Soru Batarya sorunu

• Konbuyu başlatan Üye silindi 278685
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 65
  • Görüntüleme 2K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 278685

Guest
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 12.0.4 ( Batarya ölmese 13 kullanıcaktım )
Telefon Modeli
POCO X3 PRO VAYU
Bootloader Kilidi
Açık
Telefonum x3 pro ve batarya sağlığını termux üzerinden kontrol ettiğimde telefon 5220mah olarak gözüküyor ve sağlığı göremiyorum . Miui 13 te 4 saat ekran süresi alırken miui 12.5 gibi sürümlerde 5-6 saat oluyor bu . aosp romlarda çok iyi performans verirken bu miui romlarda benim telefonum diğer kullanıcıların ki kadar iyi bir şekilde batarya performansı alamıyor .Bhima değil vayu kullanıyorum . Miui 13 de 10 dakika içinde galeri chrome play store gibi bir uygulama açtığım zaman bu en az ayarlarda 900-1000 mah batarya kullandığını gösteriyor ve ben şok oluyorum . Bataryam ölmüş ise değiştirmek istiyorum fakat sağlığı da göremiyorum .Bataryamı ve telefonumu komple temizleyip nasıl yeniden ilk gün ki durumuna çeviririm . Miui 13 dosyaları içinde mi kalıyor bilmiyorum ama o kadar rom değişmemden sonra bu telefon iyice kötü hale geldi . mi flash ile clean all seçeneğini işaretleyip miui 12.0.4 yaptım telefon anca böyle sakinleşti . Arkadaşlar kurban olayım yardım edin bi . ( EU MMX GO PLUS gibi miui romlarını denedim onlar daha beter )
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Miui 12.0.4 te de olan bu . Galeri bir türlü kendisine gelemiyor böyle kafayı yemiş gibi pilimi harcıyor .

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
APK mirror sitesi üzerinden derpfest android 12 rom a ve pixel experience rom a Xiaomi contacts and dialer uygulamasını kurdum bir türlü açılmadı . Aynı şey diğerleri için de geçerli . Kurabildigim tek şey galeri oldu o da magisk modülü ile . Diğerlerinin yok .
Kurmak istediğiniz uygulama android 12 ile uyumsuz olursa tabii ki hata verecektir veya mevcut kurulu bir uygulama ile çakıştığı için kurulamaz.

Oyla:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Sisteme uyum sağlamıyordur veya çakışıyordur o yüzden. Sanmıyorum ama başka bir nedeni olabilir mi, bilemiyorum

Oyla:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Bende şu an android 12 Crdroid 8.1 kurulu ve çok memnunum. Doğrusunu söylemek gerekirse kapalı kaynak kodlu bir Miui uygulamasını kurmak istemem, ne olur ne olmaz diye...Durduk yere Risk alamam !

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Boş yere uğraşmayın, belirttiğiniz MIUI uygulamalarını AOSP roma apk olarak kuramazsınız. O ram göre portlanması lazım.

Batarya sorunu için ise Mi hesabına ilişkin bir tavsiye verilmiş. Denediniz mi? Cevap yazmamışsınız.

Oyla:
Ü

Üye silindi 278685

Guest
Boş yere uğraşmayın, belirttiğiniz MIUI uygulamalarını AOSP roma apk olarak kuramazsınız. O ram göre portlanması lazım.

Batarya sorunu için ise Mi hesabına ilişkin bir tavsiye verilmiş. Denediniz mi? Cevap yazmamışsınız.
Mi hesabı derken pardon görmedim de alıntılar yada yeniden yazar mısınız ?

Oyla:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Mi hesabımda oturumum açık değil girmeden rom yükledim ve google yedekleme yerine standart bir sd kart yedeklemesi ile telefonu kullanıyorum . Ama hala aynı ve acc modülünü kurunca şarj hızı hem düştü hemde daha fazla kasmaya daha fazla şarj yemeye başladı bu sefer de .
ACC modülünü çok uzun zamandır kullanıyorum aynı sorunu hiç yaşamadım, halende yaşamıyorum. Bir Pil için hızlı Şarj mı sağlıklı, yoksa yavaş Şarj mı sağlıklı, bir düşünelim..! ACC nasıl ayarlandıysa öyle çalışır ve işini de çok güzel yapıyor. ACC' yi henüz doğru dürüst gözlemlemeden kısa sürede hüküm yürütmek sağlıklı bir yöntem ve yönlendirme olmasa gerek...

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt