Soru Band 20

rone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Mi 9 se
Konular
8
Band 20 ile ilgili konuları burada toplayabiliriz. Öncelikle sorunun tanımını yapalım.

Gerek bu forumda, gerek donanımhaberde, IMEI atıldıktan sonra, çoğu kişi, band 20'nin gittiğini ve 800MHz üzerinden hizmet alamadığını belirtmiş. Bazıları telefonun genel çekim performansında kötüleşme hissettiklerini söylemiş.

IMEI atıldıktan sonra band 20'nin gitmesi, gerçek bir durum mudur ? Sadece band 20 çeken yerde deneme yapan biri var mıdır ?

Turkcell'in band 20 kullanmadığı, Vodafone'un sadece kırsalda band 20 kullandığı söyleniyor. Türk Telekom'da durum nedir ?

Çift hat kullananların deneyimleri nelerdir ?

IMEI atma işlemi, neden sadece band 20'yi etkilemektedir ? Bu banda özel durum nedir ?

IMEI kaydı yapmış ve yapmamış kişiler, mevcut bandlara Network Signal Guru uygulamasıyla ile bakıp ekran görüntüsü alıp, paylaşabilirler mi ? Ve yine kullandıkları rom'u yazabilirler mi ? Elimizde konu ile ilgili gerçek bir bilgi olması için mümkün olduğunca fazla kullanıcıdan veri almalıyız. En az 10-15 kullanıcı.

Sorunu yaşadığını iddia edip çözüm bulan biri var mıdır ?

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
hocam global ise arka kapakta ne yazması gerekiyor ? her xiaomide yazan aynı değil mi ? "Xiaomi Communications Co... Ltd." ve "Designed by Xiaomi" yazıyor şuan xiaomi mi8 se telefonumdan baktım da. Globallerde farklı mı ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam global ise arka kapakta ne yazması gerekiyor ? her xiaomide yazan aynı değil mi ? "Xiaomi Communications Co... Ltd." ve "Designed by Xiaomi" yazıyor şuan xiaomi mi8 se telefonumdan baktım da. Globallerde farklı mı ?
Mi 8 SE zaten sadece Çin özelinde üretilen ve global versiyonu olmayan bir cihaz. Bu cihazda Band 20 yok maalesef.

Oyla:

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
Kapalı çalışamaz hale gelir 1 güne.
merhabalar ben ordu mesudiyeliyim köyümde tüm telefonlar 4.5g çekerken benimgi edge çekiyor.yılda 3 veya 4 kere giederim
bu konuda en detalı bilgiyi siz yazmışsınız forumda.

benim ilk repair işlemi yapıldığındaki qcn dosyalari şuan duruyor bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz rica etsem.

Muradovs Hocam rica etsem yardımcı olabilirmisiniz..

Son düzenleme:
Oyla:

Forumadana01

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ramazan
Cihazım
Xiaomi mi 9se
Konular
0
Facebook gruplarında, imei işleminden sonra mi9se de band 20 gidiyor dediğimde bazı kesimler tarafından resmen linç yedim. Mantık belli 'band 20 donanımsaldır imei işlemi ile gitmez daha neler duyacağız'. Kamerada donanımsal ama sürücüsü programı olmazsa çalışır mı? Evet haklısın daha duyacağın göreceğin çok şeyler var. Herşey den tam emin olmadan konuşmamak lazım bu hayatta. Ayrıca band 20 gitmiyor diyenlerden çalıştığına dair 1 tane bile geri dönüş

Facebook gruplarında, imei işleminden sonra mi9se de band 20 gidiyor dediğimde bazı kesimler tarafından resmen linç yedim. Mantık belli 'band 20 donanımsaldır imei işlemi ile gitmez daha neler duyacağız'. Kamerada donanımsal ama sürücüsü programı olmazsa çalışır mı? Evet haklısın daha duyacağın göreceğin çok şeyler var. Herşey den tam emin olmadan konuşmamak lazım bu hayatta. Ayrıca band 20 gitmiyor diyenlerden çalıştığına dair 1 tane bile geri dönüş gelmedi daha..
Söylediklerine kesinlikle katılıyorum hocam kayıtlı mi 9se aldım global versiyon köyde yaşadığım için 4.5 g çekmiyordu başka yerlerde çekiyordu köye gelince çekmiyordu sonra araştırma yaptım dediğin gibi imeil atınca kapaniyomus band 20 sonra araştırmaya başladım band 20 nasıl açılır diye sonra buldum çözümünü tek sim kayıt yaptım qcn değiştirdim şuan canavar gibi çekiyor 4.5 g yi

Oyla:

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Konu çok birbirine girmiş. Band20 kaybetmemek için tek sim için mi imei işlemi yapılması gerek veya iki sim için de oluyor mu? Yoksa alacağımız yerden kayıt yaptırmadan alıp kendimiz mi yapmalıyız? Gelecek ayın sonuna doğru poco f2 pro almayı düşünüyorum turangsm den. Aydınlatabilecek biri var mı... Ayrıca bu işlemler qualcomm programı efs Explorer dan mı yapılıyor?

Ayrıca volte vowifi gibi özellikler çalışır mı?

Oyla:

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Konu çok birbirine girmiş. Band20 kaybetmemek için tek sim için mi imei işlemi yapılması gerek veya iki sim için de oluyor mu? Yoksa alacağımız yerden kayıt yaptırmadan alıp kendimiz mi yapmalıyız? Gelecek ayın sonuna doğru poco f2 pro almayı düşünüyorum turangsm den. Aydınlatabilecek biri var mı... Ayrıca bu işlemler qualcomm programı efs Explorer dan mı yapılıyor?

Ayrıca volte vowifi gibi özellikler çalışır mı?
hocam bu konu mi 9se için poco f2 pro da işleyiş farklıdır muhtemelen. o cihazda çift sim kayıt olmayabilir.

Oyla:
Üst Alt