İnceleme Asus Rog Phone 2 - Alındı

ErbeDesWind

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi8
Meslek
Turist Rehberi
Konular
5
Peki bu fiyata malum yollardan kayitli olsada bulabilecegimiz bir yer varmi hocam malum fiyatlar ortalama 4000 civarinda da
Siz kesin alacaksanız özel mesaj yoluyla kendi tedarikçimin bilgilerini verebilirim. Ön sipariş ile 10-12 gün içinde 3700'e geliyor. Direkt almak isterseniz aynı gün 4000tl.

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Siz kesin alacaksanız özel mesaj yoluyla kendi tedarikçimin bilgilerini verebilirim. Ön sipariş ile 10-12 gün içinde 3700'e geliyor. Direkt almak isterseniz aynı gün 4000tl.
Hocam niyetim var ama aciliyeti yok bi dusuneyim sagolsun :)

ErbeDesWind

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi8
Meslek
Turist Rehberi
Konular
5
Arkadaşlar yarın sabah denemek için kullandığım cihazı verip yurt dışından gelen 0 cihaza geçiyorum. Birisi fotoğraf testi istemişti, başka test isteyen olursa yorumlara yazabilir yarın izinliyken yapayım

floast

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Redmi note 6 pr
Meslek
Serbest
Konular
35
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın hocam

ErbeDesWind

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi8
Meslek
Turist Rehberi
Konular
5
Arkadaşlar merhaba tekrardan. 2 adet manual modda gece çekimi fotoğrafı ekliyorum. Pek manzara bulamadığım için çekim yapamadım. Kamera performansı aşırı iyi değil. Mi8 ile kafa kafaya sanırım pek fark göremedim.

Şarj performansı ise muhteşem. 5 saat kesintisiz pubg mobile oynadım, 6.30 saat ekran süresi ile birlikte hala %15 şarj var. Isınma kesinlikle yok cihaz yağ gibi akıyor. (120FPS / 4xMSAA / HDR / AŞIRI AYARLAR)

Bu arada cihaz tüm gün mobil verideydi. Parlaklık ise %80 ile %100 arasında değişmeli kullanıldı.

Fotoğraflardan biri ek olarak yüklendi boyutundan dolayı sanırım. Linke tıklayıp açabilirsiniz arada kaldı.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gözüme takılan güzel bir şeyi daha ekleyeceğim. Bildirim çubuğuna düşen bildirimleri, ekranı açıp kapasak bile kilit ekranında gözükmeye devam ediyor. Bildirimi sildiğimizde ise uyguluma simgesinin üzerinde küçük mavi bir nokta kalıyor. Yani iOS misali bildirim özelliği var. Bunu xiaomi'de modüller ile yapmak mümkündü xposed ile fakat cihazı inanılmaz kötü bir hale getiriyordu.

Son olarak cihazın arkasındaki asus rog simgesi yanıyor cihazı bilenler bilir ışıklı mışıklı bir şey. Onu da her bildirime özel, her çağrıya özel, şarkı ritmine özel vs vs istediğimiz gibi rengarenk ve şekilli ayarlayabiliyoruz.

Son düzenleme:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Arkadaşlar merhaba tekrardan. 2 adet manual modda gece çekimi fotoğrafı ekliyorum. Pek manzara bulamadığım için çekim yapamadım. Kamera performansı aşırı iyi değil. Mi8 ile kafa kafaya sanırım pek fark göremedim.

Şarj performansı ise muhteşem. 5 saat kesintisiz pubg mobile oynadım, 6.30 saat ekran süresi ile birlikte hala %15 şarj var. Isınma kesinlikle yok cihaz yağ gibi akıyor. (120FPS / 4xMSAA / HDR / AŞIRI AYARLAR)

Bu arada cihaz tüm gün mobil verideydi. Parlaklık ise %80 ile %100 arasında değişmeli kullanıldı.

