Mod Arama Ekranı Stilim(MiUI CT)

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
hocam web de baktım ama malum anlatan hintli olunca anlamak ne mümkün. Benim sorum şu;
Hem temalarda hemde InCallUI da avatar resimlerini tamamen kaldırmak bunu bir türlü kaldıramadım. Dosya düzenlemesi yapamadığımdan. Yani hem png leri silmek hemde kodlarla oynamak açısından. Bir yolu varmı? nasıl ederiz? Teşekkürler
Tema .mtz dosyasını açınca içinde com.android.incallUI diye bir dosya vardır. Onu zipten çıkarın, dosyanın uzantısını.zip yapın ve onuda klasöre çıkartın. İçinde res/drawable-xx dosyaları var onların içinde de avatara ait resimler. Onları silebilir veya değiştirebilirsiniz. Ama silince nasıl olur bilmiyorum.

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Tema .mtz dosyasını açınca içinde com.android.incallUI diye bir dosya vardır. Onu zipten çıkarın, dosyanın uzantısını.zip yapın ve onuda klasöre çıkartın. İçinde res/drawable-xx dosyaları var onların içinde de avatara ait resimler. Onları silebilir veya değiştirebilirsiniz. Ama silince nasıl olur bilmiyorum.
evet aynen öyle yapıyorum ama sanırım romdaki incallUI u düzenlemek gerek onda ne varsa o geliyor. Hani siz incallUI arka plan png veya avatar değişimi yaptığınız gibi O alanı komple kaldırmak gerekli de işte hangi kod ? oradayım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hani Miuipro da incallUI seçeneklerde sadece aranan isim getirme olduğu gibi

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
evet aynen öyle yapıyorum ama sanırım romdaki incallUI u düzenlemek gerek onda ne varsa o geliyor. Hani siz incallUI arka plan png veya avatar değişimi yaptığınız gibi O alanı komple kaldırmak gerekli de işte hangi kod ? oradayım

Hani Miuipro da incallUI seçeneklerde sadece aranan isim getirme olduğu gibi

Miuipro kullanmadım. Ama benim ilk sayfada verdiğim kodlara bakarak bulabilirsiniz. Resimler yine incallUI/res/drawable-xx içinde . Verdiğim kodlarda da ekte verdiğim res dosyasının içinde ki resim isimleri var. İnceleyin lütfen

<LinearLayout android:layout_gravity="center_horizontal" android:orientation="vertical" android:background="@drawable/default_small_avatar_new"

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Miuipro kullanmadım. Ama benim ilk sayfada verdiğim kodlara bakarak bulabilirsiniz. Resimler yine incallUI/res/drawable-xx içinde . Verdiğim kodlarda da ekte verdiğim res dosyasının içinde ki resim isimleri var. İnceleyin lütfen

<LinearLayout android:layout_gravity="center_horizontal" android:orientation="vertical" android:background="@drawable/default_small_avatar_new"
Üstad notepad açılışı garib değil mi? sizin açtığınız gibi gelmiyor. Sorun nedir sizce?

Ekli dosyalar

• call_card.xml notepad açılışı.png
    call_card.xml notepad açılışı.png
    145,5 KB · Görüntüleme: 38

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37

Üstad darılma bu aşamaya kadar geldim default_small_avatar_new satırı mı sileceğim yoksa kapatılacak kod neresi ha bide onu gösterseniz. Harika olur du.

sizi yoruyorum kusuruma bakmayın lütfen

XML:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<FrameLayout android:id="@id/call_card" android:clickable="true" android:layout_width="fill_parent" android:layout_height="fill_parent"
  xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android">
    <com.android.incallui.view.AnimationCircleLayout android:id="@id/avatar_layer" android:layout_width="fill_parent" android:layout_height="fill_parent">
        <ImageView android:id="@id/avatar" android:visibility="gone" android:layout_width="fill_parent" android:layout_height="fill_parent" android:scaleType="centerCrop" />
        <View android:id="@id/speak_on_mask" android:visibility="gone" android:layout_width="fill_parent" android:layout_height="fill_parent" />
    </com.android.incallui.view.AnimationCircleLayout>
    <fragment android:name="com.android.incallui.VideoCallFragment" android:id="@id/videoCallFragment" android:layout_width="fill_parent" android:layout_height="fill_parent" />
    <RelativeLayout android:layout_gravity="center_horizontal" android:id="@id/small_avatar_layout" android:visibility="gone" android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="wrap_content">
        <ImageView android:id="@id/small_avatar" android:visibility="gone" android:layout_width="@dimen/incoming_avatar_diameter" android:layout_height="@dimen/incoming_avatar_diameter" android:layout_marginTop="@dimen/call_info_avatar_margin_top" android:contentDescription="@null" />
        <ImageView android:id="@id/verify_img" android:visibility="gone" android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="wrap_content" android:layout_alignBottom="@id/small_avatar" android:layout_alignEnd="@id/small_avatar" />
    </RelativeLayout>
    <include android:id="@id/single_call_info" layout="@layout/single_call_info" />
</FrameLayout>

Son düzenleme:

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Çok teşekkür ederim üstad ClassiCTR avatarı tamamen kaldırıp, arayan ismi ve numarasını büyüttüm. Daha önce zaten editlemiştim arayan resminin büyük olması için. Pekiştirme oldu. Çok teşekkürler tekrar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-09-09-21-35-46-394_com.android.incallui.png
    Screenshot_2019-09-09-21-35-46-394_com.android.incallui.png
    270,6 KB · Görüntüleme: 44

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Çok teşekkür ederim üstad ClassiCTR avatarı tamamen kaldırıp, arayan ismi ve numarasını büyüttüm. Daha önce zaten editlemiştim arayan resminin büyük olması için. Pekiştirme oldu. Çok teşekkürler tekrar.
Tebrikler hocam.Rica ederim. Elinize sağlık farklı görünüyor

Üst Alt