İpucu Batarya Performansı Android 10'dan 9'a

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Merhabalar,Uzun bir süre android 10 kullanıp batarya performansını beğenmeyip rom arayışına girdim,Bu kısa maceramı sizinlede paylaşmak istedimangel~~,Belki benim gibi beğenmeyip sürüm düşürmek isteyen olursa bilgisi olur,Android 10 Miuı 11.0.1.0 sürümüne OTA'ya paket tanıtarak geçtim ,2 gün çok rahat giden şarjım bir günü kurtarmamaya başladı ,Bende bunun üzerine sürüm düşirmeye karar verdim, ilk önce bootloader kilidini açmak icin başvuru yaptım 168 saat verdi,Bu 168 saat sürecindede "RESMİ" romlara baktım,Hindistan,endonezya,Global ve EEA(avrupa) romlarına,Uzun uzun okuyup changeloglarında bakıp kendime en ideal sürümün (EEA Android 9 Miuı 10.4.5.0) olduğuna karar verdim,Tgz uzantılı romumu resmi kaynaklardan indirip MiFlashtool üzerinden Flaşladım,İlk gün o bataryadaki %100 ifadesi düşmek bilmedi saatlerce kullandım,Sonrasında kullanım alışkanlıklarıma göre şekillendi,Android 10'un artıları olmasına rağmen en büyük eksikliği batarya optimizasyonudu bence,Şuan Miuı 10.4.5.0 sürümünde şarjım 3 gün çok rahat gidiyor,Eğer benim gibi batarya odaklı takılan arkadaşlar varsa tavsiye ederim çok stabil.Batarya tablomda şu şekilde an itibariyle angel~~
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

%29 şarjla tablo bu şekilde,Sürüm düşürmek isteyen arkadaşlar deniyebilir angel~~
Edit: 3 gün için 8 saat az diyen arkadaşlar olabilir,Bunu son şarj edildiği süreyi kısaltıp ekran oranına vurursanız,Ekran açık oranını 13-14 saatlere çektiğinizde son şarj süresi kısaldığında hemen hemen gene 2 gün çok rahat çıkartıyor,16 saat alıp 2gün 4 saat kullandım

Son düzenleme:

cemturan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Note 8 pro
Konular
18
İnsirme linki paylaşır mısınız?

Erkanyavuz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Redmi note 8 de aynı gider mi eu rom yüklesem?

oguz6nsoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oguz
Cihazım
Mi 9T.
Konular
5
Başkan ne yaptın sen? O saat ne öyle kendi telefonumu kaldırıp yere vurasim geldi. 1 aydır şarj sorunum vardı yeni yeni 6 saat ekran görmeye başladım eea kurulu hem de.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Başkan ne yaptın sen? O saat ne öyle kendi telefonumu kaldırıp yere vurasim geldi. 1 aydır şarj sorunum vardı yeni yeni 6 saat ekran görmeye başladım eea kurulu hem de.
Biz de daha çözemedik telefonu nasıl kullandığını. O süreleri alabilen tek kişi Bastonluİhtiyar hocam

Erkanyavuz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Ben bu gidişle oppo a9 2020 alacağım, kardeşimde aynısı var, şarjı bu konudaki gibi uzun gidiyor. Ben bir pubg atsam 5.el de %20 lere iniyor pil, onunki ise sadece %10 gidiyor.

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Telefon sarj edilip birakilmis neredeyse hic kullanilmamis buyuk ihtimal pil tasarruf modu ile de kullanilmis olabilir bu sureler cok normal telefonun bekleme suresi zaten uzun olur yogun kullanımda daha cok ekran daha az bekleme alinir. Tum romlarda böyle işliyor sistem.

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Arama ve mesajlaşma Google'ın olmasa bence de en stabil rom sizin kullandığınız. Sırf miui dialer için Endonezya romu kullanıyorum

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Şarj edilip bekleme gibi bir durum yok hocam ,Sadece kısa aralıklarla, 10 dkda bir instagrama bakıp cıkarım 3 dkda bir whatsappa bakar cıkarım gibi düşün, Şarj edip cihazı bir köşeye bırakıp buraya ekran görüntüsü atmazdım heralde angel~~ İndirdiğim her uygulamanın kendimce optimizasyonunu yaptım arka plan verileri olsun,wifi yada mobil veri izinleri olsun,Zaten aşağıda edittede dedim,Bu oranı ekran açık oranına vurduğumuzdada 2 gün şarjı gitse gene 14 saatler alınabiliyor,Üstünde 4500 Mah bir batarya var,bence gayet doğal bu şarj süreleri angel~~

Buda dünden bugune,hala aynı şarj,Dediğim gibi tek yaptığım her programın optimizasyonunu yapmak ve,Titreşim modunda kullanmayıp,bildirimler için ekranı uyandır dememek, yeri geldiğinde pil tassaruf moduna çekiyorum hiç ellemiceğim zaman cihazı bu şekilde kullanıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arama ve mesajlaşma Google'ın olmasa bence de en stabil rom sizin kullandığınız. Sırf miui dialer için Endonezya romu kullanıyorum
Arama ve mesajlaşmada en büyük problem benim icin silinen şahısların tekrar tekrar rehbere gelmesiydi,Allem esip kallem edip bir şekilde çözdüm angel~~

Üst Alt