Soru Band 20 olmazsa ne olur?

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Ruby
Konular
9
Band 20 olmayan 2 adet cihaz kullandım Vodafone hat ile hem kırsalda hem şehirde. Sıkıntı olmadı. Ciddi sıkıntı yaşayanı da görmedim. Benim telefonun çekmediği yerler de oldu insan olmayan yerlere gittim, benim telefonun çekmediği yerde başkalarının farklı marka farklı operatörleri de çekmiyordu fakat aramızda öyle band20 eksikliği şeklinde bir sıkıntı olmadı. Orda hiçbir telefon çekmiyordu.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Konu yeniden gündeme gelmişken belirteyim yaklaşık 1 yıldır band 20 içermeyen cihaz kullanıyorum.

1 kere bile şebeke sorunum olmadı.

Cihaz düşük hızlı band 20 yerine yüksek hızlı üst bandları kullandığı için İnternetim daima çok hızlı. Ortalama 100 mbps hız ile kullanıyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

hepsi1lesme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hepsi1lesme
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
4
Üyeye yazmışsın
Söylediğiniz şey hatalı. Böyle bir şey mümkün değil çünkü.
Band 20 düşük hızlı geniş kapsama alanı sunan rezil bir hizmet aslında. Tek güzel yanı baz istasyonuna uzak bölgelerde tek seçenek olması. Ancak şu günlerde her yer baz istasyonu dolduğu için hiçbir gereği yok.

Band 20 destekli cihazlar genelde operatör tarafından bu bandı kullanmaya yöneltiliyor ve çoğu zaman daha düşük İnternet hızlarına mahkum ediyor. Geçmişte global cihazlarımda mobilde işlemlerimi yaparken root ile Band 20 kapatıp hızlı bandlarda sabit kalmaya çalışırdım.

4,5G ilk çıktığı dönemde baz istasyonu azken Band 20 çok önemliydi ancak şu günlerde tamamen anlamsız.
Mesela şu an Çin cihazım direkt Band 1 bağlantı kullanıyor arada giren Band 20 olmayınca tüm deneyim de akıcı oyunlarda çok düşük ping değeri alıyorum.
Band 20 kullanırken ping değeri uzaya çıkıyor.
Üyeye yazmışsın da senin yazdıkların hatalı
Cihaz 5 ca yani 5 bandı birleştirerek 400 500 mbps hızları geçiyor bunuda band 20 sayesinde yapıyor
Band 20 sana göre rezil hizmet olabilir ama hala kırsa köylerde ve şehir merkezi kapalı alanda iş görüyör
Bu arada Ping değerin operatör kaynaklı
Senin o düşük hız dediğin band 20 tek başına sabit vdsl den daha hızlı 100 mbps üzeri hız veriyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Band 20 olmayan 2 adet cihaz kullandım Vodafone hat ile hem kırsalda hem şehirde. Sıkıntı olmadı. Ciddi sıkıntı yaşayanı da görmedim. Benim telefonun çekmediği yerler de oldu insan olmayan yerlere gittim, benim telefonun çekmediği yerde başkalarının farklı marka farklı operatörleri de çekmiyordu fakat aramızda öyle band20 eksikliği şeklinde bir sıkıntı olmadı. Orda hiçbir telefon çekmiyordu.
Vodafone bütün bandlar kullandığı için sıkıntı olmaz band 20 yerine band8 kullanıyor

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Üyeye yazmışsın

Üyeye yazmışsın da senin yazdıkların hatalı
Cihaz 5 ca yani 5 bandı birleştirerek 400 500 mbps hızları geçiyor bunuda band 20 sayesinde yapıyor
Band 20 sana göre rezil hizmet olabilir ama hala kırsa köylerde ve şehir merkezi kapalı alanda iş görüyör
Bu arada Ping değerin operatör kaynaklı
Senin o düşük hız dediğin band 20 tek başına sabit vdsl den daha hızlı 100 mbps üzeri hız veriyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Vodafone bütün bandlar kullandığı için sıkıntı olmaz band 20 yerine band8 kullanıyor
Teşekkürler anladığım kadarıyla siz band 20 sayesinde 500 mbps hız alıyorsunuz.
Hız testi paylaşarak kullanıcıların doğru bilgiye ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

hepsi1lesme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hepsi1lesme
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
4
Teşekkürler anladığım kadarıyla siz band 20 sayesinde 500 mbps hız alıyorsunuz.
Hız testi paylaşarak kullanıcıların doğru bilgiye ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.
Umarım yardımcı olup öğretebilmişimdir

