Soru Batarya sorunu

• Konbuyu başlatan Üye silindi 278685
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 65
  • Görüntüleme 2K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 278685

Guest
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 12.0.4 ( Batarya ölmese 13 kullanıcaktım )
Telefon Modeli
POCO X3 PRO VAYU
Bootloader Kilidi
Açık
Telefonum x3 pro ve batarya sağlığını termux üzerinden kontrol ettiğimde telefon 5220mah olarak gözüküyor ve sağlığı göremiyorum . Miui 13 te 4 saat ekran süresi alırken miui 12.5 gibi sürümlerde 5-6 saat oluyor bu . aosp romlarda çok iyi performans verirken bu miui romlarda benim telefonum diğer kullanıcıların ki kadar iyi bir şekilde batarya performansı alamıyor .Bhima değil vayu kullanıyorum . Miui 13 de 10 dakika içinde galeri chrome play store gibi bir uygulama açtığım zaman bu en az ayarlarda 900-1000 mah batarya kullandığını gösteriyor ve ben şok oluyorum . Bataryam ölmüş ise değiştirmek istiyorum fakat sağlığı da göremiyorum .Bataryamı ve telefonumu komple temizleyip nasıl yeniden ilk gün ki durumuna çeviririm . Miui 13 dosyaları içinde mi kalıyor bilmiyorum ama o kadar rom değişmemden sonra bu telefon iyice kötü hale geldi . mi flash ile clean all seçeneğini işaretleyip miui 12.0.4 yaptım telefon anca böyle sakinleşti . Arkadaşlar kurban olayım yardım edin bi . ( EU MMX GO PLUS gibi miui romlarını denedim onlar daha beter )
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Miui 12.0.4 te de olan bu . Galeri bir türlü kendisine gelemiyor böyle kafayı yemiş gibi pilimi harcıyor .

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Yukarda 12.5.9 kullanan bir arkadaş ile benim MIUI 12.0.4 kullanımımı karşılaştırdılar nerdeyse ikimizin ki de aynı çıktı . Aosp MIUI uygulamalari ve launcher i olmadığı için sevmiyorum . Planlı aç kapat yok . MIUI arama ve mesajlaşma ve launcher yok . Bu yüzden kullanmıyorum . Ve çoğu romun boot logosu hoşuma da gitmedi
Zevkler ile renkler tartışılmaz. Ben düşündüğünüzün tersini tercih ettiğim için yıllardır Aosp Rom kullanıyorum. Çok memnunum.

Oyla:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Bunlar yapılamaz mı peki ? En azından bir kısmı
Aosp açık kaynaklı özgür sistemlerdir, o yüzden Miui uygulamaları veya başka bir Rom' un uygulamalarını kullanıcıya dikte etmezler, kullanıcıyı özgür bırakırlar, istediği uygulamayı, aramayı, mesajlaşmayı ve diğerlerini kendisi seçsin diye...

Oyla:
Ü

Üye silindi 278685

Guest
Aosp açık kaynaklı özgür sistemlerdir, o yüzden Miui uygulamaları veya başka bir Rom' un uygulamalarını kullanıcıya dikte etmezler, kullanıcıyı özgür bırakırlar, istediği uygulamayı, aramayı, mesajlaşmayı ve diğerlerini kendisi seçsin diye...
İşte bende MIUI uygulamalarını kullanmak istiyorum . Yolu yok mudur ?

Oyla:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Miui uygulamalarının apk. sını temin edip kurabilirsiniz. Mesela neyi kurmak istiyorsunuz?

Oyla:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Dediğim gibi kurmak istediğiniz Miui uygulamalarının apk' sını temin edip Aosp Rom' a kurabilirsiniz, Google Play Store' da vardır mutlaka.

Oyla:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Neyi hangi Rom' a kurdunuz da hata verdi ? Mesela android 11 olan bir Rom' a android 9, 10 veya 12 uyumlu bir uygulama kurarsanız hata verebilir.

Oyla:
Ü

Üye silindi 278685

Guest
Neyi hangi Rom' a kurdunuz da hata verdi ?
APK mirror sitesi üzerinden derpfest android 12 rom a ve pixel experience rom a Xiaomi contacts and dialer uygulamasını kurdum bir türlü açılmadı . Aynı şey diğerleri için de geçerli . Kurabildigim tek şey galeri oldu o da magisk modülü ile . Diğerlerinin yok .

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt