İpucu Batarya Performansı Android 10'dan 9'a

mesro09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
mi9se
Konular
25
Bende note8pro kullanıyorum android 10 kurdum 12-13 saat arası ekran süresi alıyorum elimdende pek düşmez cihaz sürekli nette gezerim

LeanBack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
0
2010'dan beri Android kullanıyorum, Sony X10 mini ile başladım. İlk güncelleme sonrası hayır gördüğüm telefon şans eseri Huawei P9 oldu. Diğer telefonların tamamında aşırı şarj ve bekleme tüketimi, işlemci uykuya geçememe, ısınma, kasma bir sürü sorun yaşadım. Note 8 pro nasıl olur bilmiyorum ama herkes güncellemeden, tüm sorunları detayları ortaya dökülmeden asla güncellemem. Bir android telefon ilk dizayn edildiği sürüm hangisi ise en stabil verimli onda çalışıyor.

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Güncelleme;
Ara ara buraya Romun batarya istatisliklerini atarım,Ki kullanmak isteyen arkadaşlara tavsiye olur angel~~ 14 saat almışım buseferde %10 şarjım kalmış
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-22-22-28-28-566_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-04-22-22-28-28-566_com.miui.securitycenter.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2020-04-22-22-28-22-317_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-04-22-22-28-22-317_com.miui.securitycenter.jpg
    241,9 KB · Görüntüleme: 32

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Şarjınızın kötü gitme sebebi gelen güncellemeyi otadan yüklemeniz sorun yaşadıktan sonra mi flash ile temiz kurulum yaparak sorunu aşmışsınız işin püf noktasıda bu tgz uzantılı romu mi flashtan "temiz kurulum" yapmak güncel rom yüklesenizde memnun kalırsınız. pil süresi çok değişkendir 1 saat aşağı 1 saat yukarı oynayabilir hergün farklı bi kullanım senaryomuz var çünkü çok takılmayın bunlara.
Bir tüyo daha zip uzantılı recovery rom yüklemekle tgz uzantılı fastboot rom yüklemek aynı şey değil bi kere ikisinin arasında 2 kat boyut farkı var. örn note6 pro recovery rom 1.8gb boyutlarındayken tgz uzantılı romun zipli hali 2.6gb rardan çıkarılmış hali ise 4gb küsür.

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Şarjınızın kötü gitme sebebi gelen güncellemeyi otadan yüklemeniz sorun yaşadıktan sonra mi flash ile temiz kurulum yaparak sorunu aşmışsınız işin püf noktasıda bu tgz uzantılı romu mi flashtan "temiz kurulum" yapmak güncel rom yüklesenizde memnun kalırsınız. pil süresi çok değişkendir 1 saat aşağı 1 saat yukarı oynayabilir hergün farklı bi kullanım senaryomuz var çünkü çok takılmayın bunlara.
Bir tüyo daha zip uzantılı recovery rom yüklemekle tgz uzantılı fastboot rom yüklemek aynı şey değil bi kere ikisinin arasında 2 kat boyut farkı var. örn note6 pro recovery rom 1.8gb boyutlarındayken tgz uzantılı romun zipli hali 2.6gb rardan çıkarılmış hali ise 4gb küsür.
Doğru söylüyorsunuz hocam fakat şu var, ben bu cihaza para verip sıfır olarak alıp otadan gelen güncellemeyle hayatıma devam etmem gerekirken, otadan gelen güncelleme nedeniyle benim cihazımdaki batarya performansı düşür ve ufak çaplı buglar göze ağır ağır batıyorsa bu aslında xiaominin suçu, Yani gelen güncellemeyi alıp aslında yoluma bakmam gerekirken güncellmeyi alıp sıfırdan temiz kurulum yapmama hacet olmaması lağzım aslında, bu stabil birşey değil benim gözümde, Şahsi olarak android 10'dan 9 geçtikten sonra telefon bi oh dedi gibi hissediyorum , andorid 10 kurup wipe data yapan gene memlun kalmayan tekrar rom olarak kurupta memlun olmayanlara isninaden söylüyorum bunları tabi, Benim için şuan android 9 yetiyorda artıyor, batarya konusunda özellikle çok memlun kaldım, yeni gelen güncellemenin oturmasını beklemektense oturmuş olan eski bir sürümü tercih ettim diyelim angel~~

Termux

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 9 T
Konular
20
Kullanımla alakalı bence ekran süresi sizin gibi kullansam aynı süreleri alabilirim heralde

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-23-05-18-57-064_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-04-23-05-18-57-064_com.miui.securitycenter.jpg
    316,8 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_2020-04-23-05-19-01-449_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-04-23-05-19-01-449_com.miui.securitycenter.jpg
    388,2 KB · Görüntüleme: 32

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Kullanımla alakalı bence ekran süresi sizin gibi kullansam aynı süreleri alabilirim heralde
kullanımım tamamen instagram üzerine çok zaman harcıyorum orda günlük 10 saat gidiyor instagrama malesef

Termux

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 9 T
Konular
20
MIUI 12 tek umudumuz oda olmazsa şarj konusu yüzünden android 9 MIUI 10 a geri dönerim

prens3574

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
çokaz
Cihazım
le max 2
Konular
0
Merhabalar,Uzun bir süre android 10 kullanıp batarya performansını beğenmeyip rom arayışına girdim,Bu kısa maceramı sizinlede paylaşmak istedimangel~~,Belki benim gibi beğenmeyip sürüm düşürmek isteyen olursa bilgisi olur,Android 10 Miuı 11.0.1.0 sürümüne OTA'ya paket tanıtarak geçtim ,2 gün çok rahat giden şarjım bir günü kurtarmamaya başladı ,Bende bunun üzerine sürüm düşirmeye karar verdim, ilk önce bootloader kilidini açmak icin başvuru yaptım 168 saat verdi,Bu 168 saat sürecindede "RESMİ" romlara baktım,Hindistan,endonezya,Global ve EEA(avrupa) romlarına,Uzun uzun okuyup changeloglarında bakıp kendime en ideal sürümün (EEA Android 9 Miuı 10.4.5.0) olduğuna karar verdim,Tgz uzantılı romumu resmi kaynaklardan indirip MiFlashtool üzerinden Flaşladım,İlk gün o bataryadaki %100 ifadesi düşmek bilmedi saatlerce kullandım,Sonrasında kullanım alışkanlıklarıma göre şekillendi,Android 10'un artıları olmasına rağmen en büyük eksikliği batarya optimizasyonudu bence,Şuan Miuı 10.4.5.0 sürümünde şarjım 3 gün çok rahat gidiyor,Eğer benim gibi batarya odaklı takılan arkadaşlar varsa tavsiye ederim çok stabil.Batarya tablomda şu şekilde an itibariyle angel~~

%29 şarjla tablo bu şekilde,Sürüm düşürmek isteyen arkadaşlar deniyebilir angel~~
Edit: 3 gün için 8 saat az diyen arkadaşlar olabilir,Bunu son şarj edildiği süreyi kısaltıp ekran oranına vurursanız,Ekran açık oranını 13-14 saatlere çektiğinizde son şarj süresi kısaldığında hemen hemen gene 2 gün çok rahat çıkartıyor,16 saat alıp 2gün 4 saat kullandım
selam bende 10 yükledim aynı sorun ve video çekimlerinde 15 dk arabada aşırı ısınıyor uyarısı verip kayıt sonlandırıyor.garantili cihaz benimki işlem sonrası garanti dışı kalma olurmu?

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
selam bende 10 yükledim aynı sorun ve video çekimlerinde 15 dk arabada aşırı ısınıyor uyarısı verip kayıt sonlandırıyor.garantili cihaz benimki işlem sonrası garanti dışı kalma olurmu?
Evet garanti dışı olur

Üst Alt