Ekli dosyalar

• 265ee64f36eb9b766f397d72ebef7110.png
    265ee64f36eb9b766f397d72ebef7110.png
    139 KB · Görüntüleme: 24
  • 23d91deb52f8ef1ac4c3b25f77dd2e52.png
    23d91deb52f8ef1ac4c3b25f77dd2e52.png
    158,5 KB · Görüntüleme: 24

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Umarım yardımcı olup öğretebilmişimdir
Elbette çok yardımcı oldunuz. Band 20siz telefon kullanan arkadaşlar büyük hayal kırıklığı yaşadı sayenizde. 3-5 bin fazla verip band 20li cihaz alsa 550 mbps üstü hızlar alacakmış meğersem. Görsellerin dosya isimleri bile webten alıntı olduğunu bağırıyor. Saati hiç söylemiyorum. Burada amacımız yarış yapmak değil birbirimize deneyim aktarmak. Eğer birimiz band 20 olmadığı için mağdur oluyorsa diğerlerini uyarmak. Eğer sorun yoksa sırf band 20 için ekstra maliyete girmemek.

Siz tutmuş Google kaynaklı resimler atıyorsunuz.

hepsi1lesme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hepsi1lesme
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
4
Elbette çok yardımcı oldunuz. Band 20siz telefon kullanan arkadaşlar büyük hayal kırıklığı yaşadı sayenizde. 3-5 bin fazla verip band 20li cihaz alsa 550 mbps üstü hızlar alacakmış meğersem. Görsellerin dosya isimleri bile webten alıntı olduğunu bağırıyor. Saati hiç söylemiyorum. Burada amacımız yarış yapmak değil birbirimize deneyim aktarmak. Eğer birimiz band 20 olmadığı için mağdur oluyorsa diğerlerini uyarmak. Eğer sorun yoksa sırf band 20 için ekstra maliyete girmemek.

Siz tutmuş Google kaynaklı resimler atıyorsunuz.
Arkadaşlar değil de siz hayal kırıklığı yaşamış gibisiniz
Değil ama Tut ki Google kaynaklı olması band 20 olduğu gerçeğini değiştirmez
San deneyim aktarıyorum saate takılıyorsun ona takılıyorsun. Band 20 nin nerede işe yarayacağını yazdım.
Böyle yerlerde kullanan varsa ihtiyacı olur sizin gibi gerçekleri göremeyen izler durur

BerkayBSK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
12
Bende uzun zamandır çin versiyon 13 Ultra kullanıyorum hattım ise Turkcell Şehir merkezinde zaten hiç bir sıkıntı çekmiyorum kırsalada çok gittim bu zamana kadar Band20 eksikliğini hiç hissetmedim hiç bir sıkıntı yaratmadı bana şehirler arası yollar olsun şehir merkezleri olsun kırsal bölgeler alanlar olsun yanımdaki diğer arkadaşlarımın telefonları nasıl çekiyorsa aynı o şekildeydi hatta yer yer onların telefonunun çekmeyipte benim telefonumun çektiği bir çok alan oldu ilk başta alırken bende tereddüt ederek almıştım Band 20 eksikliğinden dolayı ama hiç farkedilmiyor bile sadece tecrübelerimi paylaşmak istedim belki ben sıkıntı çekmemişimdir ama başka bir arkadaş çekebilir ona bir şey diyemem 🙂

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
30
Kardeşim xiaomilerde sorun olmuyor cihaz toplama değilse anteninde sorun yoksa sorun olmuyor çekiyor bazı kırsal yerlerde band 20 çekmemesi kötü oluyor ama yinede sorun olmuyor İstanbul'da bu tabi Türkiye genelini bilemeyecegim

hepsi1lesme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hepsi1lesme
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
4
Çekmede sıkıntı oluyorsa bile diğer cihaz 4g de bağlanırken
Band 20 olmayan 3g de bağlanır