Mod Android 11 Lsposed Kurulumu (Güncellendi)

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Ayrıntılı paylaşım için teşekkürler. telefonum kaçak IMEI atılmış. Bildiğim kadarıyla sistemde değişiklik olduğunda IMEI gidebiliyor. Bu durumda bahsettiğiniz şekilde yükleme yaparsam gider mi, bilginiz var mı?

Aynı zamanda bildirim çubuğunuzdaki gibi şebeke ikonunu sola saati sağa nasıl atabilirim acaba?
Cihaz içinden fabrika ayarlarına dönmediğiniz sürece imei silinmez. Miui Customiuzer yükleyerek dediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

ozankk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
0
Cihaz içinden fabrika ayarlarına dönmediğiniz sürece imei silinmez. Miui Customiuzer yükleyerek dediğiniz ayarları yapabilirsiniz.
Hocam konudan alakasız rahatsız ediyorum fakat aklıma takılan bir soru daha var, kaçak imei'li cihazımda Dot OS romuna geçmek istiyorum IMEI uçar mı acaba. Forumda bunun gibi spesifik bir olay için cevap bulamadım

ynsemrkn51

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus emre
Cihazım
Redmi k30 poco
Konular
70
Ayrıntılı paylaşım için teşekkürler. telefonum kaçak IMEI atılmış. Bildiğim kadarıyla sistemde değişiklik olduğunda IMEI gidebiliyor. Bu durumda bahsettiğiniz şekilde yükleme yaparsam gider mi, bilginiz var mı?

Aynı zamanda bildirim çubuğunuzdaki gibi şebeke ikonunu sola saati sağa nasıl atabilirim acaba?
Eu rom yuklu ise l posed modulu ile olabilir arastiriniz imei l poset falan kurunca gitmez hocam

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar. Burada size Android 11 için Lsposed Kurulumunu anlatmaya çalışacağım. Ben şahsen ihtiyaç duymadığım için denemedim. Geliştiricinin 11 için kurulum detaylarını paylaşmak istedim. Yazıldığı konudan direk çeviri şeklinde anlatacağım. Aşağıdaki adımları deneyerek kurulum yapan arkadaşlardan, çalışıp çalışmadığına dair, yada yöntemin işe yarayıp yaramadığına dair cevaplarını bekliyorum. Vereceğiniz cevaplar, kurulum yapacak olan arkadaşlar için rehber niteliği taşıyacağı için lütfen deneyimlerinizi paylaşın.

Ön Hazırlık

• Telefonunuzda en son Magisk ve Magisk Manager'ın kurulu olduğundan emin olun. İkinci öncelikle önerilen TWRP yüklü olmasıdır.
  • Herhangi bir aksilik yaşanması durumunda, geri yükleyebilmeniz ve cihazınızı kurtarabilmeniz adına tam bir yedek alın (Twrp üzerinden)
  • Buradaki ' den Riru Manager apk dosyasını indirin
  • Buradaki linkten uygulamasını indirin
  • Buradaki linkten eklentisini indirin

Adımlar:
  1. Öncelikle cihazınızda 11 tabanlı bir rom olduğuna emin olun
  2. İndirmiş olduğunuz tüm dosyaları cihazın ana dizinine kopyalayın
  3. Cihazınızda Magisk Manager uygulamasını açın ve 23 (24 sürümde denenmemiştir) sürümün yüklü olduğundan emin olun.
  4. Android 11 yüklü cihazınıza Riru Manager apk uygulamasını yükleyin
  5. Telefonunuzda Magisk Manager'ı yeniden açın ve aşağıdan en sağda bulunan Modüller bölümüne tıklayın
  6. Yukarıda yer alan Depolamadan yükle seçeneğine basın, LsPosed zip dosyasını bulun ve flashlayın, cihazı yeniden başlatın
  7. Riru modülünü kurduktan sonra cihazı yeniden başlatın
  8. Yeniden başlatma sonrasında Riru uygulamasını açın ve root erişimi verin.
  9. LsPosed uygulamasını başlatın, eğer yükleme işlemleri sorunsuz olmuşsa uygulama açılışında ekranda mavi olarak aktif yazısı yazacaktır.
Lsposed Modüllerini Android 11'e yükleme
  • LsPosed uygulaması içinden repo kısmına tıklayarak güncel eklentilere ulaşıp, oradan direk yükleme işlemlerini yapabilirsiniz. Her eklenti yükleme sonrasında eklentiyi etkinleştirip cihazı yeniden başlatmayı unutmayın.
ÖNEMLİ !!! Cihaz Brick olursa izlemeniz gereken yol

Bu işlemler sonrasında yada sırasında cihazınız Brick olabilir, bu durumda modül dosyalarını cihazınızdan silmeniz gerekir. Bu dosyalar data/ adb/ Modules içindedir. Her iki dosyayı da silmek için, twrp ye girin, dosya yöneticisine girin ve yukarıdaki konumda dosyaları bulup silin. Cihazınızı yeniden başlatın, sorununuz çözülmüş olacaktır.
Riru. ya gerek yok olarak biliyorum. Umarım yanılmıyorum dur ! Ben Riru ve eklentilerini kurmadan gerekli yüklemeleri yaptım, bankam bile telefonu mu rootsuz sanıyor... Bilginizi gözden geçirmenizi ve yanılmayı çok isterim. Sevgilerimle ve saygılarımla !

