İnceleme Asus Rog Phone 2 - Alındı

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız kullanın inşallah, iyi bir seçim yaptınız.

Asus arayüzü, hem kararlılığı, hem işlevselliği ile oturmuş ve harika bir sistemdir. Her gün aldığınız telefonu önceki günden daha çok seveceğinizi düşünüyorum.

Müsait olduğunuzda kendi çektiğiniz fotoğraf ve video örneklerinin orijinallerini yükleme şansınız olursa çok makbule geçer. Fotoğraflar için imgbb, videolar için youtube yada Google drive kullanabilirsiniz.

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Kusura bakmayın hocam doğru bölüme açtım sanıyordum, düzeltirseniz sevinirim. Olmadı hangi bölümde olması gerekiyorsa düzelteyim ben.
6000mAh ekran 60Hz de ise gerçek bir 6000mAh hocam. Ciddi manada bunu 12-13 saat ekran süreleri ile doyayisa hissettiriyor çünkü yazılımı oturmuş cihazın ve işlemciyi mükemmel OC'lemişler. Muhtemelen cihazın kerneli boşta iken işlemci frekansını düşürecek şekilde. Yük bindiğinde inanılmaz değerlere ulaşıyor zaten. 120Hz'de 6 saatlik ekran kullanımı var iken, %40 şarj vardı fakat oyun oynanmamıştı. Asus optimum ayarlarda 8 saatlik pubg deneyimi iddia ediyor tek şarj ile, deneyip göreceğiz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi8'den geçince büyük hissettirmedi. Çentiği yok ve siyah bölümler aşırı az. Büyük bölüm ekran yani. Kalan bölümlerde hoparlör. Evet, hoparlör ekranın ön tarafında, altta ve üstte.. :)
Hocam hayirli olsun peki mi 8 ile arasindaki en belirgin hissettiren özellikler nedir (çentik haric) mesela avantajlari nedir? Yada dejavantaji varmi (olduğunu zannetmiyorum ama ) :)

ErbeDesWind

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi8
Meslek
Turist Rehberi
Konular
5
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Seviyorum Asus markasını. Güven veriyor. Gerek programları gerekse de arayüzü stabil bir deneyim yaşatır diye düşünüyorum.

Xiaomi'de beni pişman eden tek şey stabilite. Çok fazla bug var ve ısrarla düzeltmiyorlar. En basiti bildirim problemi. Ben 5 - 6 sürüm falan gördüm. Düzeltilmedi gitti. Basit buglar mide bulandırıyor artık.
Sağolun hocam, dediklerinize çok şey katardım ama lüzumu yok artık.

Hayırlı olsun güle güle kullan.
sağolun hocam

Hayırlı olsun. 120hz ekran geçerken mükemmel. Gözü daha az yorar. Oyunlarda 120 fpsye çıkarsınız vsvs. Tank gibi telefon. Memnun olursunuz insallah
PUBG aşırı seçeneğinin yanına 90Hz ve 120Hz seçenekleri geliyor :)

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın cihazınızı
Sağolun hocam

Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız kullanın inşallah, iyi bir seçim yaptınız.

Asus arayüzü, hem kararlılığı, hem işlevselliği ile oturmuş ve harika bir sistemdir. Her gün aldığınız telefonu önceki günden daha çok seveceğinizi düşünüyorum.

Müsait olduğunuzda kendi çektiğiniz fotoğraf ve video örneklerinin orijinallerini yükleme şansınız olursa çok makbule geçer. Fotoğraflar için imgbb, videolar için youtube yada Google drive kullanabilirsiniz.
Tabii hocam bir kaç örnek toplayıp konuya eklerim bildirimleri açık tutun.

Hocam hayirli olsun peki mi 8 ile arasindaki en belirgin hissettiren özellikler nedir (çentik haric) mesela avantajlari nedir? Yada dejavantaji varmi (olduğunu zannetmiyorum ama ) :)
Mi8 ile arasındaki en büyük fark, snapdragon 845 ile 855+ arasında olamayacak kadar büyük olan performans farkı hocam. Aldığım gün yazmadım ama bugün rahatlıkla söyleyebilirim ki miui balon bir arayüzmüş. Antutu puanları falan yalan diye düşünüyorum

Hocam telefonu satıyor musunuz ? Sahibindende gördüm :)
Sahibinden de görmeniz normaldir hocam, ilan bana ait değil. Belki emin beyin ilanıdır, ben de ondan aldım :)

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Hocam peki mi 8 e göre kamera performansi nasil?