Fotoğraflardan biri ek olarak yüklendi boyutundan dolayı sanırım. Linke tıklayıp açabilirsiniz arada kaldı.

Gözüme takılan güzel bir şeyi daha ekleyeceğim. Bildirim çubuğuna düşen bildirimleri, ekranı açıp kapasak bile kilit ekranında gözükmeye devam ediyor. Bildirimi sildiğimizde ise uyguluma simgesinin üzerinde küçük mavi bir nokta kalıyor. Yani iOS misali bildirim özelliği var. Bunu xiaomi'de modüller ile yapmak mümkündü xposed ile fakat cihazı inanılmaz kötü bir hale getiriyordu.

Son olarak cihazın arkasındaki asus rog simgesi yanıyor cihazı bilenler bilir ışıklı mışıklı bir şey. Onu da her bildirime özel, her çağrıya özel, şarkı ritmine özel vs vs istediğimiz gibi rengarenk ve şekilli ayarlayabiliyoruz.

Hocam aklımı çeliyorsun varya, mi 9'u bırakıp
Asus alasım geliyor. 6 seneye yakın kullandım asus'u zenfone 3 halen duruyor arada kullanıyorum zevk veriyor insana, bildirimler konusunda xiaomi ye geçince büyük hayal kırıklığı yaşadım, asustayken bildirimi kendiniz silmediğiniz sürece ne yaparsan yap o bildirimi gözüne sokuyordu hatta ekranı hiç açmadıysan belli araklıklarla ses çıkartıyordu telefon bildirime bakana kadar. Xiaomi de öyle birşey yok.

Eşim bir iki haftadır kendi iphone cihazında ekran sorunu çıktığı için zenfone 3 kullanıyor ve akşam bana bundan sonra android'e geçmek istiyorum dedi, zenui arayüzü böye işte ios kullanıcısının bile aklını çeliyor.

ErbeDesWind

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi8
Meslek
Turist Rehberi
Konular
5
Hocam aklımı çeliyorsun varya, mi 9'u bırakıp
Asus alasım geliyor. 6 seneye yakın kullandım asus'u zenfone 3 halen duruyor arada kullanıyorum zevk veriyor insana, bildirimler konusunda xiaomi ye geçince büyük hayal kırıklığı yaşadım, asustayken bildirimi kendiniz silmediğiniz sürece ne yaparsan yap o bildirimi gözüne sokuyordu hatta ekranı hiç açmadıysan belli araklıklarla ses çıkartıyordu telefon bildirime bakana kadar. Xiaomi de öyle birşey yok.

Eşim bir iki haftadır kendi iphone cihazında ekran sorunu çıktığı için zenfone 3 kullanıyor ve akşam bana bundan sonra android'e geçmek istiyorum dedi, zenui arayüzü böye işte ios kullanıcısının bile aklını çeliyor.
Hocam kamera konusunda, ön kamera bu cihazdan daha iyi olabilir mi9'un. Çünkü mi8'in ki daha iyiydi gibi geliyor bana. Diğer tüm özellikleri için Asus'a kesinlikle geçebilirsiniz. Ben ikisini de elime aldım bu cihazı satın alırken, ciddi mana da xiaomi de malzeme kalitesi olduğunu düşünmüyorum artık. Fakat dediğim gibi sizin cihazınız da çok çok iyi, geçmeye değer mi düşünüp tartmanız gerek. Oyun falan oynuyorsanız hiç düşünmeyin, airtriggers özelliği var bu cihazda, dünyada bir ilk. Hoparlör olarak da yanımda ses bombası taşımaya gerek kalmıyor. Xiaominin hoparlörleri mâlum biliyorsunuz. Bir de benim cihazım çin versiyonu (tencent games) 8/128'lik model. Global rom attığınızda güncelleme gelmiyor el ile yapmak gerekiyor. Ben eski bir sürüm kullanıyorum bir iki ufak hata mevcut. Çin romuna dönüp ingilizce kullanıcam ya da twrp yükleyip cihazı güncelleyeceğim. Ama xiaomideki hataların 100/1'i yok merak etmeyin.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Hocam kamera konusunda, ön kamera bu cihazdan daha iyi olabilir mi9'un. Çünkü mi8'in ki daha iyiydi gibi geliyor bana. Diğer tüm özellikleri için Asus'a kesinlikle geçebilirsiniz. Ben ikisini de elime aldım bu cihazı satın alırken, ciddi mana da xiaomi de malzeme kalitesi olduğunu düşünmüyorum artık. Fakat dediğim gibi sizin cihazınız da çok çok iyi, geçmeye değer mi düşünüp tartmanız gerek. Oyun falan oynuyorsanız hiç düşünmeyin, airtriggers özelliği var bu cihazda, dünyada bir ilk. Hoparlör olarak da yanımda ses bombası taşımaya gerek kalmıyor. Xiaominin hoparlörleri mâlum biliyorsunuz.

