Soru Band 20

rone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Mi 9 se
Konular
8
Band 20 ile ilgili konuları burada toplayabiliriz. Öncelikle sorunun tanımını yapalım.

Gerek bu forumda, gerek donanımhaberde, IMEI atıldıktan sonra, çoğu kişi, band 20'nin gittiğini ve 800MHz üzerinden hizmet alamadığını belirtmiş. Bazıları telefonun genel çekim performansında kötüleşme hissettiklerini söylemiş.

IMEI atıldıktan sonra band 20'nin gitmesi, gerçek bir durum mudur ? Sadece band 20 çeken yerde deneme yapan biri var mıdır ?

Turkcell'in band 20 kullanmadığı, Vodafone'un sadece kırsalda band 20 kullandığı söyleniyor. Türk Telekom'da durum nedir ?

Çift hat kullananların deneyimleri nelerdir ?

IMEI atma işlemi, neden sadece band 20'yi etkilemektedir ? Bu banda özel durum nedir ?

IMEI kaydı yapmış ve yapmamış kişiler, mevcut bandlara Network Signal Guru uygulamasıyla ile bakıp ekran görüntüsü alıp, paylaşabilirler mi ? Ve yine kullandıkları rom'u yazabilirler mi ? Elimizde konu ile ilgili gerçek bir bilgi olması için mümkün olduğunca fazla kullanıcıdan veri almalıyız. En az 10-15 kullanıcı.

Sorunu yaşadığını iddia edip çözüm bulan biri var mıdır ?

adembayrak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Mi 9se cihazım için çift sim band20 çalıştırmayı çok denedim fakat başarısız, tek hat band20 çalışıyor fakat çift sim yazınca çalışmıyor. Orjinal frp yedeğini eğer twrp üzerinden aldıysanız band20 leriniz orjinal imei ile çalışıyor fakat bilgisayardan program aracılığıyla qcn veya xqcn dosyalarını yedeklediyseniz maalesef band20 özelliğiniz sildiğiniz modemst1 ve modemst2 dizinlerinden sonra gidiyor. Olay programın yedeği tam olarak telefondan çekememesi ile alakalı olabilir. Bunun üzerinde çok çalışmama rağmen çift hat band20 çalıştırmayı beceremedim. İyi forumlar.

Oyla:

cashflow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
P40Lite-Mi 9 SE
Meslek
Resepsiyonist
Konular
3
Mi 9se cihazım için çift sim band20 çalıştırmayı çok denedim fakat başarısız, tek hat band20 çalışıyor fakat çift sim yazınca çalışmıyor. Orjinal frp yedeğini eğer twrp üzerinden aldıysanız band20 leriniz orjinal imei ile çalışıyor fakat bilgisayardan program aracılığıyla qcn veya xqcn dosyalarını yedeklediyseniz maalesef band20 özelliğiniz sildiğiniz modemst1 ve modemst2 dizinlerinden sonra gidiyor. Olay programın yedeği tam olarak telefondan çekememesi ile alakalı olabilir. Bunun üzerinde çok çalışmama rağmen çift hat band20 çalıştırmayı beceremedim. İyi forumlar.
Doğru. Bende sadece sim 2 de band 20 desteği var, diğer simi maalesef kullanamıyorum. Aynı zamanda volte ve internet tam hızla çalışıyor. Şebeke kalitesi konusunda da herhangi bir problem yaşamadım. Ama hala bu tek sim çift sim meselesine çare bulamamaları çok tuhaf açıkçası.

Oyla:

husmer22

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
hüsnü
Cihazım
mi9se
Konular
21
Valla ben iki simdede band 20 yok ikisinde de 4.5g ve volte kullanıyorum indirme hızı 40 mbps gördüm. Band 20 minin ne farkı var arkadaşlar

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

kdr_87

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
KADİR
Cihazım
xiomi mi5s
Konular
0
İkinci imei yi iptal ettirsek band 20 otomatik olarak gelir mi

Oyla:

abdulkadir 0101

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Mi 9 Se
Konular
0
Silme islemini kendim yapabilir miyim yoksa destek mi lazim basit bi olay mi yani
Hocam youtube da mevcut videolar var adım adım uygularsanız yaparsınız. imei teke düşürün . sonra orjinal rom flashlayın mi tools ile.

Oyla:

Bekir1905

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi9T
Konular
0
Poco X3 GT mi.com resmi sitesinden özelliklere baktım band 20 yazmıyor ekte gönderdim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-03-15-09-53-34-729_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-03-15-09-53-34-729_com.android.chrome.jpg
    312,4 KB · Görüntüleme: 14
Oyla:

sessizada00

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
not 10
Konular
0
s.a tek sim ile band20 geldi bende başka bir siteden dosyaları alıp denedim oldu içinden aldıgım yedekle denedim ilk tek imei yaptım olmadı sonra paylasılan qnc yedeyiyle yaptım şuan sıkıntısız band20 geldi
Hocam band 20 qcn dosyası ile mi alakalı donanımsalmı? not 105g var kırsalda çekmiyor. çin telefonu ise band 20 yok tur . global rom da olur filan filan bu band 20 donanımsal mı yazılımsal mı?
yazılımsal veya donanımsal ise nasıl çözebiliriz tyardımcı olabilirmisiniz

Oyla:
Üst Alt