Soru AOSP ROM önerisi.

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Öncelikle herkese merhaba. Poco F3'te kullandığınız AOSP Romlar ile ilgili deneyimlerinizi paylaşır mısınız, MIUI'dan geçmeye değer mi, eksileri nelerdir?

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Cihazınız ile düzgün çalışan bi gcam sürümünü bulursanız sizden iyisi olmuyor hocam
İşte onu bi bulabilsem 😂 anca her kamera/mod için ayrı bir gcam indireyim sjsjsj hepsini aynı anda sunan yok 😅.

Oyla:

axxa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zagor
Cihazım
Mi 10t Pro
Konular
10
Hocam bu ne sinir 😁 emin olun 2,3 özellik var diye MIUI kullanmaya degmez bende sizin gibi düşünüyordum eskiden ama gerçeği anladım zaten o özellikler basit bı APK ile eklenebilir çok üst düzey bir telefonun yoksa MIUI kullanılmaz bence
Merhaba,
Konuya dahil olup görüşümü paylaşayım dedim. Mi10t pro kullanıyorum AOSP rom kullanayım dedim nusantara kurdum her şey yolundaydı , ben kendi adıma beğeniyorum AOSP u (kamera sorunu olmasına rağmen). Fakat ana ekrandan o aptal saat ve tarihi kaldıramadığım için kaldırdım..Ne zaman ki bunu bir seçenek olarak sunarlar(google arama çubuğu gibi) belki takrar düşünürüm..

Oyla:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
İşte onu bi bulabilsem 😂 anca her kamera/mod için ayrı bir gcam indireyim sjsjsj hepsini aynı anda sunan yok 😅.
Sizin cihaz rn8pro idi oyuzden MTK işlemci var cihazda yapımcısı az
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba,
Konuya dahil olup görüşümü paylaşayım dedim. Mi10t pro kullanıyorum AOSP rom kullanayım dedim nusantara kurdum her şey yolundaydı , ben kendi adıma beğeniyorum AOSP u (kamera sorunu olmasına rağmen). Fakat ana ekrandan o aptal saat ve tarihi kaldıramadığım için kaldırdım..Ne zaman ki bunu bir seçenek olarak sunarlar(google arama çubuğu gibi) belki takrar düşünürüm..
Hocam aslında çok basit bir çözümü olan sorun yüzünden silmissiniz..

Oyla:

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Sizin cihaz rn8pro idi oyuzden MTK işlemci var cihazda yapımcısı az

Hocam aslında çok basit bir çözümü olan sorun yüzünden silmissiniz..
He ya sorma. MTK işlemcinin eksileri 😤

Oyla:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
He ya sorma. MTK işlemcinin eksileri 😤
Bende ilk çıktığı zaman almıştım rn8pro yu güncellemeler ile çöp ettiler geçilecek başka romda bulamadım düzgün oyuzden sattım ah ulan xioami...

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Bende aynen böyleyim. Stock MIUI dan başka bir şey kullanamıyorum. Her şeyi geçtim. Aosp romlara adam gibi bir kamera bulabilsem yine geçilir ama o da yok :/ anx , gcam , pixelcam hiçbiri düzgün çalışmıyor tam anlamıyla.
Miui Stock kamera uygulaması başarılı bir kamera uygulaması değil hocam. Gece modu özellikle çok kötü. Uygun gcam bulanlar Miui'da bile gcam tercih ediyor. Ayrıca şu her şeyi geçtim kısmını anlamadım, başka neyi geçtiniz tam olarak MIUI Uygulamaları dışında geçmiş olabileceğiniz ne var başka 😃

Merhaba,
Bir ton başlangıç ekranı uygulaması var en basitinden Microsoft Launcher hem hızlı hem stabil. MIUI başlatıcısından vazgeçemem diyorsanız Poco Launcher kullanabilirsiniz. Stabil bir Google arayüzü üsterseniz Lawnchair de tercih edebilirsiniz. Seçeneklerini oldukça bol.

Oyla:

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Miui Stock kamera uygulaması başarılı bir kamera uygulaması değil hocam. Gece modu özellikle çok kötü. Uygun gcam bulanlar Miui'da bile gcam tercih ediyor. Ayrıca şu her şeyi geçtim kısmını anlamadım, başka neyi geçtiniz tam olarak MIUI Uygulamaları dışında geçmiş olabileceğiniz ne var başka 😃

Bir ton başlangıç ekranı uygulaması var en basitinden Microsoft Launcher hem hızlı hem stabil. MIUI başlatıcısından vazgeçemem diyorsanız Poco Launcher kullanabilirsiniz. Stabil bir Google arayüzü üsterseniz Lawnchair de tercih edebilirsiniz. Seçeneklerini oldukça bol.
Ya ne bileyim, mesela alışma süreci var. MIUI dan tamamen farklı ya, insan zorlanıyor. Yüz tanıma falan düzgün çalışmıyor. Sanki her an bir şey çıkacakmış gibi. ÖSYM, banka uyg. E-devlet ile bir işim olsa dışarıda iken bir sıkıntı çıkacak zorda kalacak gibi hissediyorum 😂 hem bide çok fazla bilgim yok 🙂 Begonia için olan romlar hep sıkıntılı ve az olduğu için bana öyle geliyor olabilir. Çünkü adam gibi rom yok bego için.

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Ya ne bileyim, mesela alışma süreci var. MIUI dan tamamen farklı ya, insan zorlanıyor. Yüz tanıma falan düzgün çalışmıyor. Sanki her an bir şey çıkacakmış gibi. ÖSYM, banka uyg. E-devlet ile bir işim olsa dışarıda iken bir sıkıntı çıkacak zorda kalacak gibi hissediyorum 😂 hem bide çok fazla bilgim yok 🙂 Begonia için olan romlar hep sıkıntılı ve az olduğu için bana öyle geliyor olabilir. Çünkü adam gibi rom yok bego için.
Valla yüz tanıma ile ilgili bir durumum yok Mi 9T kullandığım İçin popup Kamerada yüz tanıma işime pek yaramıyor genelde parmak izi. O da hızlı çalışıyor zaten. Siz MIUI arayüzünü seviyorsunuz anlaşılan aslında bende seviyorum ancak bir zamandan sonra MIUI'ın hataları deli etti beni ve AOSP denemek zorunda kaldım, şimdi de şu hızı ve performansı bırakamıyorum 🤣 Takip ettiğim bir iki MIUI 13 rom var güncellemesi gelirse tekrardan bir şans vermeyi düşünüyorum ancak AOSP'nin hızı çok başka

Oyla:

Punch

Don't criticize something you don't understand
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
9
pixel experince

Oyla:

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Valla yüz tanıma ile ilgili bir durumum yok Mi 9T kullandığım İçin popup Kamerada yüz tanıma işime pek yaramıyor genelde parmak izi. O da hızlı çalışıyor zaten. Siz MIUI arayüzünü seviyorsunuz anlaşılan aslında bende seviyorum ancak bir zamandan sonra MIUI'ın hataları deli etti beni ve AOSP denemek zorunda kaldım, şimdi de şu hızı ve performansı bırakamıyorum 🤣 Takip ettiğim bir iki MIUI 13 rom var güncellemesi gelirse tekrardan bir şans vermeyi düşünüyorum ancak AOSP'nin hızı çok başka
Yani, davinci ile begonianın aospları farklı olur.
Keşke benimki de SD olsaydı. Romları denemek isterdim, lakin bu ilk ve son Xiaomi cihazım ☺️

Oyla:
Üst Alt