Rehber [ANDROİD 10] Redmi Note 8 Pro Twrp+Root

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Mi Note 10 PRO
Konular
16
1 gündür kullanıyorum daha hocam 2-3 gün kullanmak lazım sağlıklı bilgi için

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Hocam bir şey sormak istiyorum BL kilidini açtıktan sonra tekrar geri kapatabiliyor muyuz??

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Evet ama servis için kapatayım diyorsanız muhtemelen onlar kapatsanız bile fark ederler

murat_data

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
mi 5
Konular
2
-Konuyu bizzat 2 Rn8p'da kendim denedim. Sorunsuz çalışıyor.
-Çin telefonlarında işe yaramaz
-Telefonu sıfırlamaya gerek yoktur verileriniz SİLİNMEZ.

-Sadece TWRP yüklemek istiyor iseniz TWRP bölümünü uygulasanız yeterlidir
Gereken Şeyler:
  • Bootloader kilidi açık olacak​
  • ADB driverlar yüklü olacak​
  • MTK driverlar yüklü olacak​
  • Twrp fastboot'dan yükleneceği için bilgisayar şarttır.​

Not: Burası tamamen @Nescafe656 hocamdan alıntıdır
  • Bu işlemleri yaparken bana yardımcı olan kera706 hocama sonsuz teşekkürler.​
  • Öncelikle dosyayı indiriyoruz.​
  • Zipteki dosyayı masaüstüne alıyoruz.​
  • Telefonun kilidini desen ise şifre veya pin yapın TWRP açılışta şifre soracağı için sayı veya harf yapacağız şifremizi.​
  • Telefonu fastboot moduna alıyoruz ve bilgisayara bağlıyoruz.​
  • Masaüstüne aldığımız dosyayı açıp Flash_TWRP.bat dosyasına çift tıklıyoruz.​
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

• Böyle bir ekran gelecek herhangi bir tuşa basıyoruz. Eğer doğru yüklenir ise tekrar basın diyecek tekrar basın. Press any key to continue demeyene kadar basın muhtemelen 3 kere yazar. Eğer ilk basıştan sonra < waiting for any device > der ise ADB driverlar tam yüklenmemiştir veya telefon ile PC bağlantısı kurulamamıştır​
  • Twrp başarılı bir şekilde aktarıldı. Telefon büyük ihtimalle halen fastboot modda idir.​
  • Burası önemli. Telefonun ses açma ve güç tuşlarına basılı tutuyoruz ve Twrp açılana kadar bırakmıyoruz. Eğer TWRP ekranı gelmeyip cihaz normal açılır ise en başa dönmeniz gerekmektedir. Cihaz TWRP'yi silmiştir çünkü. Eğer TWRP açıldı ise alttaki adımdan devam edin.​
  • TWRP açıldıktan sonra şifre sorar ise cihazınızda kullandığınız şifreyi girin ve Enter yapın klavyeden​
  • TWRP ana ekrana geldikten sonra Mount'a basın ve data,system,cache,vendor,nvdata ve MicroSD card seçin eğer Sd kartınız yok ise sıkıntı yok onu seçmeyebilirsiniz.​
  • TWRP ana ekrana geldikten Advance seçeneğine basın File Manager'a girin. Aşağı inerek system_root / system / klasöründe en alttaki recovery_fromboot.p dosyasını siliyoruz. Burada sakın Reboot Now yapmayın. Advanced'e geri dönüyoruz, Close AVB2.0 seçiyoruz ve sağa doğru hızlıca kaydırıyoruz. Şimdi System Reboot edebilirsiniz.​
  • Twrp'miz kalıcı oldu artık. Hayırlı olsun. Şimdi root aşamasına gidelim​

• LÜTFEN KONUDA VERDİĞİM TWRP'Yİ KURUN TELEFONUNUZA YOKSA CİHAZ BOOTLOOP VEYA BRİCK OLABİLİR
  • Telefonu kapatıp ses açma ve güç tuşuna basılı tutuyoruz. Redmi logosu gelir ise elinizi çekebilirsiniz.​
  • Twrp'ye şifreyi girip devam ediyoruz ve Mount'a basın ve data,system,cache,vendor,nvdata ve MicroSD card seçin eğer Sd kartınız yok ise sıkıntı yok onu seçmeyebilirsiniz.​
  • Sonra ana ekrana gelip Backup seçeneğine basın ve Data,System,Boot seçeneklerini seçin. Muhtemelen bunlar zaten seçilidir. Sonra Select storage seçeneğine basın ve Micro SD Card seçeneğini seçin. Eğer SD kartınız yok ise internal storage yapın sıkıntı olmaz ve alttaki şeyi kaydırın. Bunu önlem için yapıyoruz.​
  • İşlem biter ise TWRP ana ekrana gelin ve Mount'a basın ve data,system,cache,vendor,nvdata ve MicroSD card seçin eğer Sd kartınız yok ise sıkıntı yok onu seçmeyebilirsiniz.​
  • Mount'da select storage diyip internal storage seçin​
  • TWRP ana ekrana gelin İnstall kısmına tıklayın daha sonra Supersu klasörüne girin ve SuperSu_İnstaller.zip dosyasını flashlayın. Eğer başarılı bir şekilde biterse telefonu yeniden başlatın.​
  • Tebrikler telefonunuz artık rootlu​

Önemli not: Telefon açıldığında Magisk manager uygulamasını güncelleyin. Ama Magisk'i güncellemeyin güncelleyince TWRP 'den dosya flashlama yapamadım ben

Not: Sorumluluk kabul etmiyorum. Yapacağınız işlemlerden siz sorumlusunuz.

