Yardım Arka Planda Uygulama Kapanması

fcaglar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih Çağlar
Cihazım
A2 Lite
Konular
1
Selamlar pil optimizasyonu kapalı olduğu halde hemen pubgden whatsappa geçer geçmez kapanıyor yok mudur çözümü cihazı satmaya kadar çıktı olay çok sinir bozucu,yeniden başlatmış gibi oluyor yani ne yapılabilir ağalar şimdiden teşekkürler.

Hamitackgz61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hamit
Cihazım
Xioami Mi A2 Li
Konular
1
Yazılımsal bir eksik olduğu kesin fakat düzeltilebilir mi bilmiyorum.. Çünkü bunun Xiaomi'nin bizlere sunduğu romlardan mı yoksa Android'in son sürümlerinin (9-10) ekstra kaynak kullanımının getirdiği bir yükten dolayı mı olduğunu kestirmek zor, bunun için aynı ram kapasiteli ve aynı sistemi kullanan cihazlarla karşılaştırma yapmak gerekiyor. Evet daha düşük ram kapasiteli telefonlar bunu başarıyor olabilir fakat muhtemelen kullandıkları Android sürümü de eskidir ve sistem çok daha az kaynağa ihtiyaç duyuyordur.

Oyla:

fcaglar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih Çağlar
Cihazım
A2 Lite
Konular
1
Yazılımsal bir eksik olduğu kesin fakat düzeltilebilir mi bilmiyorum.. Çünkü bunun Xiaomi'nin bizlere sunduğu romlardan mı yoksa Android'in son sürümlerinin (9-10) ekstra kaynak kullanımının getirdiği bir yükten dolayı mı olduğunu kestirmek zor, bunun için aynı ram kapasiteli ve aynı sistemi kullanan cihazlarla karşılaştırma yapmak gerekiyor. Evet daha düşük ram kapasiteli telefonlar bunu başarıyor olabilir fakat muhtemelen kullandıkları Android sürümü de eskidir ve sistem çok daha az kaynağa ihtiyaç duyuyordur.
Abi inan hiç anlamam rom vs yani rom atsak tamamen yönetim elimizde olsa çözüm yapılabilir mi garantiye yollamak akıl işi olurmu sizce dardayız

Oyla:

Hamitackgz61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hamit
Cihazım
Xioami Mi A2 Li
Konular
1
Abi inan hiç anlamam rom vs yani rom atsak tamamen yönetim elimizde olsa çözüm yapılabilir mi garantiye yollamak akıl işi olurmu sizce dardayız
Garantilik bir durum söz konusu değil, bu bir arıza değil, sorun olarak bile görmeyeceklerdir, yazılımı sıfırlayıp yeniden yüklerler değişen bir şey olmayacaktır yani. Rom konusuna gelirsek
biz stock rom kullandık hep farklı rom kullanıp tecrübe eden arkadaşlar yorum yaparsa bilgilenebiliriz alakası var mı diye. Kısacası hepimizde durum bu geribildirim yapıp düzelmesini umup böyle idare edeceğiz, canınızı çok fazla sıkıyorsa da başka cihaza geçebilirsiniz, fakat ayar kurcalayıp kendinizi yormayın derim.. Yine söylüyorum Xiaomi'lik bir durum bile olmayabilir, Android'in yapısı bunu gerektiriyordur belki de, bu donanımda yeni sürümleri kullanan cihazlar için..

