Rehber [ANDROİD 10] Redmi Note 8 Pro Twrp+Root

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Şu forumda buzamana kadar gördüğüm ve aldığım en faydalı cevap şahsımca bu olabilir :) cidden çok teşşekkürler bilgilendirdiğin için, Cidden çok acıklıyıcı anlatmışsın, Normalde Snapdragon işlemcili bir kaç cihaza rom ve root atmıştım recovery menüsünden basit ve sağlıklı oluyordu, Ama xiaomiye geçince herkesin bir korkusu bir twrp derdi olduğunu gördüm, okadar araştırmama rağmen bukadar açıklıyıcı bi cevap görmemiştim forumda Allah razı olsun :) Globalden Eu'ya geçmeyi planlıyorum cihazımı sıfır aldım teknosadan 3 ay olmamıştır, android 10'a geçmek gibi bi gaflette bulundum,3 gün giden şarjım 1 günü çıkartamaz oldu, bulabilirsem stabil bir Eu Miuı 10 romu, direk flashlamayı düşünüyorum, Tekrardan çok saolsın, kafamı kurcalıyan bir konuydu bu :)
Hocam garanti gidecek bunu biliyorsunuz de mi?

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Hocam garanti gidecek bunu biliyorsunuz de mi?
Hocam valla cihazlarıma temiz bakan bir insanım,Şahsen 3 gün rahat kullandığım bir telefonun 1 günü çıkartmamasına 2 sene garantisi bitene kadar dayanamam heralde :) Sürüm düşürmeyi globalden Eu'ya geçmeyi düşünüyorum,heralde bu şekilde oluyor, yani globalden euya geçebiliyorum daha düşük bi sürüme,Birde aslında aklıma takılan bir husus daha var, bootloader açmak için başvuru yapıyoruz ya,süre bekliyoruz, o sıradamı gidiyor garantimiz, yoksa bootloader açılıncamı
Android 10da şuan hep pil tasarruf modunda ekran parlaklığı en kısıkta sadece wifi açık şekilde zar zor 9 saat alabiliyorum, 11.0.6.0'da bile çok rahat 10 saatin üstüne çıkıyordum, Bende direk güncelleme gafletinde bulunanlardanım :)

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Hocam valla cihazlarıma temiz bakan bir insanım,Şahsen 3 gün rahat kullandığım bir telefonun 1 günü çıkartmamasına 2 sene garantisi bitene kadar dayanamam heralde :) Sürüm düşürmeyi globalden Eu'ya geçmeyi düşünüyorum,heralde bu şekilde oluyor, yani globalden euya geçebiliyorum daha düşük bi sürüme,Birde aslında aklıma takılan bir husus daha var, bootloader açmak için başvuru yapıyoruz ya,süre bekliyoruz, o sıradamı gidiyor garantimiz, yoksa bootloader açılıncamı
Android 10da şuan hep pil tasarruf modunda ekran parlaklığı en kısıkta sadece wifi açık şekilde zar zor 9 saat alabiliyorum, 11.0.6.0'da bile çok rahat 10 saatin üstüne çıkıyordum, Bende direk güncelleme gafletinde bulunanlardanım :)
Bootloaderi açınca gider hocam. Süreyi bekleme zamanında gitmez. Ekran süresi mi diyorsunuz yoksa genel şarj süresi mi 10 saat?

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Ekran süresi hocam, Ekran süresi olarak 9-10 saat alıyorum pil tasarruf modunda ekran parlaklığı kısıkken, 11.0.6.0da bunları yaptığımda 13-14 saat çok rahat alabiliyordum,Şimdi 9 saat çok iyi daha ne istiyebiliyorsunuz diyebilirsiniz :) 4500mAh çok yüksek bir rakam,Bataryalarla çok haşır neşir olan biri olarak entegrelerinin çektiği kimbilir nekadardır, 4500mAh hakkını verebilicek bi yazılıma sahip olmadığını düşünüyorum, kapasitesinin üstüne çıkabilir ama yazılımsal olarak çıkamıyor,Hiç kullanmadığım google hizmetleri falan cayır cayır bataryayı sömürüyor, sırf bu yüzden Eu geçicem, onda google hizmetleri sorunları yokmuş anladığım kadarıyla,4500mAh bi nevi powerbank gibi birşey benim gözümde, güzel bir yazılımı güzel bir optimizasyonu olsa bu cihaz 14 saatleri çok rahat görür bence,Şuan kendimi kısa kısa 9 saat görebiliyorum oda ekran parlaklığındani hareketli duvar kağıtlarından feragat ederek yani, Ips ekran olmasına rağmen sanki amolet kullanıyormuşum gibi arka planı simsiyah yapıyorum bide :D Şuan forumun altını üstüne getiriyorum haftalardır, kendime uygun mi flashla yükleyebiliceğim stabil bir rom bulursam garantisini hiç düşünmeden geçicem :D Miuı 10.4.2.0 'a iyi diyenler çok var,Eu'sunu araştırıyorum şuan,Yarısıyla 5 saat geldim,Geri kalan yarısı bi 5 saat daha götürür heralde

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-05-10-37-38-277_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-04-05-10-37-38-277_com.miui.securitycenter.jpg
    81,4 KB · Görüntüleme: 33

cemturan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Note 8 pro
Konular
18