Sneijder

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
51
Hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın eskisi gibi gamer olsaydım kaçırmazdım bu cihazı..

ErbeDesWind

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi8
Meslek
Turist Rehberi
Konular
5
Hocam peki mi 8 e göre kamera performansi nasil?
Hocam ben profosyonel fotoğraflar çeken birisi değilim. En ileri gittiğim şey uzun pozlama ile yıldızları çekmekti o da bunda da var. Uzak mesafe fotoğrafları bariz mi8 den daha iyi çekiyor. Uzak mesafe derken yakınlaştırma kaliteyi düşürmüyor mi8 kadar. Video performansı bariz daha iyi. Ama fiyatına oranla, aralarindaki fiyat farkı kadar bir fark kesinlikle yok. Kamera için kesinlikle geçilmez mi8 den bu cihaza. Asusun fiyatındaki rakiplerinin gerisinde kaldığına eminim ama mi8den daha iyi. Mi9'la da kapışacaktır ama bi note10, s10 falan edemez diye düşünüyorum. Ama black shark serisi gibi sırf oyun için her yerinden kısılmış, oyun içinde ekstra bir özelliği olmayan bir cihaz kesinlikle değil. Dünyada bir tek bu cihazda olan özellikler var cihaz için ve hiç bir yerinden kısılma olduğunu henüz farketmedim. İnceledikçe bilgi veririm. Şu an için gördüğüm tek şey şarjdayken oyun oynadığında şarj azalıyor. Ama benim adaptörüm cihaz 128gb olduğu için 18W. 30W ile şarj etsem durum farklı olabilir. Cihazın sistemi ve 6000mAh batarya olsa gerek ağır yük altında şarj olması mümkün değil.

Hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın eskisi gibi gamer olsaydım kaçırmazdım bu cihazı..
Oyun oynamaya dönecek ve oyun telefonu alacak olursanız kesinlikle asus rog serisi düşünmelisiniz hocam :)

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Hocam ben profosyonel fotoğraflar çeken birisi değilim. En ileri gittiğim şey uzun pozlama ile yıldızları çekmekti o da bunda da var. Uzak mesafe fotoğrafları bariz mi8 den daha iyi çekiyor. Uzak mesafe derken yakınlaştırma kaliteyi düşürmüyor mi8 kadar. Video performansı bariz daha iyi. Ama fiyatına oranla, aralarindaki fiyat farkı kadar bir fark kesinlikle yok. Kamera için kesinlikle geçilmez mi8 den bu cihaza. Asusun fiyatındaki rakiplerinin gerisinde kaldığına eminim ama mi8den daha iyi. Mi9'la da kapışacaktır ama bi note10, s10 falan edemez diye düşünüyorum. Ama black shark serisi gibi sırf oyun için her yerinden kısılmış, oyun içinde ekstra bir özelliği olmayan bir cihaz kesinlikle değil. Dünyada bir tek bu cihazda olan özellikler var cihaz için ve hiç bir yerinden kısılma olduğunu henüz farketmedim. İnceledikçe bilgi veririm. Şu an için gördüğüm tek şey şarjdayken oyun oynadığında şarj azalıyor. Ama benim adaptörüm cihaz 128gb olduğu için 18W. 30W ile şarj etsem durum farklı olabilir. Cihazın sistemi ve 6000mAh batarya olsa gerek ağır yük altında şarj olması mümkün değil.

Oyun oynamaya dönecek ve oyun telefonu alacak olursanız kesinlikle asus rog serisi düşünmelisiniz hocam :)
Acik soylemek gerekirse mi 9 t pro gozume kestirdim (imei kayitli) ama bunu oneriyorsaniz cidden dusuncem

Acik soylemek gerekirse mi 9 t pro gozume kestirdim (imei kayitli) ama bunu oneriyorsaniz cidden dusuncem
Ha bu arada sizinki imei kayitlimi ayrica ne kadara aldiniz

Sneijder

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
51

Kesinlikle haklısınız hocam..
notebook da da oyunda ROG'u tercih ettim yıllarca..

ErbeDesWind

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi8
Meslek
Turist Rehberi
Konular
5

Ha bu arada sizinki imei kayitlimi ayrica ne kadara aldiniz
imei kayıtlı (malum yollarla) 3700tl

Üst Alt