Rehber [Android 11/10] OnePlus Modelleri için VoLTE - VoWifi Aktif etme Rootsuz

izzyyy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İzzet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
0

Burada Zenex Hocam Tarafından Çözüm Paylaşıldı.
Hocam öncelikle paylaşım için teşekkürler. Yanlış bir şey yapmamak adına teyit etmek istiyorum, bu çözümü tam olarak nasıl uyguluyoruz? PDC'de hata aldığım kısma geldiğimde diag portu açıp cihaza shell'den bağlanmış oluyorum ve PDC'yi açtığımda cihazı seçerken hata alıyorum. Tam bu anda başlıktaki bat dosyasını çalıştırdığımda hiç bir şey olmuyor. Sanırım yanlış noktada uyguluyorum, başlıkta hata aldığınız ana geldiğinizde bunu çalıştırın dediği için böyle yaptım. Benim gibi karıştıranlar olabilir. Tam olarak hangi aşamada uygulayacağız bu yöntemi, sadece eski yöntemdeki gibi engineer'in modu aktif edip telefonu bilgisayara bağladıktan sonra shell'den bağlanıp diag portu açmaya girmeden falan direk telefon açıkken mi çalıştıracağız bat dosyasını? Ben böyle algıladım ama teyit edebilir misiniz. Çalıştıralacak bat dosyası efs falan gibi şeyler içerdiği için yanlış bir şey yapmak istemiyorum, çokta anlamıyorum bu işlerden ama efs ile uğraşmanın sakat olduğunu düşünüyorum sadece, o yüzden hata yapmak istemiyorum.

protecknick9

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
protecknick9
Cihazım
Xiaomi
Konular
26
izzyyy hocam pdc ile birşey yapmıyorsunuz bu alternatif yöntem, Zenex Hocamın Konusunda ki Gerekli dosyaları indirin. cihaza OnePlusLogkit ve Engineer mode Apk'larını Kurun. *#800# ile volte&vowifi swict'lerini aktif edin. Cihazi yeniden başlatın, cihaz açılınca *#801# ile Toggle'ı aktif edin, cihaz açıkken usb kablo ile pcye bağlayın ve sihirli dosyayı çalıştırın işlemleri kendi yapıyor cmd ekranında birşey yapmıyorsunuz, cihaz en son yeniden başlıyor ve volte&vowifi aktif oluyor, denemek yada denememek size kalmış yöntem basit hocam. bu arada android 11de denendi.

izzyyy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İzzet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
0
Evet hocam dediğin şekilde yapınca oldu, çok sağolasın. Benim gibi İstanbul'un göbeğinde, evinde tüm operatörler 3g olarak bile doğru düzgün çekmeyen, konuşamayan kişiler için özellikle vo-wifi şart, telefonu android 11'e güncellediğimden beri 3-4 gündür vo-wifi ve volte aktif etmek için araştırmadığım yer kalmamıştı. Benim gibi sorun yaşayanlar için özellikle yine belirteyim, pdc noktasına gelip hata alanlar protecknick9 hocamın yönlendirdiği yöntemi deneyebilirler.

Başlık sahibine de ayrıca teşekkür ederim, yurtdışı forumlarda bile bu başlık bir çok yerde referans alınmış durumda.

ramboizci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ramboizci
Cihazım
oneplus 7t pro
Konular
0
izzyyy hocam pdc ile birşey yapmıyorsunuz bu alternatif yöntem, Zenex Hocamın Konusunda ki Gerekli dosyaları indirin. cihaza OnePlusLogkit ve Engineer mode Apk'larını Kurun. *#800# ile volte&vowifi swict'lerini aktif edin. Cihazi yeniden başlatın, cihaz açılınca *#801# ile Toggle'ı aktif edin, cihaz açıkken usb kablo ile pcye bağlayın ve sihirli dosyayı çalıştırın işlemleri kendi yapıyor cmd ekranında birşey yapmıyorsunuz, cihaz en son yeniden başlıyor ve volte&vowifi aktif oluyor, denemek yada denememek size kalmış yöntem basit hocam. bu arada android 11de denendi.
işlemleri birebir aynısını yaptım fakat volte simgesi çıkmadı. hattım türk telekom ve hattan volte açık. ayrıca telefonum 7t pro mclaren ve android 11'de ve rootlu.

Eymengokhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
0
Hocam eyvallah da, sonuçta xiaomi de de elle aktif ediyoruz, onda olan şey oneplusta olmuyorsa bir nedeni olmalı, araştırıyorum ama henüz bir sonuca varamadım.
Hocam çözümünü bulabildizmi bende aynı dertten muzdarip im uçak modunda sms göndermiyor almıyor daha önce kullandığım samsung telefonda böyle bir sorun yoktu uçak modunda sms gönderip alıyordu

Kingztanbul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tekin
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
0
dostlar birşey farkettim. oneplus 8t cihazımda yukarıdaki yöntemle pdc ile volte ayarı yapabiliyorum. ama ayar sırasında hata verip kapanabiliyor. tekrar yukarıdan modem seçip devam ediyorum. etkinleştirme ekranında sorun olmuyorda mevcut ayarı seçip deactivate yaptığımda biraz bekletip sonra hata penceresi gösteriyor. sizde de durum aynı mıdır? pdc uyumsuzluğu mu sürücüler ile ilgili mi. sonuç olarak ayarları yapabiliyorum ama böyle hata pencerelerinin çıkması da düşündürdü beni acaba bende mi sorun var yoksa uygulama kaynaklı mı diye :) umarım izah edebilmişimdir.

izzyyy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İzzet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
0
işlemleri birebir aynısını yaptım fakat volte simgesi çıkmadı. hattım türk telekom ve hattan volte açık. ayrıca telefonum 7t pro mclaren ve android 11'de ve rootlu.
Hocam bu başlıkta ilk sayfada belirtilen dosyaları indirip kurduktan sonra, telefonunuzda usb hata ayıklama açık olacak, telefonunuzu - *#801# engineer mode'a alın, telefonu bilgisayara bağlayıp "volte_vowifi_ac_Zenex.bat" dosyasını çalıştırın (yönetici olarak çalıştırmayın!), cmd ekranındaki işlemler bittikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın, volte ve vo-wifi gelmesi gerekli

ramboizci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ramboizci
Cihazım
oneplus 7t pro
Konular
0
Hocam bu başlıkta ilk sayfada belirtilen dosyaları indirip kurduktan sonra, telefonunuzda usb hata ayıklama açık olacak, telefonunuzu - *#801# engineer mode'a alın, telefonu bilgisayara bağlayıp "volte_vowifi_ac_Zenex.bat" dosyasını çalıştırın (yönetici olarak çalıştırmayın!), cmd ekranındaki işlemler bittikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın, volte ve vo-wifi gelmesi gerekli
Hocam aradan zaman geçti ama, bu yöntemle yapamadıydım ve rootlu yöntemle denedim ve açtım. bilginize rootu olanlar diag modu kodla açıp yapabilirler. ayrıca cevabınız için teşekkürler...

FatFut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
3
Arkadaşlar merhaba bende çince yazı kısmı hiç gelmiyor restart oluyor oneplus alanında kalıyor, yardımcı olabilecek var mı ?

Kingztanbul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tekin
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
0
Ara sıra şebeke ayarlarında değişiklik oluyor. Örnek olarak Germany volte Vodafone'da vowifi çalışıyordu. Nasıl olduysa kendi kendine Hungary volte Vodafone'a almış ayarı. Pdc ile tekrar girip Germany volte Vodafone yaptım hem Türk Telekom hem Vodafone için sorunsuz çalışıyor. Turkcell için de India volte Vodafone ve Romania volte Vodafone da sorunsuz olarak görünüyor. Belki kapalı durumda sms iletilmesini de sağlar vowifi üzerinden. Denemek lazım :) şu listeye Türk operatörlerini de ekleseler artık da böyle uğraşmak durumunda kalmasak habire..

Üst Alt