Alış BANGGOOD - ALIŞVERİŞ - TELEFON

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
posta ile eline geçenler şansa alanlar.

ocan 1 ile mart 20 arası gümrük öyle bir sıkı olur ki 1 kuş dahi uçmaz. mart'ta çin yeni yıl tatili nedeniyle gönderilememiş postaları gönderen çinlilerin postaları ulaşınca ülkeye bir yoğunluk oluşur ve şans biraz artar.

yaz aylarında biraz gevşeme ile telefonların geçme şansı %30 belki. Zaten birçok site TR'ye gönderim yapmıyor, türkiye'ye gönderim yapan 3 4 aliexpress satıcısı da bu aralar geçmiyor, bu aralar geçiyor diye bazen gönderir bazen göndermez. riski seven alır.

el koyma var yok ben bilmem. Mal getiren bir sürü satıcı var ve rekabet için zaten telefon başına çok ama çok karlarla bu iş yapılır oldu. bir telefon almak için 100 lira da çin fiyatı üstüne koyup alın bir zahmet. işin ticaretini çin'den türkiye'ye posta ile alacak kadar yapacaksanız o iş yaş.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Buraya telefon getirip satanlar cihazları posta yoluyla getirmiyorlar. Posta ile getirenler bireysel sizin benim gibi kişiler. Şansa geçer, takılır. Geçenler orada burada "hani yasaktı, hani geçmezdi" diye yazarlar. Kimse takılan cihazları görmez. Sadece geçen cihazları görürler. Sonra da "bak üzerine hediye yazınca, değerini düşük gösterince geçiyormuş" diye ahkam keserler. Tabi milyonlarca kişinin aklına bunlar gelmez ki :D :D :D

Sent from my MI 5 using Tapatalk

JetThief

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Redmi Pro
Konular
2
Buraya telefon getirip satanlar cihazları posta yoluyla getirmiyorlar. Posta ile getirenler bireysel sizin benim gibi kişiler. Şansa geçer, takılır. Geçenler orada burada "hani yasaktı, hani geçmezdi" diye yazarlar. Kimse takılan cihazları görmez. Sadece geçen cihazları görürler. Sonra da "bak üzerine hediye yazınca, değerini düşük gösterince geçiyormuş" diye ahkam keserler. Tabi milyonlarca kişinin aklına bunlar gelmez ki :D :D :D

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ben öyle değilim hocam sadece geçti dedim.
posta ile eline geçenler şansa alanlar.

ocan 1 ile mart 20 arası gümrük öyle bir sıkı olur ki 1 kuş dahi uçmaz. mart'ta çin yeni yıl tatili nedeniyle gönderilememiş postaları gönderen çinlilerin postaları ulaşınca ülkeye bir yoğunluk oluşur ve şans biraz artar.

yaz aylarında biraz gevşeme ile telefonların geçme şansı %30 belki. Zaten birçok site TR'ye gönderim yapmıyor, türkiye'ye gönderim yapan 3 4 aliexpress satıcısı da bu aralar geçmiyor, bu aralar geçiyor diye bazen gönderir bazen göndermez. riski seven alır.

el koyma var yok ben bilmem. Mal getiren bir sürü satıcı var ve rekabet için zaten telefon başına çok ama çok karlarla bu iş yapılır oldu. bir telefon almak için 100 lira da çin fiyatı üstüne koyup alın bir zahmet. işin ticaretini çin'den türkiye'ye posta ile alacak kadar yapacaksanız o iş yaş.
Hocam şimdi tam olarak ne zaman almamı önerirsiniz? Yani demek istediğim şimdi sipariş edip türkiyeye gelişini o dediğiniz zamana mı tutturmak? Yoksa o zaman mı almak?

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Ben bu tarihte alın diye önereyim, telefon gümrükte kalınca bana suçlamada bulunun. Bu saçma olurdu.

arqueiro034

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
14
25 gün önce 292$ mi5s sipariş ettim (970₺) idi gümrüğe takıldı. ihbar geldi (yasaklı ürün iade edildi) bende banggood a mail attım para iadesi için tamam 292$ iade edeceklerini söylediler iki gün önce hesabıma 292$ yattı (1032₺) :) kur farkından 60₺ kar yaptım:)) şanslımıyım şanssızmıyım anlamadım :|

hsyn045

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hüseyin
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
1
Webteknonun yanlışlığı anlaşıldı,
Bende demiyorum zorla gidin alacaksınız sadece alan kişilerin referanslarını atıyorum, gümrükte takılan kişilerde var bunlar birebir iadelerini aldılar siz nasıl oluyorda 50 Tl gitti anlayamadım doğrusu.
Banggood satış politikasını değiştirmediği sürece SIKINTI ÇIKMAZ! ne diyelim alan alır kullanır...
Dün arkadaşın mi5s geldi, bu iş TAMAMEN ŞANS! şansı olan alır. Hemde 14 günde gelmiş banggooddan.
Örnek olarak Banggooda 2500 olan telefon mi mix trde 3500 lira!

