Rehber Android 10'a Geçiş

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
78

hknyllmz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 10T PRO
Konular
25
Olur hocam yani kusura bakmayın ama hani ilk sayfada herşeyin cevabı var ?

bilgisayar kullanın yazılmış ona göre soru soruyorum hocam telefondan atmayla ilgili bişey göremedim neden böyle tepki gösterdiniz ki? :)

HüseyinErkam

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyinerkam
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
10
bilgisayar kullanın yazılmış ona göre soru soruyorum hocam telefondan atmayla ilgili bişey göremedim neden böyle tepki gösterdiniz ki? :)
2. Yöntem bilgisayar gerektirmiyor okursanız tane anlayabilirsiniz

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
78

Hocam konuyu okumuyorsunuz ama tepki olarak gün içerisinde yüzlerce özel mesaj ve diğer konulara baktığım için kusura bakmayın daralıyor insan biraz ilaveten hani konuya yazmasak anlayacağım sorunuzu ama bu gibi sorular gelmesin diye bizler herşeyi harfi harfine yazmaya en ileri seviyede özen göstermekteyiz.

dumert09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
0
Ben ikinci adımdakileri yapıp Android 10a geçtim şimdi. Son adımda twrp img flashlarken hata verdi ama şuan hala pitchblack var telefonda. Yani önce 9.10.10daydım twpr 1227 yüklüydü diye hatırlıyorum. sonra pitchblack zip yükledim sonra da denilenleri yaptım rom, modem, magisk falan ve en son Android twrp imgsini flashlarken couldn't ile başlayan bir hata aldım fakat dediğim gibi hala pitchblack yüklü telefonda.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 13T
Meslek
Tekniker
Konular
7
İkinci adimdakileri uygulayarak, 9.10.10 dan sorunsuz geçiş yaptım

can.cil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
0
Bende birinci adımdakileri uygulayarak Pixel romdan sorunsuz geçiş yaptım fakat tekrar Pixel roma dönmek istediğimde fastboot ekranında kaldım. Sadece buradaki romda normal bir şekilde açılıyor telefon. Tekrar sorunsuz bir şekilde pixel roma nasıl geçiş yapabilirim?

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Bende birinci adımdakileri uygulayarak Pixel romdan sorunsuz geçiş yaptım fakat tekrar Pixel roma dönmek istediğimde fastboot ekranında kaldım. Sadece buradaki romda normal bir şekilde açılıyor telefon. Tekrar sorunsuz bir şekilde pixel roma nasıl geçiş yapabilirim?
Android 10 için TWRP yi güncelliyoruz. Bu yüzden tekrar android 9 olan Roma e dönerken fastboot atmış olabilir. TWRP yi tekrar 1227 yaparak denemeniz de fayda var

msaaltiok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
7
Eline sağlık Fatih. Android 9 a geri dönüşlerde TWRPyi PtichBlack'e almayı unutmayın. Denemek için PE+ dan geçiş yaptım. Bakalım performansta ve bataryada bir iyileşme var mı?

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Dün Twrp 1227 kurulu cihazı eu stabil 11 sürümden format data → full advanced wipe → rom kurulumu → modem dosyası kurulumu şeklinde Android 10 a yükselttim. Cihaz başladıktan sonra Twrp yi kontrol ettiğimde yerinde duruyordu , velhasıl sorunsuz yüklendi.
Ama Laglar mevcut , birde yukarda bir arkadaşın dediği gibi arka kamera portre modunda ekran yeşil oluyor , QuickStep başlatıcıyı sevmedim.
Geliştirici seçeneklerinde en alt kısımda bir kaç sürpriz var , *#4636#* menüsünden ulaştığımız modem ayarlarına DSDS yi (Dual SIM Dual Standby) etkinleştir diye bir seçenek eklenmiş ve şuan etkin.

Son düzenleme:
Üst Alt