Rehber [ANDROID 9][PIE][OFFICIAL] A2 Lite Kurulum Rehberi

KARAKALEM

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Mi band 3
Konular
30
Merhaba, Android 9 ile bildirim paneli yine koyu renk mi oluyor? Yoksa siz mi koyu yapmışsınız?
Android 8 de duvar kağıdını açık renkli yapınca bildirim ve menü rengi beyaz olur ve koyu renkli duvar kağıdı yaparsan koyu renk olur

Magnesia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ATİLLA
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Ofis Elemanı
Konular
5
Selam arkadaşlar MiA2 LİTE cihazım var, Türkiye And. 9 ne zaman gelecek bilgisi olan var mı?

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Arkadaşlar bir arkadaşımın A2 Lite cihazında dokunmatik hassasiyetinin iyi olmadığını söylüyor, sizce de öyle mi? Eski cihazı Mi Max 2 modeliydi, servise verdiği sürede telefonsuz kalmamak için A2 Lite aldı ve iki cihaz arasında böyle bir fark var diyor. Mümkün mü böyle bir olasılık? En son burada ki konuya göre güncellemeyi yaptırdım fakat dokunmatik yine aynı diyor. Durumu yorumlarsanız memnun olurum. Yes~~

Adem3432

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adem ak
Cihazım
A2 LİTE
Konular
0
İnce noktalar
1-Geçici dosyaları silmeye baslamadan önce telefonun dilini ingilizce yapın dosya adlarını videodaki isimle aynı olunca silmesi kolay oluyor.
2-Vpn olarak beartunnel kullanmayin 500 Mb kota sunuyor demo versiyonu indiriken sorun yaşarsınız dosya boyutu 1000 mb yaklaşık.
3-Güncelleme dosyasını Hindistan seçince bazen bulmuyor böyle durumda hindistan yerine endenozya veya Polonya seçin ben endenozya dan indirdim.
4-Radyo özelliği çok kullanışlı hoparlördende dinliyebiliyorsunuz.kulaklik anten görevi görüyor.
5-Güncelleme bittikten sonra dili Türkçeye çevirin.

Genel bilgi;
1-Her ay bir defa uygulamalara ait önbellek dosyalarını temizleyin telefonun hafızası dolmasın ve zamanla performansı düşmesin yavaşlamsın.
2-Resimler için 8 veya 16 Gb'lik hafıza kartı kullanilabilir.Devamli resim çekip silerek telefonun hafızası yıpratılmamis olur.
Çekilen resimlerinizi google drive yedekleyin Telefonun çalinmasina bozulmasina karşı.

Frequencyl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozan
Cihazım
Xiaomi Mi A2 Li
Konular
9
Selamlar.A2 lite kullanıcılarının merakla beklediği PIE sürümü sonunda dağıtılmaya başladı.Sabırsız arkadaşlar için hemen kuruluma geçelim.

1-SIM Card'ı çıkarın.
2-Ayarlar>Uygulamalar ve Bildirimler>Tüm Uygulamalar>Sistem Uygulamalarını Göster sekmelerine gidelim.
3-Aşağıda göstereceğim uygulamaların verilerini temizleyin.
- GOOGLE SERVICES STRUCTURE
- GOOGLE
- GOOGLE PLAY SERVICES
- COMBINED LOCATION
- LOCATION SERVICES
- GOOGLE BACKUP TRANSFER

4-VPN programı kurunuz.(Benim kullandığım: )
5-Bölgeyi Endonezya olarak seçiyoruz.
6-Ayarlara girip sistem güncellemesini kontrol ediyor ve yüklemeye başlıyoruz.
*Neler eklendi:
-Güç tuşuna basılı tuttuğumuzda SS alma sekmesi.
-Yeni pil optimizasyonları.
-Stok FM radyo uygulaması.
-Files GO isimli alan temizleme uygulaması.
-Yeni navigasyon çubuğu.
-Pil yüzdesi artık gözüküyor.
-PIE'ye özel diğer özellikler.
*Neleri Beğenmedim;
-Pil yüzdesini kapatıp açmamıza yarayan bir ayar yok.
-Pil yüzdesi eklendiğinden dolayı Wifi-Mobil veri vs. simgeler gözükmüyor.(Bildirim çubuğunu aşağı çekmek gerek.)
-1 Kasım güvenlik güncellemesi ile gelen parmak izi bölümünü aşağı çektiğimizde bildirim sekmesi artık ayarlar sekmesinde yok.Sürümün güvenlik seviyesi 5 Kasım.
-Bildirim sekmesinde ki halihazırda bulunan uygulamaları eskiden 'gösterme' diyerek kaldırabiliyorduk, şuan kaldırmak için bir ayar bulamadım.
-PIE uyumlu GCam bulmamız gerekecek.

Anlaşılan BETA serüveninin kısa sürmesi bana göre pek verimli olmamış.İleri ki zamanlarda güncellemelerle bu durumların düzeltilmesi gerek diye düşünüyorum.Yüklemek isteyen arkadaşların bu durumları dikkate alması tavsiye edilir.
Türkiye'ye Ne zaman gelir yani kesin gelir mi yoksa yapalım mı

fako24

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmer
Cihazım
K9 Lite
Konular
1
yetiskinx Peki eğer bu yükseltmeyi yaparsak. türkiye sürümüne herhangi bir güncelleme gelince biz polonyadaki sürümümünü indirdiğimiz için alabilicekmiyiz yoksa polonya ya sürüm güncellemesi gelincemi güncelleme var diyicek telefon

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17
yetiskinx Peki eğer bu yükseltmeyi yaparsak. türkiye sürümüne herhangi bir güncelleme gelince biz polonyadaki sürümümünü indirdiğimiz için alabilicekmiyiz yoksa polonya ya sürüm güncellemesi gelincemi güncelleme var diyicek telefon
Güncelleme aynı yalnızca erken almak için bölge değiştiriyoruz bu Samsung gibi ülke ülke verilen bir güncelleme değil

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

iko5034

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf ikram
Cihazım
mi a2 lite
Konular
0
arkadaşlar geriye dönmek için öncelike bootloader kilidini kaldırmanız gerekiyor öncelikle bu işlemi yapın ardından mi flash tool ile gerekli işlemleri yapın bootloaer kilidi için admin harika bir yazı hazırlamış zaten gerisini burda arkadaşımız anlatmış teşekkür ederim her ikisine de

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17
Üst Alt