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Hocam konudan alakasız rahatsız ediyorum fakat aklıma takılan bir soru daha var, kaçak imei'li cihazımda Dot OS romuna geçmek istiyorum IMEI uçar mı acaba. Forumda bunun gibi spesifik bir olay için cevap bulamadım
Rom kurulumuyla imei uçmaz.

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Rom kurulumuyla imei uçmaz.
Mi Flah ile Tgz uzantılı bir Rom kuracak olursanız ve doğru ayar yapmazsanız imei kaybolur... Mi Flash ile yükleme yaparken en altta solda bulunan clean-all kutucuğunu işartlemeniz gerekir. Eğer Clean-all-locked kutucuğunu işaretlerseniz imei buhar olur gider, kaybolur ve geri getiremezsiniz. Rom kurulumu ile İmei uçmaz diye bir şey yoktur.

Dot OS zip uzantılı bir Custom Rom' dur sanıyorum. Twrp 'den flaşlarsanız imei kaybolmaz !

ozankk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
0
Mi Flah ile Tgz uzantılı bir Rom kuracak olursanız ve doğru ayar yapmazsanız imei kaybolur... Mi Flash ile yükleme yaparken en altta solda bulunan clean-all kutucuğunu işartlemeniz gerekir. Eğer Clean-all-locked kutucuğunu işaretlerseniz imei buhar olur gider, kaybolur ve geri getiremezsiniz. Rom kurulumu ile İmei uçmaz diye bir şey yoktur.

Dot OS zip uzantılı bir Custom Rom' dur sanıyorum. Twrp 'den flaşlarsanız imei kaybolmaz !
Çok teşekkürler!

ynsemrkn51

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus emre
Cihazım
Redmi k30 poco
Konular
70
Riru. ya gerek yok olarak biliyorum. Umarım yanılmıyorum dur ! Ben Riru ve eklentilerini kurmadan gerekli yüklemeleri yaptım, bankam bile telefonu mu rootsuz sanıyor... Bilginizi gözden geçirmenizi ve yanılmayı çok isterim. Sevgilerimle ve saygılarımla !
Neden yanilmanizi dediniz ki ilk başta riru sonra l posed kurduktan sonra customiuizer kullanabilirsiniz. En son lposed modulun de riru kurulumunda hata verdigi icin , lposed kurduktan sonra xposed calismasa bile apk olarak kurulmasi gerekiyordu ama lposed guncellemesnden sonra o da düzel di
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eger gerçekten islemci uzerine imei yazildi ise cihaziniz 2021 model son olarak cihaz ise imei gitmez ama yeni tip cihazlar ise 2021 sonunda cikan bunlarda imei koruma direncleri oluyor, ve bypass ile satılıyor bunlarda gider

Bide aosp romlarina hangi tel olursa olsun , aosp romlarinda imei kesinlikle gitmez diye biliyorum, diger romlarda giden bir model ise

Tgz uzantili da olsa , cihaz yeni model system imaj kullanan imei koruma olan telefon ise recovery formatta bile imei ucar , bootloader acik cihaz da son model olmayan cihazda imei entegre uzerine yazildiysa , bl kapatsan dahil imei gitmez...

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-03-01-01-19-43-641_com.topjohnwu.magisk.jpg
    Screenshot_2022-03-01-01-19-43-641_com.topjohnwu.magisk.jpg
    398,4 KB · Görüntüleme: 14

ozankk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
0
Neden yanilmanizi dediniz ki ilk başta riru sonra l posed kurduktan sonra customiuizer kullanabilirsiniz. En son lposed modulun de riru kurulumunda hata verdigi icin , lposed kurduktan sonra xposed calismasa bile apk olarak kurulmasi gerekiyordu ama lposed guncellemesnden sonra o da düzel di

Eger gerçekten islemci uzerine imei yazildi ise cihaziniz 2021 model son olarak cihaz ise imei gitmez ama yeni tip cihazlar ise 2021 sonunda cikan bunlarda imei koruma direncleri oluyor, ve bypass ile satılıyor bunlarda gider

Bide aosp romlarina hangi tel olursa olsun , aosp romlarinda imei kesinlikle gitmez diye biliyorum, diger romlarda giden bir model ise

Tgz uzantili da olsa , cihaz yeni model system imaj kullanan imei koruma olan telefon ise recovery formatta bile imei ucar , bootloader acik cihaz da son model olmayan cihazda imei entegre uzerine yazildiysa , bl kapatsan dahil imei gitmez...
Dm'den cihaz bilgilerimi attım hocam bi bakabilir misiniz

Üst Alt