Rom ArrowOS POCO X3/NFC [11] [OFFICIAL]

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ArrowOS, sistemi basit, temiz ve düzenli tutmak amacıyla başlatılan AOSP/CAF tabanlı bir projedir. Sadece, gerçekten YARARLI olacak doğru ve en çok kullanılan özellikleri ekledik. Günün sonunda, daha iyi pil ömrü ile sorunsuz performans sunmayı hedefliyoruz.

Bağlantılar

Kurulum Talimatları

BL Kilidi açık ve custom recovery yüklü olmalıdır.. OrangeFox Önerilir

• Format data > Yes
  • Wipe cache dalvik
  • Android 11 FW flash
  • ArrowOS flash
  • Recovery modda yeniden başlatın
  • DFE flash
  • reboot system
Ekran Görüntüleri

NOT: Yapılan işlemlerde oluşabilecek herhangi bir problemde sorumluluk size aittir.Ben veya Miui Türkiye asla sorumlu tutulamaz.

Son düzenleme:

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Konudan bağımsız bir şey soracağım. Format data yes yapınca rom silinmiyor mu? Reboot atınca recoverye düşmüyor mu

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Konudan bağımsız bir şey soracağım. Format data yes yapınca rom silinmiyor mu? Reboot atınca recoverye düşmüyor mu
Mevcut roma format data yaparsanız tüm veriler silinir, cihazı ilk aldığınız gibi kurulum ekranından başlar,rom silinmez. Ve dolayısıyla recoverye düşmez

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Mevcut roma format data yaparsanız tüm veriler silinir, cihazı ilk aldığınız gibi kurulum ekranından başlar,rom silinmez. Ve dolayısıyla recoverye düşmez
Anladım, teşekkür ederim. Bunu bilmiyordum. Hep sistemide siliyor zannediyordum. Şu an hiç bi romu şu cihaza indirip kurmayacağım. Kurtarmasından, romuna kadar hepsi kararsız. Aynı adımları yapıp bazen brick olabiliyor cihaz. Hem bu süreçte kaynak kodları yayınlanır. Ondan sonra aospye geçerim. Özellikle RR kullanmak istiyorum. Mix 2 kullanırken deneyimleyememiştim RR'ı

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Anladım, teşekkür ederim. Bunu bilmiyordum. Hep sistemide siliyor zannediyordum. Şu an hiç bi romu şu cihaza indirip kurmayacağım. Kurtarmasından, romuna kadar hepsi kararsız. Aynı adımları yapıp bazen brick olabiliyor cihaz. Hem bu süreçte kaynak kodları yayınlanır. Ondan sonra aospye geçerim. Özellikle RR kullanmak istiyorum. Mix 2 kullanırken deneyimleyememiştim RR'ı
Romlar kararsız değil hocam. Neredeyse hepsi günlük kullanım için uygun,android 11 de dahil. Çalışmayan bir özellik yok sadece ufak tefek buglar var ki en son havocos android 10 birçok fix ile birlikte official sürüm yayınladı, yakında diğer romlarda güncelleme alacaktır. Recovery kararsız şöyle,yedek alma geri yükleme vs tüm özellikleri çalışmıyor fakat kurulum adımlarını eksiksiz ve format data dışında bir wipe yapmadan yerine getirdiğiniz zaman brick ihtimali çok düşük.

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Evet, şimdi gördüm. Bir çok rom çok hızlı şekilde telefona gelmiş. Eski cihazımda ben bi rom değiştirirken normal data, system, vendor, art, dalvik ve cache wipe yapıp rom atıyordum. Format datayı şifrelenirse kullanıyordum. Bu yeni telefonlarda normal wipe yapıp sonra rom yükleyip format data yapıyorum değil mi? Yoksa normal wipe gerek duymaksızın miui üzerine aosp atıp format data mı yapıyorum. Kafam karıştı biraz :D

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Evet, şimdi gördüm. Bir çok rom çok hızlı şekilde telefona gelmiş. Eski cihazımda ben bi rom değiştirirken normal data, system, vendor, art, dalvik ve cache wipe yapıp rom atıyordum. Format datayı şifrelenirse kullanıyordum. Bu yeni telefonlarda normal wipe yapıp sonra rom yükleyip format data yapıyorum değil mi? Yoksa normal wipe gerek duymaksızın miui üzerine aosp atıp format data mı yapıyorum. Kafam karıştı biraz :D
Normali aslında sizin eski cihazınız da yaptığınız gibi. Ama bizim cihaz için şuan da wipeyi aklınızdan çıkarın hocam haha-- Ve format datayıda rom flashmadan önce yapmayın,sonra olacak. Bir kaç rom konusu açtım burda(zaten rom konusuna mesajı yazıyormuşum haha--) ,orda yazdığı şekilde kurulumu yapın , aslında kafa karıştıracak bisey yok:)

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Heh yani cihaza has bi durum bu olay, anlaşıldı. :D

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Şimdi hocam, global roma root attım. Bir kaç sorum var mixplorer ile önyüklü uygulamaları kaldıramıyorum.''No item deleted'' uyarısı veriyor. Nasıl kaldırabilirim ? Telefonunuz şu an sizde şifreli mi ? Dm verity denedim fakat şifre kalkmadı. Ayrıca safetynet başarısız diyor. Magiskhide prop gibi modüller olmasına rağmen sorun devam ediyor. Umarım sorunları siz çözmüşsünüzdür.

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Şimdi hocam, global roma root attım. Bir kaç sorum var mixplorer ile önyüklü uygulamaları kaldıramıyorum.''No item deleted'' uyarısı veriyor. Nasıl kaldırabilirim ? Telefonunuz şu an sizde şifreli mi ? Dm verity denedim fakat şifre kalkmadı. Ayrıca safetynet başarısız diyor. Magiskhide prop gibi modüller olmasına rağmen sorun devam ediyor. Umarım sorunları siz çözmüşsünüzdür.
Sistem uygulamalarını kaldırmak için şunu deneyin bi hocam
Benim bl kilidim kapalı iki günü var. Açtığımda da global romda kalmayı düşünmüyorum sizede tavsiye etmem hocam eu rom dururken bence gerek yok. :D Magisk hangi sürümünü kullandınız?

Üst Alt