Mod Android 11 Lsposed Kurulumu (Güncellendi)

Termux

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 9 T
Konular
20

SkyTurk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8
Meslek
Elektronik
Konular
9
Riru yu kurmama rağmen riru kurulu değil diye hata veriyor
yapımcısı telegramda böyle birşey yazmış bendede olmuyordu bunu yapınca oldu bir deneyin isterseniz.

Riru'nun belgelerinin düşük kalitesi ve API değişikliklerinin yüksek sıklığı nedeniyle,
geliştirme ekibi şu an için Riru 26'yı uyarlamamaya karar verdi.
Lütfen sonraki bakım planı için geliştirme ekibi üyesi solohsu'yu bekleyin.
Riru'nun bu sorumsuz değişikliğinden derin üzüntü duyuyoruz.

Lütfen Riru 26'ya güncelleme YAPMAYIN, 25'in altında bir sürüm kullanmanızı öneririz. Mevcut olan son sürüm 25.4.4'tür:

aliurhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
redmi note 7
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar. Burada size Android 11 için Xposed Kurulumunu anlatmaya çalışacağım. Ben şahsen ihtiyaç duymadığım için denemedim. Geliştiricinin 11 için kurulum detaylarını paylaşmak istedim. Yazıldığı konudan direk çeviri şeklinde anlatacağım. Aşağıdaki adımları deneyerek kurulum yapan arkadaşlardan, çalışıp çalışmadığına dair, yada yöntemin işe yarayıp yaramadığına dair cevaplarını bekliyorum. Vereceğiniz cevaplar, kurulum yapacak olan arkadaşlar için rehber niteliği taşıyacağı için lütfen deneyimlerinizi paylaşın.

Ön Hazırlık

• Telefonunuzda en son Magisk ve Magisk Manager'ın kurulu olduğundan emin olun. İkinci öncelikle önerilen TWRP yüklü olmasıdır.
  • Herhangi bir aksilik yaşanması durumunda, geri yükleyebilmeniz ve cihazınızı kurtarabilmeniz adına tam bir yedek alın (Twrp üzerinden)
  • Buradaki ' den Riru Core eklentisini indirin
  • Buradaki ' den Riru Manager apk dosyasını indirin
  • Buradaki ' den EdXposed Manager apk dosyasını indirin
  • Buradaki ' den EdXposed Yahva eklentisini indirin

Adımlar:
  1. Öncelikle cihazınızda 11 tabanlı bir rom olduğuna emin olun
  2. İndirmiş olduğunuz tüm dosyaları cihazın ana dizinine kopyalayın
  3. Cihazınızda Magisk Manager uygulamasını açın ve en son güncel sürümün yüklü olduğundan emin olun.
  4. Android 11 yüklü cihazınıza Riru Manager apk ve EdXposed Manager apk'yı yükleyin
  5. Telefonunuzda Magisk Manager'ı yeniden açın ve aşağıdan en sağda bulunan Modüller bölümüne tıklayın
  6. Yukarıda yer alan Depolamadan yükle seçeneğine basın, Riru Core zip dosyasını bulun ve flashlayın
  7. Riru Core modülünü kurduktan sonra cihazı yeniden başlatın
  8. Yeniden başlatma sonrasında yukarıdaki adımları izleyerek Magisk içinden Modül yükleme sekmesine, ardından depolamadan yükle seçeneğine basarak EdXposed Yahva dosyasını flashlayın
  9. Flashlama sonrasında cihazınız yeniden başlatın.
  10. Yeniden başlatma sonrasında Riru Manager uygulamasını açın ve root erişimi verin. Ardından EdXposed yöneticisini açın ve kök izni verin
  11. EdXposed yöneticisinde, sol üstteki üç noktaya dokunun ve Modüller'e gidin. EdXposed Modülünü etkinleştirin ve telefonunuzu yeniden başlatın
  12. Herşey yolunda gittiyse EdXposed cihazınıza kurulmuş olmalı

Xposed Modüllerini Android 11'e yükleme

• İlk olarak GravityBox, Adblocker veya benzer modülleri cihazınıza indirin
  • İndirdiğiniz modülleri cihaz hafızanıza atın
  • Xposed Framework'ün etkin ve çalışır durumda olduğundan emin olun (EdXposed yükleyicide yeşil görünmelidir)
  • İndirdiğiniz Apk modülü cihaza yükleyin
  • Modül apk'yi kurduktan sonra, EdXposed yükleyicisini açın ve sol üstteki üç çubuğa tıklayın.
  • Modüllere sekmesine girin, orada son adımda kurduğunuz Modülü göreceksiniz. Aktif olmadığını göreceksiniz, kutucuğa tıklayarak aktif edebilirsiniz.
  • Cihazınızı yeniden başlatın, başladıktan sonra modüle girerek aktif olup olmadığını kontrol edin.
  • Xposed modüllerini doğrudan EdXposed Installer'dan da indirebilirsiniz yada Modülleri Xposed deposundan indirebilir ve yukarıdaki yöntemi kullanarak yükleyebilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! Cihaz Brick olursa izlemeniz gereken yol

Bu işlemler sonrasında yada sırasında cihazınız Brick olabilir, bu durumda modül dosyalarını (riru-core & riru_edxposed) cihazınızdan silmeniz gerekir. Bu dosyalar data/ adb/ Modules içindedir. Her iki dosyayı da silmek için, twrp ye girin, dosya yöneticisine girin ve yukarıdaki konumda dosyaları bulup silin. Cihazınızı yeniden başlatın, sorununuz çözülmüş olacaktır.
Öncelikle emeğinize sağlık. Bahsettiğiniz şekilde riru modülü yükledim . Telefonu yeniden başlattım ama Xposed modülü yüklerken hata veriyor ve riru githup sayfasına yönlendiriyor sebebi ne olabilir

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-09-22-13-16-22-184_com.topjohnwu.magisk.jpg
    Screenshot_2021-09-22-13-16-22-184_com.topjohnwu.magisk.jpg
    373,8 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_2021-09-22-13-16-10-864_com.topjohnwu.magisk.jpg
    Screenshot_2021-09-22-13-16-10-864_com.topjohnwu.magisk.jpg
    232,3 KB · Görüntüleme: 50

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Riru yada edxposed içinden aktif edilmesi gereken bazı şeyler vardı, onları da yaptınız mı.