Hocam mi 9 da donanımdan hiç şikayetim yok. Fakat arayüz ve yazılım beni hiç açmıyor. Bana hitap etmiyor.
Oyun oynuyorum, Pupg ve Wot oynuyorum pubg den genel anlamda harika sadece bir sıkıntı var neden bilmiyorum arada anlık takılmalar oluyor en düşük ayarda da en yüksek ayarda da oluyor bu takılma fakat çok bir engel değil. Oyunlarda sorun şuki batarya küçük ve 3.5mm kulaklık çıkışı yok. Dolayısı ile oyun oynarken şarj edemiyorum, ses olmadan pupg oynanmaz zaten.
Bakalım yıl başından sonra piyasaya bir yenilik getirecek model çıkar belki, aklım hep asus'da kaldı.

Fotoğraf konusuda bence kafaya takılacak kadar bir fark olduğunu sanmıyorum, gerekirse gcam falan uydurula bilir diye düşünüyorum.

ErbeDesWind

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi8
Meslek
Turist Rehberi
Konular
5
Hocam mi 9 da donanımdan hiç şikayetim yok. Fakat arayüz ve yazılım beni hiç açmıyor. Bana hitap etmiyor.
Oyun oynuyorum, Pupg ve Wot oynuyorum pubg den genel anlamda harika sadece bir sıkıntı var neden bilmiyorum arada anlık takılmalar oluyor en düşük ayarda da en yüksek ayarda da oluyor bu takılma fakat çok bir engel değil. Oyunlarda sorun şuki batarya küçük ve 3.5mm kulaklık çıkışı yok. Dolayısı ile oyun oynarken şarj edemiyorum, ses olmadan pupg oynanmaz zaten.
Bakalım yıl başından sonra piyasaya bir yenilik getirecek model çıkar belki, aklım hep asus'da kaldı.

Fotoğraf konusuda bence kafaya takılacak kadar bir fark olduğunu sanmıyorum, gerekirse gcam falan uydurula bilir diye düşünüyorum.
Hocam zaten telefonda camera2api aktif ve gcam ile muhteşem fotoğraflar çekiliyor. Ama stock kamera ile arasında neredeyse hiç fark yok, MIUI değil bu :)
Ek olarak oyun oynuyorsanız takılma sebebi ısı hocam.. Elinizi yakmasa da cihazlar çok ısınıyor. İleride daha da kötü olacak, benim diğer konularıma bakın anlarsınız. Mi8 beni çıldırıyordu artık. Bu arada oyun oynuyorsanız hiç düşünmeyin. Airtriggers özelliğini biliyor musunuz bilmiyorum ama cihazın kendi tetikleri var ve muhteşem çalışıyor. 120hz 1ms ekrandan bahsetmiyorum bile. Bu arada az önce sizin için bas çek bir fotoğraf çektim ekliyorum. Forum kaliteyi düşürüyor daha sonra hızlıresime yüklerim.

Üst Alt