atınca düzeliyor dediler. O yöntemde artık iki gündür işeyaramıyor. Sabrettim belki güncellemelerle düzelir diye ama sağolsun xiaomi beyimiz hiç oralı değil. 14.0.4 çıkardılar düzelmedi, 14.0.8 geldi yine düzelmedi. Hata düzeltmek yerine sadece güvenlik güncellemesi yükseltiyor ağalar. Bozulana kadar gitsin bakalım. Bundan sonra redmi note almsm. Ki bu dorun redmi note 12 pro cihazda da varmış.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Telefon redmi note 10 pro yurt içi garantili cihaz. Telefonu alalı 7 ay oldu, ilk 2 ay şarjda hiç sıkıntı yoktu, 2 ay sonra geceden ssbaha %93 te bıraktığım şarj wifi, mobil veri konu vs kapalı olmasına rağmen sabah kalktığımda %85 e düşmüş oluyor. Araştırdığım kadarıyla derin uykuya girmiyormuş cihaz. 3 günde bir restart atınca düzeliyor dediler. O yöntemde artık iki gündür işeyaramıyor. Sabrettim belki güncellemelerle düzelir diye ama sağolsun xiaomi beyimiz hiç oralı değil. 14.0.4 çıkardılar düzelmedi, 14.0.8 geldi yine düzelmedi. Hata düzeltmek yerine sadece güvenlik güncellemesi yükseltiyor ağalar. Bozulana kadar gitsin bakalım. Bundan sonra redmi note almsm. Ki bu dorun redmi note 12 pro cihazda da varmış.
rn10 pro ve rn10pro hemen hemen aynı cihaz zaten " " kod adları bile aynı diyebilirim acaba aynı romlar birbirine yükleniyor mu ? bence yükleniyordur

karya48

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
S21 Ultra
Konular
3
rn10 pro ve rn10pro hemen hemen aynı cihaz zaten " " kod adları bile aynı diyebilirim acaba aynı romlar birbirine yükleniyor mu ? bence yükleniyordur

Yüklenmez, kod adları farklı. 12 olan sweet-k6

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
Note 12 pro 4g kullanıyorum geceden sabaha wifi açık halde bırakırım. %2-3 anca gider. Arka planda aktif çalışan bir uygulamanız olabilir belki.

Atacan28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atalay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
29
Note 12 pro 4g kullanıyorum geceden sabaha wifi açık halde bırakırım. %2-3 anca gider. Arka planda aktif çalışan bir uygulamanız olabilir belki.
Kanka hiç yok arkada çalışan birşey. Garip olanda bu zaten. Dediğim gibi bu durum sadece bende olmuyor, burda da yaşayan var aynı sıkıntıyı. %2 gitmesi normal zaten fakat %10 gitmesi sıkıntı. Pil kullanımına bakıyorum pil grafiği geceden sabaha düz çizgi halinde aşağı inmiş. Herkes şikayetçi bu durumdan.. Ayrıca bu durum sadece gece oluyor, gün içinde kullanımda şarj normal gidiyor :)

plutonluadam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
abdullah
Cihazım
sony xperia
Konular
0
Tamamen aynı durumu yaşıyorum. Onlarca rom denedim, debloat yaptım, İnternete bulabildiğim tavsiyelerin neredeyse hepsini denedim ama yok. Ne yaparsam yapayım gece en az yüzde 15-20 sarj düşüşü oluyor. Gün içinde de hızlıca bitiyor sarjı. Üstelik benim cihaz da 8 aylık falan. Aldığım ilk günden beri böyle.

Atacan28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atalay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
29
Tamamen aynı durumu yaşıyorum. Onlarca rom denedim, debloat yaptım, İnternete bulabildiğim tavsiyelerin neredeyse hepsini denedim ama yok. Ne yaparsam yapayım gece en az yüzde 15-20 sarj düşüşü oluyor. Gün içinde de hızlıca bitiyor sarjı. Üstelik benim cihaz da 8 aylık falan. Aldığım ilk günden beri böyle.
Aynen öyle

cinix1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
3
Emin değilim ancak yazılanlara göre bunun sebebi senkronizasyonlar olabilir. Çoğu uygulamanın senkronizasyon ve yedeklemesi Türkiye saati ile gece 02.00 gibi falan gerçekleşiyor. (Google fotoğraflar, WhatsApp vb.) Ve genellikle wifiyi kullanırlar. Bu yüzden senkronizasyonları kapatıp deneyin derim.

Atacan28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atalay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
29
Emin değilim ancak yazılanlara göre bunun sebebi senkronizasyonlar olabilir. Çoğu uygulamanın senkronizasyon ve yedeklemesi Türkiye saati ile gece 02.00 gibi falan gerçekleşiyor. (Google fotoğraflar, WhatsApp vb.) Ve genellikle wifiyi kullanırlar. Bu yüzden senkronizasyonları kapatıp deneyin derim.
Kardeş gece wifi dahil herşey kapalı zaten :) ayrıca bu hergün olmuyor, 3 günde bir oluyor. Pil bölümünde de neyin fazla yediğini göstermiyor. Tekrar format attım bakalım iki gündür sıkıntı yok şu an. Bi kaç gün daha olmazsa düzelmiş demektir. İnsanın morali bozuluyor cidden ya. Şu sorun hariç hiç bir sıkıntı yok telefonda

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
bu tarz problemler telefonla değil kullandığınız uygulamalarla da olabiliyor. dışarıdan kurduğunuz herhangi modlu bir apk varsa bataryanın içinden geçebilir. yıllardır modlu apk kullanmamaya özen gösteriyorum sırf bu yüzden.

Üst Alt