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Ekran süresi hocam, Ekran süresi olarak 9-10 saat alıyorum pil tasarruf modunda ekran parlaklığı kısıkken, 11.0.6.0da bunları yaptığımda 13-14 saat çok rahat alabiliyordum,Şimdi 9 saat çok iyi daha ne istiyebiliyorsunuz diyebilirsiniz :) 4500mAh çok yüksek bir rakam,Bataryalarla çok haşır neşir olan biri olarak entegrelerinin çektiği kim nekadardır kimbilir, 4500mAh hakkını verebilicek bi yazılıma sahip olmadığını düşünüyorum, kapasitesinin üstüne çıkabilir ama yazılımsal olarak çıkamıyor,Hiç kullanmadığım google hizmetleri falan cayır cayır bataryayı sömürüyor, sırf bu yüzden Eu geçicem, onda google hizmetleri sorunları yokmuş anladığım kadarıyla,4500mAh bi nevi powerbank gibi birşey benim gözümde, güzel bir yazılımı güzel bir optimizasyonu olsa bu cihaz 14 saatleri çok rahat görür bence,Şuan kendimi kısa kısa 9 saat görebiliyorum oda ekran parlaklığındani hareketli duvar kağıtlarından feragat ederek yani, Ips ekran olmasına rağmen sanki amolet kullanıyormuşum gibi arka planı simsiyah yapıyorum bide :D Şuan forumun altını üstüne getiriyorum haftalardır, kendime uygun mi flashla yükleyebiliceğim stabil bir rom bulursam garantisini hiç düşünmeden geçicem :D Miuı 10.4.2.0 'a iyi diyenler çok var,Eu'sunu araştırıyorum şuan
Hocam ben de arındırılmış Endonezya rom kullanıyorum. Google hizmetleri olmayan. Android 10.
Ekstra olarak bir sürü özelliği var çok güzel 3.parti tema ekleme felan. Altta ekran süremi görüyorsunuz. Bunu hiçbir android 10 orijinal rom'da yapamazsınız.
Parlaklık her zaman biraz daha yüksek ortalamanın. Ara sıra oyun oynuyorum 1-2 saat günde. Ama siz twrp işlerine girmek istemediğiniz için en iyi MIUI 10 yapmak
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Hocam ben de arındırılmış Endonezya rom kullanıyorum. Google hizmetleri olmayan. Android 10.
Ekstra olarak bir sürü özelliği var çok güzel 3.parti tema ekleme felan. Altta ekran süremi görüyorsunuz. Bunu hiçbir android 10 orijinal rom'da yapamazsınız.
Parlaklık her zaman biraz daha yüksek ortalamanın. Ara sıra oyun oynuyorum 1-2 saat günde. Ama siz twrp işlerine girmek istemediğiniz için en iyi MIUI 10 yapmak

Bendeki vaziyette bu hocam, Sizin kadar bilgili değilim,Twrp işlerine giricek donanım ve bilgiye sahip değilim,Cihazı brick etmem cok olası hocam, Fastboot işini hiç değilse yardımsızda olsa yapabilirim, güzel bi rom bulsam bana kafi eskiden snapdragonlu cihazlarımda hep cyanogen yüklerdim recoveryden,Bu xiaomide baya riskli şeymiş twrp işleri ,kesin bende patlar

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-05-10-52-00-972_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-04-05-10-52-00-972_com.miui.securitycenter.jpg
    252,8 KB · Görüntüleme: 48

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ekran süresi hocam, Ekran süresi olarak 9-10 saat alıyorum pil tasarruf modunda ekran parlaklığı kısıkken, 11.0.6.0da bunları yaptığımda 13-14 saat çok rahat alabiliyordum,Şimdi 9 saat çok iyi daha ne istiyebiliyorsunuz diyebilirsiniz :) 4500mAh çok yüksek bir rakam,Bataryalarla çok haşır neşir olan biri olarak entegrelerinin çektiği kimbilir nekadardır, 4500mAh hakkını verebilicek bi yazılıma sahip olmadığını düşünüyorum, kapasitesinin üstüne çıkabilir ama yazılımsal olarak çıkamıyor,Hiç kullanmadığım google hizmetleri falan cayır cayır bataryayı sömürüyor, sırf bu yüzden Eu geçicem, onda google hizmetleri sorunları yokmuş anladığım kadarıyla,4500mAh bi nevi powerbank gibi birşey benim gözümde, güzel bir yazılımı güzel bir optimizasyonu olsa bu cihaz 14 saatleri çok rahat görür bence,Şuan kendimi kısa kısa 9 saat görebiliyorum oda ekran parlaklığındani hareketli duvar kağıtlarından feragat ederek yani, Ips ekran olmasına rağmen sanki amolet kullanıyormuşum gibi arka planı simsiyah yapıyorum bide :D Şuan forumun altını üstüne getiriyorum haftalardır, kendime uygun mi flashla yükleyebiliceğim stabil bir rom bulursam garantisini hiç düşünmeden geçicem :D Miuı 10.4.2.0 'a iyi diyenler çok var,Eu'sunu araştırıyorum şuan,Yarısıyla 5 saat geldim,Geri kalan yarısı bi 5 saat daha götürür heralde
Fastboot ile sadece .tgz uzantılı "RESMİ" romları yükleyebilirsiniz.

Xiaomi.eu, miui pro, miroom vb. custom romları yüklemek için TWRP'ye (veya farklı custom recovery'e) ihtiyacınız vardır.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Fastboot ile sadece .tgz uzantılı "RESMİ" romları yükleyebilirsiniz.

Xiaomi.eu, miui pro, miroom vb. custom romları yüklemek için TWRP'ye (veya farklı custom recovery'e) ihtiyacınız vardır.
Eu dediği EEA oluyor hocam bence

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Bootloader açıksa garantinin gitmesi telefonu aldığınız yerden asılıdır. Bootloader istediginiz zaman tekrar kapatmak oluyor.
Çin version telefonlarda rom deyişilmişse bootloader kapanan gibi brick oluyor.

Rom versionun düşürmek yalnız ve yalnız fastboot ile yapmak lazım. Aksi takdirde hard brick kaçınılnaz.

Üst Alt