Not: Bu benim ilk detaylı konum hatam varsa affola.
Arkadaşlar DİKKAT edin. Twrp Android 10 da yükleniyor. Ancak Twrp üzerinden Android 9 a geçerseniz, cihazınız HARD BRİCK OLUYOR bakın brick demiyorum. HARD BRİCK. Muhtemelen twrp üzerinden room yüklemelemelerinde böyle bir sorun var dikkat edelim.
Not : Tecrübeyle sabittir. :)

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Hocam konuyu epeybi inceledim bende bootloader kilidi yeni açanlardanım, Global android 10'dan EU Miuı 10'a dönmeyi planlıyorum, Bunu sizce Miflash üzerindenmi yapmak daha sağlıklı yoksa twrp'denmi, Birde fastboot ve twrp arasındaki fark nedir, Biri heralde recovery menüsü, diğeri ise bilgisayardan işlem içinmi, bilgilendirirseniz sevinirim :)

murat_data

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
mi 5
Konular
2
Hocam konuyu epeybi inceledim bende bootloader kilidi yeni açanlardanım, Global android 10'dan EU Miuı 10'a dönmeyi planlıyorum, Bunu sizce Miflash üzerindenmi yapmak daha sağlıklı yoksa twrp'denmi, Birde fastboot ve twrp arasındaki fark nedir, Biri heralde recovery menüsü, diğeri ise bilgisayardan işlem içinmi, bilgilendirirseniz sevinirim :)
Twrp yi genellikle root için ve zipli room ları yüklemek için kullanıyoruz. Ancak xiaomi twrp ye sıcak bakmıyor, zira twrp den yüklenen roomların sonucunda kaynaklanan telefonun kullanılamaması ( Birck yada, pek yaygın Hard Birck ) durumunun önüne geçememiş hatta destek bile vermemiştir. Bu durumda tamirci gezmek akıllı kafalarımız sonucu ayaklarımıza düşmüştür. Fastboot candır desem yeridir. Sağlıklı bir şekilde roomlar arası gezersiniz. Modifiye edilip, stabilizesi bozulmuş roomlarda yükleyebilirsiniz, ancak nacizane onuda tavsiye etmiyorum. En mantıklısı stabil romlar arasında karar kılınıp uygun olanı yükleyip, telefonu Asıl amacıyla kullanmaktır. Enteresandır bilgisayarımıza bir gün windows 7 bir gün windows 10 başka zaman linux kurmayız ama telefona, sorma gir hamamı muamelesi yaparız.

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Twrp yi genellikle root için ve zipli room ları yüklemek için kullanıyoruz. Ancak xiaomi twrp ye sıcak bakmıyor, zira twrp den yüklenen roomların sonucunda kaynaklanan telefonun kullanılamaması ( Birck yada, pek yaygın Hard Birck ) durumunun önüne geçememiş hatta destek bile vermemiştir. Bu durumda tamirci gezmek akıllı kafalarımız sonucu ayaklarımıza düşmüştür. Fastboot candır desem yeridir. Sağlıklı bir şekilde roomlar arası gezersiniz. Modifiye edilip, stabilizesi bozulmuş roomlarda yükleyebilirsiniz, ancak nacizane onuda tavsiye etmiyorum. En mantıklısı stabil romlar arasında karar kılınıp uygun olanı yükleyip, telefonu Asıl amacıyla kullanmaktır. Enteresandır bilgisayarımıza bir gün windows 7 bir gün windows 10 başka zaman linux kurmayız ama telefona, sorma gir hamamı muamelesi yaparız.
Şu forumda buzamana kadar gördüğüm ve aldığım en faydalı cevap şahsımca bu olabilir :) cidden çok teşşekkürler bilgilendirdiğin için, Cidden çok acıklıyıcı anlatmışsın, Normalde Snapdragon işlemcili bir kaç cihaza rom ve root atmıştım recovery menüsünden basit ve sağlıklı oluyordu, Ama xiaomiye geçince herkesin bir korkusu bir twrp derdi olduğunu gördüm, okadar araştırmama rağmen bukadar açıklıyıcı bi cevap görmemiştim forumda Allah razı olsun :) Globalden Eu'ya geçmeyi planlıyorum cihazımı sıfır aldım teknosadan 3 ay olmamıştır, android 10'a geçmek gibi bi gaflette bulundum,3 gün giden şarjım 1 günü çıkartamaz oldu, bulabilirsem stabil bir Eu Miuı 10 romu, direk flashlamayı düşünüyorum, Tekrardan çok saolsın, kafamı kurcalıyan bir konuydu bu :)

Üst Alt