Hhsjsjjs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İzzet
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
4
Hocam bende arkadaş gibi hata alıyorum. Tüm adımları tek tek yaptım xposed modülünü flashlarken hata veriyor ve siteye atıyor

Lor24

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Remzi
Cihazım
GM 9
Konular
28
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar. Burada size Android 11 için Xposed Kurulumunu anlatmaya çalışacağım. Ben şahsen ihtiyaç duymadığım için denemedim. Geliştiricinin 11 için kurulum detaylarını paylaşmak istedim. Yazıldığı konudan direk çeviri şeklinde anlatacağım. Aşağıdaki adımları deneyerek kurulum yapan arkadaşlardan, çalışıp çalışmadığına dair, yada yöntemin işe yarayıp yaramadığına dair cevaplarını bekliyorum. Vereceğiniz cevaplar, kurulum yapacak olan arkadaşlar için rehber niteliği taşıyacağı için lütfen deneyimlerinizi paylaşın.

Ön Hazırlık

• Telefonunuzda en son Magisk ve Magisk Manager'ın kurulu olduğundan emin olun. İkinci öncelikle önerilen TWRP yüklü olmasıdır.
  • Herhangi bir aksilik yaşanması durumunda, geri yükleyebilmeniz ve cihazınızı kurtarabilmeniz adına tam bir yedek alın (Twrp üzerinden)
  • Buradaki ' den Riru Core eklentisini indirin
  • Buradaki ' den Riru Manager apk dosyasını indirin
  • Buradaki ' den EdXposed Manager apk dosyasını indirin
  • Buradaki ' den EdXposed Yahva eklentisini indirin

Adımlar:
  1. Öncelikle cihazınızda 11 tabanlı bir rom olduğuna emin olun
  2. İndirmiş olduğunuz tüm dosyaları cihazın ana dizinine kopyalayın
  3. Cihazınızda Magisk Manager uygulamasını açın ve en son güncel sürümün yüklü olduğundan emin olun.
  4. Android 11 yüklü cihazınıza Riru Manager apk ve EdXposed Manager apk'yı yükleyin
  5. Telefonunuzda Magisk Manager'ı yeniden açın ve aşağıdan en sağda bulunan Modüller bölümüne tıklayın
  6. Yukarıda yer alan Depolamadan yükle seçeneğine basın, Riru Core zip dosyasını bulun ve flashlayın
  7. Riru Core modülünü kurduktan sonra cihazı yeniden başlatın
  8. Yeniden başlatma sonrasında yukarıdaki adımları izleyerek Magisk içinden Modül yükleme sekmesine, ardından depolamadan yükle seçeneğine basarak EdXposed Yahva dosyasını flashlayın
  9. Flashlama sonrasında cihazınız yeniden başlatın.
  10. Yeniden başlatma sonrasında Riru Manager uygulamasını açın ve root erişimi verin. Ardından EdXposed yöneticisini açın ve kök izni verin
  11. EdXposed yöneticisinde, sol üstteki üç noktaya dokunun ve Modüller'e gidin. EdXposed Modülünü etkinleştirin ve telefonunuzu yeniden başlatın
  12. Herşey yolunda gittiyse EdXposed cihazınıza kurulmuş olmalı

Xposed Modüllerini Android 11'e yükleme

• İlk olarak GravityBox, Adblocker veya benzer modülleri cihazınıza indirin
  • İndirdiğiniz modülleri cihaz hafızanıza atın
  • Xposed Framework'ün etkin ve çalışır durumda olduğundan emin olun (EdXposed yükleyicide yeşil görünmelidir)
  • İndirdiğiniz Apk modülü cihaza yükleyin
  • Modül apk'yi kurduktan sonra, EdXposed yükleyicisini açın ve sol üstteki üç çubuğa tıklayın.
  • Modüllere sekmesine girin, orada son adımda kurduğunuz Modülü göreceksiniz. Aktif olmadığını göreceksiniz, kutucuğa tıklayarak aktif edebilirsiniz.
  • Cihazınızı yeniden başlatın, başladıktan sonra modüle girerek aktif olup olmadığını kontrol edin.
  • Xposed modüllerini doğrudan EdXposed Installer'dan da indirebilirsiniz yada Modülleri Xposed deposundan indirebilir ve yukarıdaki yöntemi kullanarak yükleyebilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! Cihaz Brick olursa izlemeniz gereken yol

Bu işlemler sonrasında yada sırasında cihazınız Brick olabilir, bu durumda modül dosyalarını (riru-core & riru_edxposed) cihazınızdan silmeniz gerekir. Bu dosyalar data/ adb/ Modules içindedir. Her iki dosyayı da silmek için, twrp ye girin, dosya yöneticisine girin ve yukarıdaki konumda dosyaları bulup silin. Cihazınızı yeniden başlatın, sorununuz çözülmüş olacaktır.
Hocam bende bu şekilde ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-10-20-11-03-42-272_com.android.shell.jpg
    Screenshot_2021-10-20-11-03-42-272_com.android.shell.jpg
    174,7 KB · Görüntüleme: 41
Üst Alt