Soru Band 20 olmazsa ne olur?

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Şöyle deyim aynı yerde çin cihazda 100 alırken global cihazda 200 250 alıyorsun. Sadece band20 kırsal alan çekimiyle iş bitmiyor başka etkileri de mevcut.

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
14
Türk Telekom için durum nasıl acaba, redmi note 12 pro 5g malum hindistan versiyonu ayrıca Vodafone adguard DNS için de sorun olduğu için TT ye geçmiştim.
Türk telekom kullanıyorum band 20'siz cihazda. Durum neredeyse hemen hemen aynı. Yani olan cihazda 5 tık çekerken olmayanda 4 tık çekiyor. O kadar. Kırsal alanda da hemen hemen aynı.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Şöyle deyim aynı yerde çin cihazda 100 alırken global cihazda 200 250 alıyorsun. Sadece band20 kırsal alan çekimiyle iş bitmiyor başka etkileri de mevcut.
Söylediğiniz şey hatalı. Böyle bir şey mümkün değil çünkü.
Band 20 düşük hızlı geniş kapsama alanı sunan rezil bir hizmet aslında. Tek güzel yanı baz istasyonuna uzak bölgelerde tek seçenek olması. Ancak şu günlerde her yer baz istasyonu dolduğu için hiçbir gereği yok.

Band 20 destekli cihazlar genelde operatör tarafından bu bandı kullanmaya yöneltiliyor ve çoğu zaman daha düşük İnternet hızlarına mahkum ediyor. Geçmişte global cihazlarımda mobilde işlemlerimi yaparken root ile Band 20 kapatıp hızlı bandlarda sabit kalmaya çalışırdım.

4,5G ilk çıktığı dönemde baz istasyonu azken Band 20 çok önemliydi ancak şu günlerde tamamen anlamsız.
Mesela şu an Çin cihazım direkt Band 1 bağlantı kullanıyor arada giren Band 20 olmayınca tüm deneyim de akıcı oyunlarda çok düşük ping değeri alıyorum.
Band 20 kullanırken ping değeri uzaya çıkıyor.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Söylediğiniz şey hatalı. Böyle bir şey mümkün değil çünkü.
Band 20 düşük hızlı geniş kapsama alanı sunan rezil bir hizmet aslında. Tek güzel yanı baz istasyonuna uzak bölgelerde tek seçenek olması. Ancak şu günlerde her yer baz istasyonu dolduğu için hiçbir gereği yok.

Band 20 destekli cihazlar genelde operatör tarafından bu bandı kullanmaya yöneltiliyor ve çoğu zaman daha düşük İnternet hızlarına mahkum ediyor. Geçmişte global cihazlarımda mobilde işlemlerimi yaparken root ile Band 20 kapatıp hızlı bandlarda sabit kalmaya çalışırdım.

4,5G ilk çıktığı dönemde baz istasyonu azken Band 20 çok önemliydi ancak şu günlerde tamamen anlamsız.
Mesela şu an Çin cihazım direkt Band 1 bağlantı kullanıyor arada giren Band 20 olmayınca tüm deneyim de akıcı oyunlarda çok düşük ping değeri alıyorum.
Band 20 kullanırken ping değeri uzaya çıkıyor.
Aynı cihazın çin ve globaline aynı yerde test yapın ne demeye çalıştığımı anlayacaksınız hocam , sadece band 20 adına konuşmamıştım

Ademtas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Redmi note 8
Konular
0
NFCnin alternatifi çok kod okutma şeklinde, band 20 de önemsizse hindistan romu kullanımda nerdeyse hiç eksik kalmıyor o zaman

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
14
NFCnin alternatifi çok kod okutma şeklinde, band 20 de önemsizse hindistan romu kullanımda nerdeyse hiç eksik kalmıyor o zaman
Bankalar NFC istiyor, temassız ödemede çoğu POS'ta QR ile ödeme yok varsa da sorun çıkıyor genelinde.

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
Band20 diğerlerine göre daha yavaş olduğu için şehir merkezinde İnternet hizin artacaktır fakat band20 nin kapsama alanı daha geniş olduğu için kırsal kesimde sıkıntı yaşayabilirsin hat farketmez bulunduğun bölge ile alakalı durumun

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
14
Band20 diğerlerine göre daha yavaş olduğu için şehir merkezinde İnternet hizin artacaktır fakat band20 nin kapsama alanı daha geniş olduğu için kırsal kesimde sıkıntı yaşayabilirsin hat farketmez bulunduğun bölge ile alakalı durumun
Nasıl hat fark etmez? Bal gibi de eder.

Slymngvn

MIUI özgürlüktür :)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Guven
Cihazım
Redmi K60
Konular
35
O başka etkileride soylermisin

Üst Alt