Yardım Arka Planda Uygulama Kapanması

fcaglar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih Çağlar
Cihazım
A2 Lite
Konular
1
Selamlar pil optimizasyonu kapalı olduğu halde hemen pubgden whatsappa geçer geçmez kapanıyor yok mudur çözümü cihazı satmaya kadar çıktı olay çok sinir bozucu,yeniden başlatmış gibi oluyor yani ne yapılabilir ağalar şimdiden teşekkürler.

tonce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tonce
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
0
Bu sorun Android 9'da da vardı 10 ile arasında belirgin bir fark yok, aynı gibi bu yönden.. 8'i hatırlayamıyorum maalesef, fakat sistemler üst sürümlere geçerken ihtiyaç duydukları ram miktarı da doğal olarak artıyor, belki de ana etmen budur.. Tamamen Telefona veya Xiaomi'ye atfedilmesi doğru bir yaklaşım olmayabilir.

İyi de bu telefonun 2 yıl ve 2 ana sürüm güncelleme alacağı belliydi ona göre üretilmeliydi yani. Burada tabi ki marka ve telefona atfedilecektir bu tarz sorunlar. Bakalım durumları ilerleyen günlerde deneyimleyeceğiz. :) Olmazsa şu MIUI 11 i deneyeceğim. Zamanında bi Samsung Note 2 vardı bende baya uğraşırdım bu farklı rom yükleme ve deneme işleriyle. Bu ne güzel android one bozmayayım düzenini diyorum ama kanıma giriyor bu yazılım sorunları :D

Oyla:

denemeci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Gümüş
Konular
0
Rootlu cihaza Kernel Adiutor yükleyin. Sol menüden "Düşük Bellek Sonlandırıcı" kısmını "Açılışta Uygula" diyerek işaretleyin. Reboot edin. Bu şekilde kullanımınızı kontrol edin. Genellikle mevcut ayarları değiştirmeden sorun giderilmiş olmalıdır.

Oyla:

Kinqpin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Gm5 plus
Konular
0
Şu olay nefret ettirdi telefondan. Örneğin alışveriş yapacaksın sms geldi diyelim. Sen sms i açıp uygulamaya geri dönmek istediğinde yaptığın işlem iptal oluyor direk. Çok kötü bir deneyim yaşatıyor telefon.

Oyla:

Oguzyncr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
OğuzYeniçeri
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Buna çözüm bulabilen yok mu hâlâ ? Uygulamaları güncelle kısmına basıyorum çıkıyorum play store a dönüyorum uygulama güncellenmemiş. Sinir oldum valla ya. Çözebilen varsa yazabilir mi?

Oyla:

Oguzyncr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
OğuzYeniçeri
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Uyarlamalı pili kapattım. Launcher ın bildirim erişimini kapattım çünkü RAM i çok kullanıyordu. Şu an sorun çözüldü gibi.

Oyla:

Hamitackgz61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hamit
Cihazım
Xioami Mi A2 Li
Konular
1
Uyarlamalı pili kapattım. Launcher ın bildirim erişimini kapattım çünkü RAM i çok kullanıyordu. Şu an sorun çözüldü gibi.

Yöntemizini denedim fakat değişen bir şey yok en azından büyük ve önemli uygulamalarda sorun devam ediyor. Üstelik ram kullanım verilerinde de bir azalma göremedim..

Oyla:

Oguzyncr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
OğuzYeniçeri
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Yöntemizini denedim fakat değişen bir şey yok en azından büyük ve önemli uygulamalarda sorun devam ediyor. Üstelik ram kullanım verilerinde de bir azalma göremedim..
Uygulamaların pil optimizasyonlarını kapattınız mı peki ? Bu arada ben poco launcher kullanıyorum.

Oyla:
Üst Alt