NE YAPARSANIZ YAPIN BİŞEY DEMİYORUM...​

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
mi mix'in o devasa boyutu ve kutusu ile gümrükten geçme şansı mi5s'e oranla hiç yok. bir kere kutusu 3 katlı içinde ayı gibi kılıf ve zira telefon zaten kendisi devasa.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Webteknonun yanlışlığı anlaşıldı,
Bende demiyorum zorla gidin alacaksınız sadece alan kişilerin referanslarını atıyorum, gümrükte takılan kişilerde var bunlar birebir iadelerini aldılar siz nasıl oluyorda 50 Tl gitti anlayamadım doğrusu.
Banggood satış politikasını değiştirmediği sürece SIKINTI ÇIKMAZ! ne diyelim alan alır kullanır...
Dün arkadaşın mi5s geldi, bu iş TAMAMEN ŞANS! şansı olan alır. Hemde 14 günde gelmiş banggooddan.
Örnek olarak Banggooda 2500 olan telefon mi mix trde 3500 lira!

NE YAPARSANIZ YAPIN BİŞEY DEMİYORUM...​
Biz de kaç gündür bunu söylüyoruz işte. Evet GÜMRÜKTEN GEÇMESİ TAMAMEN ŞANS İŞİ diye. Kaç gündür delinin attığı taşı çıkartmaya çalışmıyor muyuz? Bakın taş çıktı. Taşı attıran da elinde gösterdi. Keşke taşı attırmadan önce "biz posta yoluyla geçmesi yasak sadece söylediğiniz şekilde yolcu beraberinde gelir diye biliyoruz. Acaba bir karışıklık olmasın" diye üzerine biraz bastırsaydı.

Sanıyorum videoları çok izleme alsın diye böyle bir yola başvurdular. Diğer ihtimal editörün kara cahil olmasıdır ki bu daha da kötü bir durum. Reklamın kötüsü olmaz. Gerçi bunlar yüzünden şu anda takip ettiğim tek bir Türk site yok ama sırf kendi duymak istedikleri yazılıyor diye takip eden de çok.

Maalesef Türkiye'de adam gibi teknoloji sitesi görevi gören bir site yok. Editörler (işi hakkıyla yapan bir avuç editör hariç ki bunlar da görünmüyor bile) sadece yazıyor ama ne yazdığını kendisi de bilmediği gibi elinin altındaki interneti kullanmayı bile bilmiyor. Sonra da inanmaya dünden hazır kişilerin "bakın şu site bile böyle yazıyor" şeklindeki söylemler alıp başını gidiyor.

Benim 50TL'nin nasıl gittiğini anlamayacak birşey yok. Geri dönüş masrafını kestikten sonra kalan parayı yatırdılar. Dolar da biraz düşmüştü onun da etkisiyle banka hesabımdan çıkan 425TL iken yeniden hesaba giren para 375TL oldu. Dolayısıyla 50TL uçtu.
Diğer arkadaş şanslıymış, dolar yükselince ekstradan 60TL fazla yatmış. Oturup doların ne zaman inip ne zaman çıkacağını ve tam inme sırasında cihazı alıp buraya gelmesi ve geri gitmesini sonra da paranın iade edilmesi zamanını buna göre ayarlayabilecek olan varsa buyursun hem şansını denesin hem de para kazansın. Ben milli piyango almayı tercih ederim.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu arada yazacağım en önemli şeyi unuttum.
Şansını denemek isteyen elbet deneyebilir. Ama bir iki deneme sonunda kara listeye alınma ve bir daha yurtdışından alışveriş yapamama durumunu da göze alsın. "Ben de başkasının ismiyle alışveriş yaparım" diye yazacak kişileri kaale almıyorum. İsimlerinin birkaç lira için kirlenmesi onları rahatsız etmeyebilir ama beni bitirir. Bu yüzden tekrar denemem.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hknarik

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Konular
7
denemenizi aralık şubat sonu yapmanızı kesinlikle önermem. yaz aylarında serbest olur.
ocak 1 dedi mi yukarıdan bu ne laubalilik derler ve acayip denetim olur. %99 bile değil, %100 kalır.
şubatta çin yeni yılı nedeniyle 2 hatta 3 hafta çin tatilinde posta çıkmaz çin'den biriken tüm postalar martta gelince oluşan yoğunluktan dolayı hafif hafif rahatlama olur.

paypal artık Türkiye'de olmadığı gibi olsa da ürün telefon olunca kesinlikle satıcıdan yana tutum gösterdiler son yıllarda.

ayrıca paypal ile 6 haziran öncesi yaptığım harcamalarda site para iadesi yapmış olsa da 700 dolarım hala paypalde kaldı ve bunlar çinden türkiyeye telefon da değil hani. almanya dan bulgaristan a gönderttiğim telefonların almanya da stok bittiği için sitenin para iadesi yaptığı ama paypal in kredi kartına iade yerine paypal bakiyesi yaptığı iade ve çok madur oldum paypal bakiyesi duruyor ama o parayı alamıyorum.

Kalan bakiyeyi Hesabınıza aktarabilirsiniz diye açıklamaları var paypalın sitesinde bocam bi araştır istersen

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt