Sohbet Android ten kurtuldum

• Konbuyu başlatan bysah
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 29
  • Görüntüleme 1K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bysah

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cesur
Cihazım
Note 8 pro
Konular
7
Özellikle geceleri o sorun daha fazla oluyor. Crome'da cok oluyor. Ama iPhoneda iseniz safariden giriyorsaniz ve yine oluyorsa bilemiyorum.

Nerden girerseniz girin hep oluyor kaç gündür

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Tamamda SEN İPHONE'A GECTİYSEN BİZENE?!?? GİT KULLAN TELEFONUNU UMRUMUZDAMİ SANIYORSUN?!?

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18

Dirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Bende redmi note 8 pro kullanıyorum bu saydıklarının hiç biri yok cihazda. Taş gibi maşallah. Rom konusuna gelince daha önce mi 5s kullanıyordum. Global romu ve standart kerneli özellik ve performans bakımından eksik bulduğum için eu.rom artı floppy kernel kurmayı tercih ediyordum. Ama şuan bu telefonda gerek görmüyorum. Şahsım adına global romda ki tek eksik standart olarak çift tıkla ekran kapatma özelliğinin aktif olmaması. Onu da zaten poco launcher veya Microsoft Launcherle rahat bir şekilde çözebiliyorsun. Bazı kullanıcılar Google Mesajlar ve Google Kişiler uygulamasından şikayetçiler. Bu uygulamalar artık bildiğim kadarıyla Xiaominin yeni ürettiği bütün cihazların global romunda standart olarak yer alacak. Bu konu da sıkıntısı olan arkadaşlar bootloader kilidini usulüne uygun açtıktan sonra Hindistan, Çin veya Endenozya romlarını yükleyebilirler. İphone telefonlara gelirsek, ben hiç iphone kullanmadım. Bir kaç kez arkadaşların telefonunu kurcalama fırsatı buldum.Telefonu kullanırken resmen teknoloji özgürlüğümün kusıtlandığını hissettim. Ayağının altında Ferrari var ama sen 60 km hızla gitmek zorundasın. Resmen bunu hissettim. Çünkü hiç bir şeyi yapmama müsaade etmiyor. Çok kısıtlı. Android özgürlük diyarı. İos diktatorya kafası. Dediğim dedik çaldığım düdük.

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Note 8 Pro gerek MTK işlemcisi sebebi ile, gerekse farklı sıkıntıları nedeni ile (diğer sıkıntıları MIUI sürümü yükseldikçe düzeleceği kanısındayım) ben de tercih etmemiştim. 1500TL gibi bir fiyata Türkiye Garantili Note 7 aldım kullanıyorum ve gayet mutluyum. Sosyal medya pek kullanmadığım için Instagram problemi umrumda değil, gayet güzel ve sağlam, işimi görüyor. Bu biraz da beklenti ile alakalı sanırım.

Ancak bir iPhone telefona "hele ki son çıkanlarına" 10.000 TL civarı para bayılmak bana göre mantıklı bir insanın yapacağı bir iş değil, hele ki Türkiye şartlarını düşünürsek. Altı üstü bir telefon, beni uzaya çıkarmayacak bu alet. iPhone telefonların şarjı nasıl su gibi içtiğinden bahsetmedim bile.

Arkadaşın parası bolmuş, gidip iPhone almış hayırlısı olsun diyecek birşey yok.

Ancak "Android'den kurtuldum" şeklinde başlık açmasının sebebinin bana göre Android tecrübesi/bilgisinin yetersiz olması (veya uğraşmak istememesi) şeklinde düşünüyorum. Kimi insan ios kullanınca androide alışamaz, kimisi ise androidden sonra ios gibi bir sisteme asla ısınamaz, bu tamamen kişisel tercih.

Ben ios sevmiyorum diye ios sistemini kötüleyecek değilim, sadece "GEREKSİZ PAHALI VE VERDİĞİNİZ PARA SADECE MARKAYA GİDİYOR."

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Başlık şahsi yaşadığım deneyim den dolayı note 8 promu sattım geri iPhone dönüş yaptım
"Android ten kurtuldum" Başlık o kadar ilginç ki, şahsi olmaktan çok insanlık adına atılmış bir adım nidasında. Olaya birde tersten bakar isek, android sizden kurtulmuş olabilir. haha--

mustafasen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
xiaomi
Konular
1
Yok be çok donuyordu takılıyordu ben sürekli rom atmadan duramazdım buna rom atınca brick oluyordu ekran dokunmaları umursamıyordu

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sağol ama daha zor huawei olabilirdi evet
Arkadaş bolca rom atan biriymiş 8 pro sarmamış,iphone geçmiş eh artık bol bol değişik romlar yükler temalar atar artık

LORDBONZ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MEHMET
Cihazım
POCO F3 250Gb
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Üstadlarım arkadaşın kendi öz iradesi sonuçta foruma gelene nasıl hoş görüyle karşılıyorsak keza gidenede aynı şekilde davransak daha iyi olur bence ama şu bi gerçek androidde mtk işlemci çöp ama yanımda şarz yada powerla dolaşıcagıma mtk ya razıyım tabi Mİ 9T PRO kullanmıyo olsaydım8=)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Konuyu açan kişinin telefondan ve Android 'ten kurtulup, IOS dünyasına geçiş yaptığı herkes tarafından öğrenilmiş böylece amacına ulaşmıştır. Arkadaşımız artık Android dünyasında olmadığından ve kimseden de herhangi bir bilgi istemediğinden bundan gayrısı sadece tartışma yaratmak olduğu için konu kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt