Soru AOSP ROM önerisi.

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Öncelikle herkese merhaba. Poco F3'te kullandığınız AOSP Romlar ile ilgili deneyimlerinizi paylaşır mısınız, MIUI'dan geçmeye değer mi, eksileri nelerdir?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Hocam biliyorum dediklerinizi. Anlamadım dediğim nokta şu; orj. romda arayüzde sıkıntı yaşamadım ama fps'te hep sorun vardı. Cihaz orj. rom üstüne güncelleme de aldı ama aynıydı. Sonra aynı sürüm numaralı romu tekrar kurduğumda fps sorunu düzeldi. Beni düşündüren aynı romda ilk başta neden böyle bir sorun olduğuydu.
Kurulum esnasında oluşan bir sorun, eksiklik ve ya sistemsel bir açık. Birçok şey olabilir hocam mesela en basitinden bir bug örneği vereyim. Siz oyunlara girdiğinizde çalışmaya başlaması gereken grafik biriminin calışmaması. Bu arayüzde kasmalara sebep olmaz ancak oyunlarda performans düşüklüğüne sebep olabilir. İşin daha içinde olmadığımız için bilemeyeceğimiz buna benzer tonla sebep olabilir. Sistemi yeniden yüklemek bu sorunu çözmüştür.

Oyla:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
crDroid geçin rahat edin hocam, memnun kalırsınız.

Oyla:

axxa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zagor
Cihazım
Mi 10t Pro
Konular
10
Sizin cihaz rn8pro idi oyuzden MTK işlemci var cihazda yapımcısı az
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam aslında çok basit bir çözümü olan sorun yüzünden silmissiniz..
Selam tekrar,
Nasıl yapılıyor?

Miui Stock kamera uygulaması başarılı bir kamera uygulaması değil hocam. Gece modu özellikle çok kötü. Uygun gcam bulanlar Miui'da bile gcam tercih ediyor. Ayrıca şu her şeyi geçtim kısmını anlamadım, başka neyi geçtiniz tam olarak MIUI Uygulamaları dışında geçmiş olabileceğiniz ne var başka 😃

Bir ton başlangıç ekranı uygulaması var en basitinden Microsoft Launcher hem hızlı hem stabil. MIUI başlatıcısından vazgeçemem diyorsanız Poco Launcher kullanabilirsiniz. Stabil bir Google arayüzü üsterseniz Lawnchair de tercih edebilirsiniz. Seçeneklerini oldukça bol.
Teşekkürler.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Aosp romlar akıcılık konusunda tartışmasız olarak MIUI arayüzünden çok daha iyi. Eski cihazım olan Mi 6'da Aosp yüklü ve arayüz akıcılığı olarak şuan MIUI yüklü olan Poco F3'ten daha iyi. Esasen beni şüphede bırakan birkaç şey var.
-Şarj olma hızı MIUI'ye göre ne durumda?
-Dolby Atmos özelliğinin durumu ( Çalışıyor mu, eğer çalışıyorsa Global romdaki gibi iyi mi? )
-Isınma sorunu var mı?
Bu üç konu açısından Aosp romlar ne durumda F3 için?
Bilenler cevaplarsa çok sevinirim.
Oxygen Os Complete edition romu Çok iyi Hocam Cihazım F3 Kendim bizzat test ettim Otomatik arama kaydı var Miui Kamera ve Miui Dolby atmos var. Hızlı şarj çalışıyor. Bataryası 8-9 saat gidiyor. Ama benim için en eksik yanı Rengi soluktu Miui e göre sonra Play Store'dan Sa2ration ı indirip onunla ayarladım. Crdroid ve Evolution X de öneririm.

Oyla:

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Oxygen Os Complete edition romu Çok iyi Hocam Cihazım F3 Kendim bizzat test ettim Otomatik arama kaydı var Miui Kamera ve Miui Dolby atmos var. Hızlı şarj çalışıyor. Bataryası 8-9 saat gidiyor. Ama benim için en eksik yanı Rengi soluktu Miui e göre sonra Play Store'dan Sa2ration ı indirip onunla ayarladım. Crdroid ve Evolution X de öneririm.
Öneri için teşekkürler. Mutlaka denerim hocam.

Oyla:
Üst Alt