Rehber [Android 11/10] OnePlus Modelleri için VoLTE - VoWifi Aktif etme Rootsuz

ooemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Huawei
Konular
7
Selamlar herkese,
Wirelless ile bağlıyken VoWifi loosu gözküyor fakat wifi kaptınca Volte bildirimi yok. Bir kaç tane operatör denedim ama VODAFONE için normal volteyi açamadım. Oneplus 9 Android 11 kullanıyorum.

Konu için teşekkür ederim çok yararlı ama şu ufak telefek sorunlara da çözüm bulsak süper olur =)

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Selamlar herkese,
Wirelless ile bağlıyken VoWifi loosu gözküyor fakat wifi kaptınca Volte bildirimi yok. Bir kaç tane operatör denedim ama VODAFONE için normal volteyi açamadım. Oneplus 9 Android 11 kullanıyorum.

Konu için teşekkür ederim çok yararlı ama şu ufak telefek sorunlara da çözüm bulsak süper olur =)
volte işareti açık olmama ihtimali var mı? Çünkü Volte olmazsa Vowifi işareti de çıkmaz diye biliyorum. Ayarlar-Ekran-durum çubuğu- simge yöneticisi kısmına girip "volte" işaretinin açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

ooemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Huawei
Konular
7
hocam
volte işareti açık olmama ihtimali var mı? Çünkü Volte olmazsa Vowifi işareti de çıkmaz diye biliyorum. Ayarlar-Ekran-durum çubuğu- simge yöneticisi kısmına girip "volte" işaretinin açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
hocam bakmaz olurmuyum malesef bildirim de açık. Ne yaptıysam asla Volteyi açamadım.

SoClose

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin ozgu
Cihazım
Mi note 10 pro
Konular
0
9 pro'da android 11 ile gelmiyor mu? çalışması gerekir bu yöntemin. sürücüleri kontrol edin hocam qualcomm'un. Aygıt yöneticisinde oneplus hs usb msm ve hs usb mdm ile başlayan iki farklı sürücü seçip kaydedin. Ve tekrar deneyin.
o yönden sıkıntı yok pdc ile hangi operatörü aktif edersem edeyim volte simgesini alamadım wolte simgeside ayarlardan aktif, gözükmesi gerekiyor ama
simge hiçbir şekilde gelmiyor ama söyle bir durum var simge gözükmemesine rağmen aramalar da HD görüşme oluyor ve telefonla görüşürken internet de kesilme yaşamıyorum garip bir şekilde.

Kingztanbul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tekin
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
0
o yönden sıkıntı yok pdc ile hangi operatörü aktif edersem edeyim volte simgesini alamadım wolte simgeside ayarlardan aktif, gözükmesi gerekiyor ama
simge hiçbir şekilde gelmiyor ama söyle bir durum var simge gözükmemesine rağmen aramalar da HD görüşme oluyor ve telefonla görüşürken internet de kesilme yaşamıyorum garip bir şekilde.

hocam ekranda hd yazısını görüyorsanız dert etmeyin volte var demektir. keza vowifi aramalarında da wifi simgesi görünür arama ekranında. bunlar mevcut ise ayarlarınız tamam demektir. geri kalan görünmeme kısmı vs de 9pro yazılımı ile ilgilidir ama o da çözülür illa ki :)

hpolatt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hüseyin
Cihazım
mi not 10 pro
Konular
0
Değerli arkadaşlar bugün telefonuma gelen güncellemeyi yükleyince maalesef volte tekrardan gitti yine en başından uğraşarak aktif ettim konu ile ilgili donanımlı arkadaşlar cevap verirse sevinirim her güncellemede tekrardan aktif mi etmemiz gerekiyor yada telefonda bölge ayarları vs var benim ki farklımı mevcut volte wofi ayarlarımı değiştirdi cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Kingztanbul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tekin
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
0
Değerli arkadaşlar bugün telefonuma gelen güncellemeyi yükleyince maalesef volte tekrardan gitti yine en başından uğraşarak aktif ettim konu ile ilgili donanımlı arkadaşlar cevap verirse sevinirim her güncellemede tekrardan aktif mi etmemiz gerekiyor yada telefonda bölge ayarları vs var benim ki farklımı mevcut volte wofi ayarlarımı değiştirdi cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

malesef her güncelleme sonrası pdc ayarını baştan yapmak gerekiyor. Oneplus yazılımına türk operatörlerinin modem ayarlarını ekleyene kadar böyle devam edecek

ogulcanoz97

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
can
Konular
0
pdc programında 'connect to devices failed' yazısı alıyorum sbebi nedir?

Kingztanbul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tekin
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
0
pdc programında 'connect to devices failed' yazısı alıyorum sbebi nedir?

ayarları doğru yaptığınıza eminseniz eğer o uyarı bende de çıkıyor. pdc'yi yönetici olarak çalıştır dedikten sonra giriş yapıyor. Uygulama kaynaklı bir uyumsuzluk. bazen kendi kendine kapansa da işlemi sorunsuz hallediyorum :)

ogulcanoz97

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
can
Konular
0
ayarları doğru yaptığınıza eminseniz eğer o uyarı bende de çıkıyor. pdc'yi yönetici olarak çalıştır dedikten sonra giriş yapıyor. Uygulama kaynaklı bir uyumsuzluk. bazen kendi kendine kapansa da işlemi sorunsuz hallediyorum :)
Olmuyor açılmıyor hep aynı hatada kalıyorum. Herşeyi düzgün yapıyorum olmuyor cihazın sürümü 11.0.8.14

Üst Alt