Oyla:

fcaglar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih Çağlar
Cihazım
A2 Lite
Konular
1
Garantilik bir durum söz konusu değil, bu bir arıza değil, sorun olarak bile görmeyeceklerdir, yazılımı sıfırlayıp yeniden yüklerler değişen bir şey olmayacaktır yani. Rom konusuna gelirsek
biz stock rom kullandık hep farklı rom kullanıp tecrübe eden arkadaşlar yorum yaparsa bilgilenebiliriz alakası var mı diye. Kısacası hepimizde durum bu geribildirim yapıp düzelmesini umup böyle idare edeceğiz, canınızı çok fazla sıkıyorsa da başka cihaza geçebilirsiniz, fakat ayar kurcalayıp kendinizi yormayın derim.. Yine söylüyorum Xiaomi'lik bir durum bile olmayabilir, Android'in yapısı bunu gerektiriyordur belki de, bu donanımda yeni sürümleri kullanan cihazlar için..
Peki reis note 6 pro düşünüyorum bunu satıp 4/64 aynısı olurmu acaba yada Xiaomi önerdiğiniz çentikli telefon bu segmentte

Oyla:

Hamitackgz61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hamit
Cihazım
Xioami Mi A2 Li
Konular
1
Peki reis note 6 pro düşünüyorum bunu satıp 4/64 aynısı olurmu acaba yada Xiaomi önerdiğiniz çentikli telefon bu segmentte

Dostum bizim cihaza göre mutlaka fark edecektir, ama yine de %100'lük bir multitasking performansı alır mısın bilemem, çünkü 4 gb lik cihazları deneyimleme şansım olmadı, ama sorunun tamamen ram ile alakalı olduğunu düşünüyorum, sen yeni cihaz almadan önce orada bir konu açıp kullanan arkadaşlara bunu sorabilirsin.

Oyla:

fcaglar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih Çağlar
Cihazım
A2 Lite
Konular
1
Dostum bizim cihaza göre mutlaka fark edecektir, ama yine de %100'lük bir multitasking performansı alır mısın bilemem, çünkü 4 gb lik cihazları deneyimleme şansım olmadı, ama sorunun tamamen ram ile alakalı olduğunu düşünüyorum, sen yeni cihaz almadan önce orada bir konu açıp kullanan arkadaşlara bunu sorabilirsin.
Teşekkürler reis

Oyla:

degerli43

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğretmen
Konular
4
Android 10a güncelleyince aynı sorunu yaşadım. 9a düşürdüm tekrar bu sorun gitti.

Oyla:

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Vay bee, bu sorunun aynısını seneler önce HTC A9 DA yaşıyordum. Beni kanser ediyordu, arka planda hiçbir uygulama açık kalmıyordu.

Çözüm bulamadım, gittim HTC A9 u sattım ve geçici olarak LG G2 almıştım, allahım o da ne, G2 resmen kusursuz çalışıyordu, arka planda uygulamalar saatlerce hazır bekliyordu, çok şaşırmıştım, inanılmaz bir konfor, 2. El, idare etsin diye aldığım telefon, dünyanın parasını verip aldığım telefondan daha iyi çalışıyordu.

Sonra tüm HTC A9 kullananlar bu ram yönetimi çok kötü diye değiştirdi telefonlarını. Düzelmez bu sorun bence, telefonu değiştirmek en mantıklı şey.

Oyla:

tonce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tonce
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
0
Bu sorun bende mevcut. Android 8 ve 9'da yoktu. İlk android 10 güncellemesini sorunsuz tamamladım sonra bende de başladı. Yazılımla çözülür de Xiaomi becerebilir mi göreceğiz.

Oyla:

Hamitackgz61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hamit
Cihazım
Xioami Mi A2 Li
Konular
1
Bu sorun bende mevcut. Android 8 ve 9'da yoktu. İlk android 10 güncellemesini sorunsuz tamamladım sonra bende de başladı. Yazılımla çözülür de Xiaomi becerebilir mi göreceğiz.

Bu sorun Android 9'da da vardı 10 ile arasında belirgin bir fark yok, aynı gibi bu yönden.. 8'i hatırlayamıyorum maalesef, fakat sistemler üst sürümlere geçerken ihtiyaç duydukları ram miktarı da doğal olarak artıyor, belki de ana etmen budur.. Tamamen Telefona veya Xiaomi'ye atfedilmesi doğru bir yaklaşım olmayabilir.

Oyla:
Üst Alt