Mod Arama Ekranı Stilim(MiUI CT)

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
res/layout/call_card.xml
Bul

Rich (BB code):
<RelativeLayout android:layout_gravity="center_horizontal" android:id="@id/small_avatar_layout" android:visibility="gone" android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="wrap_content">
        <ImageView android:id="@id/small_avatar" android:visibility="gone" android:layout_width="@dimen/incoming_avatar_diameter" android:layout_height="@dimen/incoming_avatar_diameter"android:contentDescription="@null" />
        <ImageView android:id="@id/verify_img" android:visibility="gone" android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="wrap_content" android:layout_alignBottom="@id/small_avatar" android:layout_alignEnd="@id/small_avatar" />
    </RelativeLayout>

Değiştir
Kod:
<RelativeLayout android:layout_gravity="center_horizontal" android:id="@id/small_avatar_layout" android:visibility="gone" android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="wrap_content">
               <LinearLayout android:layout_gravity="center_horizontal" android:orientation="vertical" android:background="@drawable/default_small_avatar_new" android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="wrap_content" android:layout_marginTop="@dimen/call_info_avatar_margin_top">
         <com.sai.customimage.ImageViewRoundedCorners android:gravity="center" android:layout_gravity="center" android:id="@id/small_avatar" android:visibility="gone" android:layout_width="@dimen/incoming_avatar_diameter" android:layout_height="@dimen/incoming_avatar_diameter" android:contentDescription="@null" />
        </LinearLayout>
        <ImageView android:id="@id/verify_img" android:visibility="gone" android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="wrap_content" android:layout_alignBottom="@id/small_avatar" android:layout_alignEnd="@id/small_avatar" />
    </RelativeLayout>

res/values/dimens.xml
Mevcut kodları değiştir

Rich (BB code):
<dimen name="call_info_avatar_margin_top">110.0dip</dimen> Bu üstten daireye olan mesafe
<dimen name="call_info_translateY_incoming">0.0dip</dimen>
<dimen name="call_info_translateY_pressed">0.0dip</dimen>
<dimen name="call_info_margin_top">35.0dip</dimen> Bu üstten arayan ismine mesafe
<dimen name="incoming_avatar_diameter">200.0dip</dimen> Dairenin çapı
<dimen name="call_info_name_text_size">40.0sp</dimen> Gelen/Giden arama yazı tipi boyutu
<dimen name="call_info_label_number_text_size">14.0sp</dimen> Gelen/Giden arama numara boyutu

InCalUI.zip içerisindekileri dosya yoluna ekleyin

Bazı önemli bilgiler
Rehber - Rom Geliştirme Nasıl Yapılır?

Ekli dosyalar

• InCallUI.zip
    6,6 KB · Görüntüleme: 66

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Peki resmi nasıl değiştiriyoruz?

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Rehber de mevcut hocam. Profil resminin üzerine tıklayın yeni resim veya galeri seçin
Hocam onu demiyorum grili beyazlı bir resim varya arama ekranında, bazı Temalarda onun değiştiğini gördüm. Ama png hangi dosyanın içinde bulamadım, belki siz biliyorsunuzdur

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Hocam onu demiyorum grili beyazlı bir resim varya arama ekranında, bazı Temalarda onun değiştiğini gördüm. Ama png hangi dosyanın içinde bulamadım, belki siz biliyorsunuzdur
Hocam o sistem dosyalarının içinde, yani ekte paylaştığım zipin içinde

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hocam peki o zipin bulunduğu yol neresi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekteki zipin içinde profil resminin pngsi var benim değiştirmek istediğim şu örnek göstereyim birinci resim temadaki ikinci resim stock

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-05-02-12-50-52-750_com.android.incallui.png
    Screenshot_2019-05-02-12-50-52-750_com.android.incallui.png
    173,2 KB · Görüntüleme: 51
  • Screenshot_2019-05-02-11-04-04-067_com.android.incallui.png
    Screenshot_2019-05-02-11-04-04-067_com.android.incallui.png
    260,6 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
hocam web de baktım ama malum anlatan hintli olunca anlamak ne mümkün. Benim sorum şu;
Hem temalarda hemde InCallUI da avatar resimlerini tamamen kaldırmak bunu bir türlü kaldıramadım. Dosya düzenlemesi yapamadığımdan. Yani hem png leri silmek hemde kodlarla oynamak açısından. Bir yolu varmı? nasıl ederiz? Teşekkürler

Ekli dosyalar

399 KB · Görüntüleme: 30
Üst Alt