Yardım Bir bildirim alabilmek için daha ne yapmam lazım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
Temiz kurulum eu global kurdum sorun çözülmüştü sonradan bildirimler yine gelmemeye başladı sonra eu beta kurdum yine temiz kurulum yedek vs. hiç bir şey yok yine bildirimler gelirken şuan hiç bir bildirim gelmemeye başladı. Bir bildirim alabilmek için kaç ayar yapılır yahu? hayır en son bıktım video aldım çünkü 1-2 kişi gelip yine bildirim ayarları yapamıyorsunuz demeye başlıcak. Şu videoyu izleyin ve yapılmayan tek bir ayar varsa söyleyin bu kadar da olmaz cidden bıkkınlık verdi lanet olsun xiaomi ye bulaştığım güne

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Skorpi

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Ev internetinin ve hattınızın internetinin aile veya çocuk koruması açık ise bundan dolayı bildirim gelmeme durumu olabiliyor.

Oyla:

bark_41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Resmi Note 7
Konular
4
Başlıkta hata, cümle düşüklüğü olmuş:)
Bir bildirim alabilmek (için)

Oyla:

losmagandos

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4
Başlıkta hata, cümle düşüklüğü olmuş:)
Bir bildirim alabilmek (için)

şöyle şeylere takılmak yerine daha sağlıklı olanı arkadaşımızın sorunu hakkında yorum yapmak olacaktır diye düşünüyorum.

Temiz kurulum eu global kurdum sorun çözülmüştü sonradan bildirimler yine gelmemeye başladı sonra eu beta kurdum yine temiz kurulum yedek vs. hiç bir şey yok yine bildirimler gelirken şuan hiç bir bildirim gelmemeye başladı. Bir bildirim alabilmek için kaç ayar yapılır yahu? hayır en son bıktım video aldım çünkü 1-2 kişi gelip yine bildirim ayarları yapamıyorsunuz demeye başlıcak. Şu videoyu izleyin ve yapılmayan tek bir ayar varsa söyleyin bu kadar da olmaz cidden bıkkınlık verdi lanet olsun xiaomi ye bulaştığım güne

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Skorpi

Hocam sizin sorununuza gelince bunu ne yaptıysam bende düzeltemedim maalesef Xiaomi'nin buna kalıcı bir çözüm getirmesini beklemekten başka yapılacak çok birşey olmadığı aşikar bir durum ne yazık ki.

Oyla:

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
şöyle şeylere takılmak yerine daha sağlıklı olanı arkadaşımızın sorunu hakkında yorum yapmak olacaktır diye düşünüyorum.

Hocam sizin sorununuza gelince bunu ne yaptıysam bende düzeltemedim maalesef Xiaomi'nin buna kalıcı bir çözüm getirmesini beklemekten başka yapılacak çok birşey olmadığı aşikar bir durum ne yazık ki.

Ben zaten sorunun ayar vs. ile çözülmeyeceğini ve yazılımsal olduğunu biliyorum. Ama ne zaman burada whatsapp mesajları gelmiyor diye konu açsam hep aynı şeyler söyleniyor ''ayarları yapamıyorsunuz'' yahu ne ayarmış arkadaş zaten cihazda altı üstü bildirim alabilmen için yapman gereken 3-4 ayar var artık en son bıktım video çektim. Zaten xiaomi ye toz kondurmayanlar nedense konuya uğramıyor çünkü verecek tek kelime cevapları yok. Gerçekten yazık.

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Bir daha ki rom kurma işleminde format data yaptıktan sonra romu kurmayı deneyin ve twrp yedeğini kullanmayın. Telefon sıfır açılsın google, micloud veya titanium backup ile aldığınız yedeği yükleyin. Bunlara rağmen bildirim sorunu varsa sizin cihaza verilen romlar sorunlu. Yada internet sağlayıcınız ile ilgili sorun.

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Ben zaten sorunun ayar vs. ile çözülmeyeceğini ve yazılımsal olduğunu biliyorum. Ama ne zaman burada whatsapp mesajları gelmiyor diye konu açsam hep aynı şeyler söyleniyor ''ayarları yapamıyorsunuz'' yahu ne ayarmış arkadaş zaten cihazda altı üstü bildirim alabilmen için yapman gereken 3-4 ayar var artık en son bıktım video çektim. Zaten xiaomi ye toz kondurmayanlar nedense konuya uğramıyor çünkü verecek tek kelime cevapları yok. Gerçekten yazık.
Öncelikle konunuza gereksiz yere dahil olduğum için kusura bakmayın. Bu bildirim gelmeme konusunda büyük bir sıkıntı yaşadığınızı görüyorum. Zira daha evvel aynı problem ile alakalı konu açmış olduğunuzu da hatırlıyorum. Aslında bu bildirim meselesi hakkında yapılması gerekenler söylendiği gibi çok basit. Ve yine size hep aynı şekilde söylendiği gibi " Ayarları yapamamak " ile alakalı. Bunu niçin söylüyorum? Ayarları doğru şekilde yaparak bildirim sorunu yaşamayan bir sürü kullanıcı olduğunu biliyorum. Misal ben aylardır yaşadığım ve artık çözüm aramaktan ümidimi kestiğim bildirim meselesini ancak bu şekilde hallettim.
Hatta yakın zaman içinde bu durumla alakalı bir konu açtım ki aynı problemi yaşayan arkadaşlarımıza rehber olsun. ( Pek kaale almayacağınızı hissettiğim için linkini vermiyorum ) Hatta kıymetli dostum ve üstadım sayın Skorpi hocamın kendisi için olmazsa olmaz Tapatalk bildirimleri için onlarca rom denemesi yaptığını da biliyorum ( ki kendisi bildirim meselesi konusunda bana rehberlik etmiştir. ) Şu an sizin ve benim gibi kullanmış olduğumuz eu beta romda hiç bir sorun yaşamıyor. Çünkü biliyoruz ki bir Xiaomi cihaz için en ideal olan ve stabil çalışan rom Eu romdur. Yani bildirimler gelmiyorsa bir yerlerde mutlaka eksik bir şeyler vardır diye düşünüyorum...
Forumda Xiaomi ye toz kondurmayanları bence pek kafaya takmayın. Yapmış oldukları fanboyluktan ziyade kullanıcı memnuniyetinden kaynaklanan bir durum olsa gerek. ( Benim Mi6 ile yaşamadığım sorunları sizin note 7 de yaşamanız cihazınızdan kaynaklanan bir durum diyeceğim ama bu da Xiaomi ye toz kondurmayanların yaptığı gibi saçma bir yorum olacak.)
Sözün özü yapacağınız fazla bir şey yok gibi görünüyor. İster yazık deyin isterseniz hayalkırıklığı... Çünkü verilebilecek bir cevap hakikaten yok. Ya gelecek güncelleme ile bu problemin çözülmesini ümit edeceksiniz, yada telefonu satıp başka bir modele ve markaya yöneleceksiniz. Yada bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Tercih sizin....

Son düzenleme:
Oyla:

zran

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zoran
Cihazım
MIUI+Android
Konular
0
Koçara rica etsem bildirim ayarları ile ilgili hazırladığın konunun linkini atar mısın?

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt